Skocz do zawartości

[Oświetlenie] 2B3


garfieldindapub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś otrzymałem owe świecidełko. Postaram sie ładnie je zrecenzować.

 

Po otworzeniu paczki ujrzałem taki oto widok:

pict0669so2.th.jpg

pict0674jv9.th.jpg

 

Wstępne oględziny i ich rezultat: Smyczka jest tragiczna. Materiał, bo spinka jest OK. Moim osobistym zdaniem mogli jej nie dawać, bo i tak zgubimy lampke przy noszeniu jej na tej smyczy :)

Baterie AAA są w komplecie, ale niestety nie alkaliczne więc osobiście nie będe ich używać (wole aku). Dobre wrażenie zrobiło na mnie mocowanie do kiery. Proste i skuteczne, w 2 dodatkowymi paskami gumowymi o różnej grubości, dzięki którym będziemy mogli spokojnie dopasować je do swojej kierownicy. Pozatym sam zacisk opiera sie na jednym z kilku ząbków, więc mamy dodatkową możliwośc regulacji. Wspaniale.

 

Teraz troche o samej lampce.

pict0670hy3.th.jpg

pict0671zw3.th.jpg

 

Prezentuje sie całkiem fajnie, na pierwszy rzut oka plastik wydaje sie być dosyc cieńki, ale jest bardzo wytrzymały i sztywny. Lumeny pochodzą z 3 diod które jak zapewnia producent są o 30% jaśniejsze.. Tylko ciekawe od CZEGO? Może od zapalniczki, ja tam nie wiem :P Wyposażono ją w 3 soczewki, osobne dla każdej diody.

Baterie w korpusie leżą dość luźno, co może sprawiać problemy przy wkładaniu baterii (mieszają sie) i rodzi obawy co do ich stabilności i stałego oświetlenia (jeśli by sie przesunęły z dość małych styków lampka po prostu by nie działała), jednak na szczęście bezpodstawne, po skręceniu nic nie klekocze, nawet przy "machaniu ręką" i na próbnym teście już na rowerze.

pict0673us9.th.jpg

Nie jestem pewnien czy producent zapewnia jakąkolwiek wodoszczelność dla tego produktu, ale widać że jest on zabezpieczony przynamniej przed wizytą w kałuży:

pict0675jj9.th.jpg

Uszczelka i gumowy włącznik powinny dobrze spełniac swoją funkcje.

 

A teraz mocowanie!

Niestety nie tak łatwe jak mogło by sie wydawać...

pict0676rg5.th.jpg

Uchwyt jest zbyt mały jak na moją kierownice, więc musiałem ją przesunąć pod same manetki (na szczęście nie przeszkadza mi to) gdzie miałem problemy z zaciskiem, zachaczał on o pancerzyki :angry: Ale mimo wszystko po 3minutach i bez użycia żadnych narzędzi lampka została zamocowana. Wsuwa sie ją po szynie na mocowanie gdzie blokuje ją taki cuś :P co nawet nie wiem jak nazwać, tak że ładnie sie trzyma i nawet nie drgnie.

 

Nie miałem jeszcze okazji testować jej w warunkach nocnych ( i w najbliższym czasie nie będe, no chyba że poświece sobie koło łóżka) bo raczej nie jeżdze w nocy po lesie, głównie w mieście jak mnie zmrok złapie w trakcie powrotu. Jedyne co stwierdziłem w mojej komórce, to że lampka daje cakiem skupiony strumień światła, który może łatwo oślepiać :) Posiada 2 tryby świecenia: stały i mrugalący (ok 2Hz). Postaram sie jeszcze jakoś odnieśc co do jej jasności ale nie wiem jeszcze jak to zrobić..

 

I to by było na tyle...

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez garfieldindapub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
E tam zwykła diodówka, która nadaje sie tylko na asfalt (w lesie pewno lipa). Tak właściwie troche ten test nie ma sensu, bo... lampka nie została przetestowana...

 

 

Człowieku czepiasz się szczegółów :) Dobrze gość opisął samą lampkę i inne duperele a później zrobi jakiś teścik ze świecenia. Ja mógłbym się na coś takiego wybrać porównalibyśmy Mactronic LH5 z twoim wynalazkiem. Jeszcze tylko jakbyś powiedział ile za nią zapłaciłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem sie dokładnie uzupełnić braki z teście z Bikeboardu, tak aby ktoś zdecydowany na ta lampke wiedział czego sie spodziewa (brakuje mi takich opisów na necie): wyniki, opinie.

 

Prosze, tutaj masz wypowiedzi co do testu drogowego po dłuższym użytkowaniu. Jak sam troche pojeżdze to też coś dopisze :) Cena jaką dałem za lampke to 30+wysyłka ( z Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Tamat przeniosłem do działu testów, ponieważ zdecydowanie bardziej tu pasuje. Lampke taką posiada mój brat więc też moge coś o niej powiedzieć. Jakość wykonania mogłaby być lepsza, tym bardziej, że cena nie jest jakaś rewelacyjnie niska. Największe moje obawy budzi "zakrętka" lampki (ten przezroczysty, soczewkowy plastik). Sprawia wrażenie bardzo kruchej i łamliwej. Całe szczęście, że wystarczy włożyć baterie, zakręcić i już tego nie ruszać :P Co do świecenia to jest przeciętne, po diodówce nie można się cudów spodziewać. Moim zdaniem świato mogłoby być trochę bardziej rozproszone bo świeci punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...