Skocz do zawartości

[Kaseta] Maksymalny rozmiar


MatZak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym założyć "lżejszą" kasetę.

Aktualnie moja kaseta to sram Apex 10 rz 11 - 26

Załączam zdjęcie w jakiej pozycji jest tyny wózek przy najlżejszych ustawieniach.

Nie chciałbym zmieniać, jeżeli to możliwe łańcucha bo jest praktycznie nowy. Dodam, że chciałbym kupić coś tańszego, na czas rozjeżdżenia się po 7 letniej przerwie.

Tiagra lub coś w tej cenie.

Jaką kasetę mógłbym kupić maksymalnie dużą ? 1-2 przełożenia chciałbym po prostu lżejsze gdyż ta kaseta na podjazdy jest dla mnie za ciężka. Nawet jedno przełożenie większe było by dla mnie satysfakcjonujące. 

Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wspomnianego zdjęcia niestety...

Nie mniej jednak ustaw łańcuch na 2 największych zębatkach przód-tył i jeśli wózek przerzutki ma jeszcze luz (nie jest napięty w poziomie) tzn, że łańcucha na pewno Ci nie braknie. Wózek nie musi być prostopadle do ziemi - ważne żeby wybierał nadmiar łańcucha i tyle.

Druga sprawa to maksymalna wielkość zębatki dla tylnej przerzutki. 28 myślę, że jeszcze problemu nie zrobi, ale jakbyś chciał zaaplikować kasetę z MTB (32-36T) to może być różnie. Sprawdź specyfikację przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dodałem zdjęcie ponownie.

A jaka kaseta by podeszła ? mam koła Mavic Ksyrium i cały osprzęt Sram Apex.

Shimano jest kompatybilne ? wystarczy patrzeć na to by było 10 rz i odpowiednia ilość zębów ? czy ma coś wpływ poza tym na kompatybilność ? Myślę o Tiagra 10rz.

post-206808-0-32624900-1507808425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak te dwa zęby zrobi różnicę, a 4 to na pewno. Ja zamieniłem kasetę z 12-26 na 11-28 i widzę dużą różnicę (mam korbę mega twardą 53/42, a noga jeszcze "nie dorosła" do tej korby i kasety 12-26 :))). Pytanie jaki masz teren u siebie? Jeżeli delikatnie pagórkowaty (ja Starachowice i w zależności w którą stronę się wybiorę czy w kierunku Radomia to tam mam ok. 600-700 m przewyższeń na 100 km, natomiast jak w kierunku Kielc to tam mam trochę górek i suma przewyższeń spokojnie można pomnożyć przez dwa i z racji polepszania formy i większej chęci zapuszczania się w teren bardziej pagórkowaty stwierdziłem, że wymienię kasetę - nie przejechałem na niej dużo ale podjazdy od razu lepiej idą + 11 dokręcanie na zjazdach mega :))), ogólnie zmiana z 11-26 na 11-28 będzie odczuwalna. Możesz pomyśleć jeszcze nad 11-32 ale pytanie czy to nie będzie różnica zbyt duża i przy wzroście formy (co mniemam nastąpi, ja u siebie widzę znaczną poprawę na podjazdach i taka kaseta miałaby dla mnie zbyt dużą rozpiętość i mi by brakowało przełożeń po środku (mam napęd 8rz, więc o 2 zębatki mniej). Dodatkowo to co pisał kolega wyżej najlepiej zajrzeć w specyfikację roweru i pojemność przerzutki - wtedy będziesz miał pewność którą kasetę Ci obsłuży, a której nie (pojemność przerzutki do wyliczenia prosto poszukaj na yt lub w google). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak te dwa zęby zrobi różnicę, a 4 to na pewno. Ja zamieniłem kasetę z 12-26 na 11-28 i widzę dużą różnicę (mam korbę mega twardą 53/42, a noga jeszcze "nie dorosła" do tej korby i kasety 12-26 :))). Pytanie jaki masz teren u siebie? Jeżeli delikatnie pagórkowaty (ja Starachowice i w zależności w którą stronę się wybiorę czy w kierunku Radomia to tam mam ok. 600-700 m przewyższeń na 100 km, natomiast jak w kierunku Kielc to tam mam trochę górek i suma przewyższeń spokojnie można pomnożyć przez dwa i z racji polepszania formy i większej chęci zapuszczania się w teren bardziej pagórkowaty stwierdziłem, że wymienię kasetę - nie przejechałem na niej dużo ale podjazdy od razu lepiej idą + 11 dokręcanie na zjazdach mega :))), ogólnie zmiana z 11-26 na 11-28 będzie odczuwalna. Możesz pomyśleć jeszcze nad 11-32 ale pytanie czy to nie będzie różnica zbyt duża i przy wzroście formy (co mniemam nastąpi, ja u siebie widzę znaczną poprawę na podjazdach i taka kaseta miałaby dla mnie zbyt dużą rozpiętość i mi by brakowało przełożeń po środku (mam napęd 8rz, więc o 2 zębatki mniej). Dodatkowo to co pisał kolega wyżej najlepiej zajrzeć w specyfikację roweru i pojemność przerzutki - wtedy będziesz miał pewność którą kasetę Ci obsłuży, a której nie (pojemność przerzutki do wyliczenia prosto poszukaj na yt lub w google). Pozdr.

Cześć,

mieszkam i jeżdżę na Podhalu i sporadycznie Sądeczyzna więc non stop pod górę. Kupię kasetę 28, myślę, że bedzie idealna.. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie sporo pod górę to może faktycznie lepiej pomyśleć nad zakresem 11-32... Na szosie jeździłem tylko z takim zestawem, który opisałem więc nie mogę się wypowiedzieć jak to będzie przy jeździe na kompakcie. Na pewno lżej, ale czy to nie będzie za mało. Może niech ktoś kto jest z tych rejonów się wypowie. Tak czy inaczej na zakresie 11-28 na pewno odczujesz różnicę. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...