Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Geometria] Accent Peak 2017 vs Merida Big Nine 300 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RiderMTB

RiderMTB

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 październik 2017 - 18:00

Witam. Nie za bardzo znam się na geometrii ram, jednak interesuje mnie jak to wygląda w porównaniu rowerów Accent Peak 2017 i Merida Big Nine 300 2017. Dokładnie chodzi mi o to na co będą się przekładać różnice w obu ramach, np. inny kąt rury podsiodłowej, kąt nachylenia główki ramy itp. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
  • 0

Reklama

Reklama

#2 KrissDeValnor

KrissDeValnor

Master

• Użytkownik
  • 2344 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:00

Accent ma bardziej sportową i agresywną geometrię, bo przy podobnej długości podsiodłówki jego rama jest dłuższa i posiada przy tym niższą główkę ramy, co bez podkładek pod mostkiem zapewni bardziej pochyloną i wyciągniętą pozycję ( na potrzeby porównania przyjmując dla obu rowerów taką samą długość kierownicy i mostka ).

Większy kąt główki ramy powoduje lepszą zwrotność, ale rower może być bardziej nerwowy w prowadzeniu.

Większy kąt podsiodłówki sprzyja bardziej kadencyjnemu pedałowaniu.

W porównywalnych rozmiarach oba rowery mają podobną bazę kół i tej samej długości tylny trójkąt.

• 0

A sacharyna to ma w ogóle 500 procent... Cicho! 500 procent cukru w cukrze.

#3 RiderMTB

RiderMTB

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:08

Dziękuję za tak obszerną odpowiedź.
O Accencie już słyszałem wiele dobrego i wiem, że z powodzeniem rowery na tej ramie są używane na zawodach. Jednak ciekawi mnie ta Merida. Czy ta rama będzie stanowiła dobrą bazę pod rozbudowę na przyszłość? Nie zależy mi jakoś bardzo na sztywnej osi z tyłu, więc o to się nie martwię.
  • 0

#4 KrissDeValnor

KrissDeValnor

Master

• Użytkownik
  • 2344 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:21

Merida posiada taperowaną główkę, więc nie będzie problemów z amorkami, czy widelcami za kilka lat, a prawdopodobnie mniejsze niż gdyby główka była pod prostą sterówkę.

Problem będzie jak zdanie co do sztywnej osi z tyłu w międzyczasie się zmieni.

Nowocześniejszą ramę posiada np. ten model : BIG. NINE 500 LITE | Rower górski | Hardtail | MERIDA - sztywna oś z tyłu w standardzie boost, a więc dodatkowo zwiększa się nieco sztywność koła.

• 0

A sacharyna to ma w ogóle 500 procent... Cicho! 500 procent cukru w cukrze.

Reklama

Reklama

#5 RiderMTB

RiderMTB

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 październik 2017 - 21:25

Jeszcze to przemyślę ;) dzięki w każdym razie.
  • 0