Skocz do zawartości

[Rower]składać czy kupić


topol

Rekomendowane odpowiedzi

przerzutkę tył i przód jak w podobnej cenie brałbym deore
pomyśl może nad korbą 

Korba Shimano Deore FC-M590 3x9 48/36/26 175mm czarna

manetki jak za 95 to mogą być ewentualnie dołożyć i kupić 

Manetki Shimano Deore SL-M590 Rapidfire 3x9

i mieć prawie cały rower na deore
kasete deore  

Łańcuch KMC X9.93 9-speed

na asfalt fajne i tanie opony kenda kwest

ze składaniem jest tak że zawsze wyjdzie więcej niż byśmy chcieli :)
manety i przerzutki możesz poszukać na forum może ktoś ma coś ciekawego na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do tego mechanizmu korbowego lepiej dołożyć, aż tak kolosalna różnica to nie jest.

W zestawie jest suport. Brakował by jeszcze ster. Co moglibyście zaproponować, żeby pasowało do klasy pozostałych podzespołów. 

 

Odnośnie kół, które wybrałem, możecie coś powiedzieć, czy są one dobre? Wybrałem, je ponieważ były gotowe z piastami :)

Osobno kupować obręcze szprychy piasty to się mija z celem w moim przypadku, bo sam tego nie złoże. poza tym cena wyjdzie podobna za podobnej klasy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kół, które wybrałem, możecie coś powiedzieć, czy są one dobre?

Nie wiem jakie są obręcze, bo podałeś symbole piast, ale piasty są OK 

 

edit.

marcin-ostrów, po co wklejasz linki do rowerów, skoro kolega ma ułożoną konfigurację i chce sam sobie skomponować rowerek?!  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały opis ze strony odnośnie kół:

 

  • Komplet nowych kół 28” , stworzony z markowych podzespołów, piast na łożyskach maszynowych oraz doskonałej jakościowo obręczy, które w całości prezentują się nieźle oraz będą bardzo dobrze służyć przez wiele sezonów zarówno amatorom jazdy rekreacyjnej jak również profesjonalistom jazdy sportowej.
  • Obręcz Alexrims ACE 18
  • Obręcze trzykomorowe
  • Obręcze zbudowane są z aluminium  6063T6, obrobione CNC z wskaźnikiem zużycia
  • Wymiar wewnętrzny obręczy wynosi 19mm
  • Wymiar zewnętrzny obręczy wynosi 25mm
  • Można stosować oponę o szerokości od 28 X 1,5 do 2,60
  • Wysokość obręczy wynosi 18mm
  • Wymiary te gwarantują trwałość całości
  • E.T.R.T.O 622 X 19 C
  • Kolor obręczy czarny
  • Wyposażone w piasty na łożyskach maszynowych firmy Novatec NA 36 szprych, które przy obrocie koła nie wykazują najmniejszych oporów tarcia
  • Piasta przód (MODEL NT-751) I tył (MODEL NT-802) na zaciski wykonane z aluminium
  • Piasty są uszczelnione, w sposób które, nie jest możliwe przedostanie się jakichkolwiek zanieczyszczeń do środka piasty, z zabezpieczeniem na klucz imbusowy.
  • Piasta tył jest wyposażona w bębenek typu Shimano, na który można założyć kasetę 8 lub 9 rzędową typu Shimano lub Sram, można również zastosować kasetę 7 rzędową ale z dystansem, bo bębenek jest za długi na tą kasetę.
  • CZARNE ZACISKI W KOMPLECIE 
  • Szprychy Cn Spoke czarne
  • Nyple mosiężne CN SPOKEY
  • Waga kompletu: 2200g (bez zacisków)
  • Koła pod hamulce V-brake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie warto. On nie ma tłumienia, tzn. ma cierne. Nie warto tej stówki oszczędzać na tym. 

 

Cierność tłumienia w widelcu tego typu wg mnie nie ma znaczenia ze względu na gorszą pracę. Przynajmniej nie w warunkach w jakich rower będzie jeździł.

@cienkun , żeby pokazać że taką kasę można zdecydowanie lepiej wydać

Używane nie dla każdego jest przekonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że skoro nvx nie jest ani zauważalnie lżejszy,(edit. jest cięższy- sprawdziłem) ani 100 zł to nie jest dużo, biorąc pod uwagę całość kosztów, to po co rezygnować z tłumienia, skoro może się przydać? Są wszak na niektórych drogach takie tarki, że się przydaje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tych kół, czy w tej cenie ewentualnie taniej, da się coś wybrać fajnego?

Jeśli tak, to prosiłbym o sugestie.


Jak się mają np. takie koła do tych, które wymieniałem wcześniej

 

http://allegro.pl/kola-28-zac-pro-piasty-shimano-rm70-kaseta-7-i5148330079.html cena 170 zł, połowa tamtych.

 

albo w podobnej cenie :

 

http://allegro.pl/kola-28-rodi-airline-czarne-kaseta-8-9-10-novatec-i5230931761.html

 

które z tych w stosunku jakość/cena będą najlepsze, te które wybrałem na początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pierwszego linka sobie daruj.  Kaseta 7ka - prehistoria. Nie dostaniesz już porządnego napędu pod 7mkę edit. niedoczytałem. Piasta jest 8/9 czyli ok, ale i tak gorsza o wiele od novateca 

Te z drugiego predzej (choć  nie wiem jaki model obręczy, bo nie opisali; piasty na zdjęciach są te same, czyli też OK). (edit. napisali: airline. Nie wiem co dziś ze mną! sorry)

Rodi robi obręcze min. do unibików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/accent-stery-airplane-hst-sair-zewnetrzne-1-1-8-cr-i5059527090.html

