Skocz do zawartości

[Szybkozamykacz] Jak zamontować?


Adrian589

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian nie przychodzi mi do głowy nic innego niż napisał krawczyk, czyli że mogą to być dystanse. Jeśli bez tego konusy i śruby kontrujące siedzą na swoim miejscu, to ok. Przy moim opisanym wyżej problemie też skończyło się na dwóch podkładkach dystansujących. Mimo tego raz na jakiś czas układ sie psuł. Na Twoim miejscu zachowałbym starą ośkę, bo jak już się wqrzysz to pewnie do niej wrócisz :033:. Tak czy owak u mnie skończyło się wymianą ramy i nie tylko;)

 

Co do motylków i śrubek to nie widzę czemu musiałyby być krótsze/dłuższe osie. IMHO to wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "motylek" - śrubę motylkową czy szybkozamykacz? Bo to dwie różne rzeczy.

 

Jeżeli to jest zwykła śruba motylkowa (taka z "uszami" :D) to oś powinna mieć taką samą długoś jak na śruby.

 

Do szybkozamykacza oś jest krotsza, tak, że nie wystaje z haków ramy.

 

Pisząc motylek, miałem na myśli szybkozamykacz :P wybacz za nieścisłość. Czyli ta oś po prostu ma prawidłową długość? No właśnie jak wepchnąłem ją do piasty, to wystawała o wiele mniej niż ta poprzednia i miałem iść ją wymienić :P ale jak jest dobrze to ok.

 

Dystanse, czyli te kółka mają za zadanie pokazać jak daleko ma być konus wkręcony na oś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...