Skocz do zawartości

[Rower] Dla dziecka


michalr75

Rekomendowane odpowiedzi

No ja jako dziecko miałem problem z obsługą napędu 3x7 [emoji14] To jest raczej do weryfikacji.

Dokładnie, jedne dzieci to łapią w mig a inne mają trudności, kwestia indywidualna, nikt pewnie nigdy nie badał których jest więcej ;-)

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie, jedne dzieci to łapią w mig a inne mają trudności, kwestia indywidualna, nikt pewnie nigdy nie badał których jest więcej ;-)

 

Mowa była o dzieciach które ścigają się na maratonach. Raczej nie ma tam takich które mają kłopot z używaniem przerzutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa była o dzieciach które ścigają się na maratonach. Raczej nie ma tam takich które mają kłopot z używaniem przerzutek.

Zależy który sektor. Nie raz widziałem jak dziecko w ciężkim terenie jedzie na ciężkim biegu zamiast zrzucać.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zależy który sektor. Nie raz widziałem jak dziecko w ciężkim terenie jedzie na ciężkim biegu zamiast zrzucać.

 

Dzieci zazwyczaj startują z ostatniego sektora. Chyba, że mówimy o "maratonach" dla dzieci na 5km. 20-30km w terenie dziecko nie byłoby w stanie przejechać gdyby nie potrafiło dobrać przełożenia na podjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maratony dla dzieci z cyklu Poland Bike czy Mazovia to krótkie wyścigi na 7-9km, najczęściej płaskie ale czasem zdarza się jakiś podjazd, gdzie dzieci startują w swoim własnym wyścigu z podziałem na kategorie i sektory. I o ile dzieci z pierwszych sektorów to ogarnięci zawodnicy z klubów kolarskich, tak sektory młodsze to typowi amatorzy, gdzie sporo z nich ma kłopoty z za ciężkimi rowerami, mnogością przerzutek itp, itd.

 

Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejny model na który zwróciłem uwagę to Specialized HotRock, fajna rama o niskim przekroku, waga 11 kilo, amor. Jedyny minus to podstawowa grupa z tyłu, Tourney TX, nie wiem jak ta grupa obecnie działa, kiedyś to chyba był SIS. Napęd 1x8 z pozycjonowaniem łańcucha.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Mielismy HotRocka w wersji 20" na tym samym napedzie. Tourney jaki jest kazdy wie, aczkolwiek nie bylo tragedii. I w sumie bylo bezproblemowo. Rowniez mozesz malym kosztem podmienic przerzutke na cos lepszego.

Tam masz gripshifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maratony dla dzieci z cyklu Poland Bike czy Mazovia to krótkie wyścigi na 7-9km, najczęściej płaskie ale czasem zdarza się jakiś podjazd, gdzie dzieci startują w swoim własnym wyścigu z podziałem na kategorie i sektory. I o ile dzieci z pierwszych sektorów to ogarnięci zawodnicy z klubów kolarskich, tak sektory młodsze to typowi amatorzy, gdzie sporo z nich ma kłopoty z za ciężkimi rowerami, mnogością przerzutek itp, itd.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Właśnie poczytałem jak wyglądają te maratony (Mazovia i Poland Bike) i wychodzi, że moja ironia (o 5km "maratonach") była bardzo bliska prawdy. Moje wyobrażenie o maratonach jest zupełnie inne. Bierzemy udział w np. Bike Atelier gdzie dzieci ścigają się na 25-30km po lasach i polach z przewyższeniami nawet powyżej 400m. 

W przypadku Mazovii i podobnych to faktycznie mogą tam być dzieci uczące się jeździć. I super. Może część z nich trafi później do takich jak BA i wyrośnie z nich kolejna Włoszczowska albo Batek. A na razie dla nich faktycznie ważna jest prostota obsługi i lekki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dzieci w Bike Atelier to w jakim wieku są że ścigają się na takich dystansach?

 

Bo widzę że jest podobnie jak w cyklach które wspominałem, dzieci małe ścigają się na 4-5 km, wyścigi z serii Kiedy. Więc nie wiem jakie dzieci jadą 30 km, skoro to są dorosłe dystanse.

 

@1415chris - dzięki, będziemy mierzyć tego Speca.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalr75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dzieci w Bike Atelier to w jakim wieku są że ścigają się na takich dystansach?

Najmłodsza kategoria FAMILY jest 0-9 lat. I na każdym wyścigu jest się z kim pościgać.

 

 

Bo widzę że jest podobnie jak w cyklach które wspominałem, dzieci małe ścigają się na 4-5 km, wyścigi z serii Kiedy. Więc nie wiem jakie dzieci jadą 30 km, skoro to są dorosłe dystanse.

Kiddy to dystans dziecięcy (przed normalnymi zawodami). I tam mogą startować dzieci (o ile pamiętam) do 11 lat. I tam faktycznie startują małe dzieci (jest nawet kategoria rowerków biegowych <500m).

Family to normalny wyścig na tym samym dystansie (lub podobnym) co dorośli (czyli ~25-30km). U dorosłych nazywa się to Hobby i stanowi około połowy dystansu Pro czyli pełnego.

Dystans Family obejmuje dzieci do 15 lat (z podziałem na płeć i 4 kategorie wiekowe). 

Edytowane przez bbc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w cyklach o których pisałem jest podobnie, pytanie tylko ile jest takich dzieci w przedziale do 9 lat które ujadą ciężki teren 25-30 km w jakimś rozsądnym tempie, obawiam się że niewiele. Ale może to są dzieci bardziej zaprawione, na Mazowszu raczej się jeździ po płaskim więc wyścigi są dostosowane do możliwości zawodników. A i tak jak się ogląda zdjęcia to po wyścigu 9 km dzieciaki są ujechane do maksa, nawet te z klubów kolarskich.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...