 

http://allegro.pl/accent-stery-hsi-s01-polzintegrowane-1-1-8-cr-i5059526862.html

 

http://allegro.pl/accent-airplane-stery-polzintegrowane-1-1-8-76g-cr-i5227242900.html

 

które wydają się być najlepsze?

czy one wszystkie bd pasowały do tej ramy i pozostałych podzespołów, bo kompletnie nie wiem na co tu zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZERZUTKA PRZÓD: SHIMANO DEORE FD M591 Przerzutka przednia MTB 44/48T down swing   Cena: 70 ZŁ

ALBO: SHIMANO ALIVIO FD T4000 Cena: 69 ZŁ

 

PRZERZUTKA TYŁ: Shimano Deore RD M592 Shadow przerzutka tylna SGS czarna Cena: 120 ZŁ 

ALBO: SHIMANO PRZERZUTKA TYŁ ALIVIO RD-M4000 Cena: 119 ZŁ

Jeśli chcesz nówki, brałbym Deore, ale - jak to już ktoś radził - rozejrzałbym się po forum, bo można fajny sprzęt wyhaczyć.

 

HAMULCE:SHIMANO Alivio BR T4000 Komplet hamulców v-b czarny na 2 koła Cena: 69 ZŁ

ALBO:SHIMANO BR T610 DEORE komplet hamulców rowerowych przód + tył czarny Cena: 129 ZŁ

Brałbym nowsze, wyglądają identycznie jak t610. Jak chcesz mieć naprawdę dobre v-ki, to celuj w XT lub Avidy SD7. Te ostatnie są o tyle opłacalne, że za 230 zł masz komplet ze świetnymi klamkami.

 

KASETA: SHIMANO CS HG30 ALIVIO kaseta rowerowa MTB 11/34 9 rzędowa Cena: 55 ZŁ

ALBO:KASETA SHIMANO DEORE CS-HG50 11-34 MOD.11! Cena:76 ZŁ

ALBO:Kaseta Shimano CS-HG400 9 rz.11-34 ALIVIO 2015 Cena: 70ZŁ 

Bierz tańszą, różnią się tylko wagą. Z tym, że zastanów się, czy potrzebujesz tak miękkiego przełożenia jak 26-34. Jeśli najgorsze, co spotka ten rower, to leśna ścieżka, to może lepiej kaseta 11-32? Są zdecydowanie najłatwiej dostępne.

 

MANETKA PRZERZUTKI:Shimano Alivio SL M430 Manetki rowerowe MTB 3x9 Cena.95 ZŁ

Tu już zdecydowanie zapolowałbym na jakieś używki z wyższych grup, albo nowe m4000. M430 mają IMHO niezbyt wygodne dźwignie i niezbyt czytelne telewizorki. Tanie i dobrze działają, więc jako klamkomanetki są bardzo ok, ale jak klamki planujesz osobno, to problemy z ergonomią mogą wystąpić.

 

KLAMKI HAMULCOWE:SHIMANO BL T611 DEORE klamki hamulca V-brake kpl.P+L czarne Cena. 79 ZŁ

Lżejsze, sztywniejsze i dużo tańsze są klamki Avid FR-5. Tu na forum niedawno widziałem komplet za 30 zł.

 

KIEROWNICA: Amoeba-Borla Kierownica Prosta HB-M312FOV 31,8x580mm Biała Cena :60 ZŁ

Aby nie za wąska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałbym klamkomanetki Shimano ST-M430 3x9 Alivio i hamulce V-Brake Shimano Deore XT BR-T780 to wyjdzie mnie cenowo nawet taniej o kilka zł.

Biorąc pod uwagę tą kierownice to faktycznie, byłoby to bardzie ergonomiczne, żeby później się nie okazało, że się coś nie mieści, albo blokuje jedno o drugie, tym bardziej, że dojdzie jakiś licznik itp.

Czy te klamkomanetki są trwałe, bo wyczytałem opinie, że jak ulegnie uszkodzeniu klamka albo manetka to od razu koszty, bo trzeba wymieniać wszystko. I tym się zasugerowałem, w pierwszej fazie była taka koncepcja. Kolega w swoim ma 12 lat i nic się nie dzieje, przy okazji fajnie wygląda.

 

Czy klamkomanetka  Shimano-ST M590 Deore, która jest droższa od klamkomanetki Shimano ST-M430 o jakieś 90 zł, jest o tyle lepsza, trwalsza, żeby było sensem dokładać ?

 

Kaseta 11-34 czy 11-32, hmm. Zależy mi na tym, żeby były cięższe przełożenia, stawiałbym na to, żeby się na nim szybko poruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki nie są mniej trwałe niż manetki i klamki o osobno. Chodzi o to, że w razie wypadku, czy po prostu zmiany koncepcji (napęd 3x10 czy hamulce hydrauliczne) wymienić musisz całą klamkomanetkę a nie jeden element (manetkę lub klamkę), co wychodzi drożej. Na własnym błędzie nauczyłem się, że jednak lepiej to mieć osobno ;)

 

M430 jako klamkomanetki mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny i dopłata do m590 nie ma najmniejszego sensu. A patrząc na zdjęcia nie ma go też ich zakup jako manetek. Mają identyczny kształt dźwigni co m430, wiec i ewentualne problemy z ergonomią będą te same. Tak więc jeśli chcesz brać manetki osobno, to ja bym celował w m4000, m660 lub m770 (mam i polecam), ewentualnie starsze wypusty, ale to już kto inny musiałby się wypowiedzieć.

 

Korba zdecydowanie 48T.

Co do kasety, to weź pod uwagę, że im mniejsza największa koronka, tym gęściej ułożone przełożenia, więc łatwiej wybrać odpowiednie w danym momencie. Jak nie przewidujesz terenu albo stromych podjazdów, to rzeczywiście 11-28 może być najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...