Skocz do zawartości

[rower] do 3500


Brzoznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeżdżę na starym Scott elite racing 26", rama 21,5. Wszystko już w nim się sypie, rozważałem upgrade ale z nowym amorem doszedłem do około 3k i puknąłem się w czoło... Dodatkowo kolega z którym jeżdżę wyrwał okazyjnie 29era Cannondale trail 1, dał mi zrobić trasę no i klamka zapadła. Mam 187cm i 82kg i 40 lat, jeżdżę (od, powiedzmy, 3 lat) bardzo zróżnicowaną trasę typu chyba XC z krótkimi ale ostrymi zjazdami i podjazdami z elementami enduro i technicznymi ścieżkami wśród drzew z dużą ilością korzeni. (Zazwyczaj nocą;) Jak dla mnie raczej ostro, cały czas interwały i podnoszenie skilla.

 

Przeczytałem mnóstwo postów o wyborze rowerów, mój budżet to max 3,5k a priorytetem porządny amortyzator i przyzwoita rama, na dziś moje typy to:

 

Accent peak nx 29er

 

https://rower.com.pl/accent-peak-29-nx-595912

 

lub Kellys gate 30

 

http://www.msport.com.pl/mobile/pl/p/Rower-gorski-29er-KELLYS-Gate-30-2017/14812?gclid=Cj0KCQjw6NjNBRDKARIsAFn3NMoH7IuYteQxgtgwjQMtNKuf0D8P1W-3asZj0AlRfQBmZlvhwnlQr9AaAj5eEALw_wcB.

 

Za pierwszym przemawia lepsza(?) rama, mniejsza masa ale może się okazać że nie dam rady zrobić wszystkich podjazdów na dostępnych przełożeniach (1x11). Gate 30 z kolei ma elastyczniejsze przełożenia (2x10) i lepsze (?) hamulce. Obydwa są na RS recon silver co je wyróżnia w tej klasie cenowej.

 

Jeżeli te rowery to dla Was oczywiste miny to dajcie znać co z nimi nie tak i doradźcie na czym konkretnie pojeżdżę. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje mieszczące się w budżecie, nawet sensowne używki. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie rózne geometrie rowerow. 

spróbuj czegoś posrodku. 

 

http://www.superrowery.pl/pl/p/Kross-Level-B8-Czarny-Grafitowy-Srebrny-L-2016/722

ewentualnie negocjacje lekkie?

 

https://piwnicarowerowa.pl/focus-black-forest-ltd-29-20g-rozmiar-l-2017,3,1269,2668

ewentualnie, bez sztywnej z przodu. ale rozmiar jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje ten RS 30? Nie ma przepaści w porównaniu do recona? A hamulce tektro w porównaniu do Shimano? Wiem, że osprzęt można wymieniać ale amortyzator to drogi upgrade a nie wiem czy rama w tym black foreście jest o tyle lepsza żeby właśnie na niej się oprzeć. Przyznaję, że tematu geometrii nie czuję, na razie jeździłem na tym co miałem. Dlaczego geometria focusa jest bardziej dla mnie? Za 3900 jest taki z foxem...

Kross to już inna kasa trochę, chociaż znając życie będzie mnie kusiło nagiąć budżet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niestety, ale Focus ma starszy typ ramy, więc w przypadku wymiany amorka będzie mocno ograniczony wybór.

Nawet w tym budżecie wypadałoby posiadać już taperowaną główkę ramy, która daje większe możliwości i przednia sztywna oś też by się przydała ( lub nawet obie sztywne jak w Gate 30 ).

Ciekawe, że za 3,3 k można kupić nawet na karbonie, tyle że w tym przypadku akurat na kołach 27,5 " ( także obie osie sztywne ) : http://allegro.pl/haibike-freed-7-40-nowy-carbon-karbon-nie-kross-i6956462302.html#thumb/8

W każdym razie za te pieniądze jest to bardzo przyzwoita propozycja ( co prawda kolor nie każdemu może się podobać ) - inny sprzedawca chce za niego 4,5 k : http://allegro.pl/haibike-freed-7-40-promo-carbon-50cm-27-5-i6951886559.html

Odpowiednik na kole 29 " kosztuje już 4,9 k...

Ale żeby nie było, to teraz 29 " : http://allegro.pl/kross-level-b7-m-czarny-grafitowy-czerwony-mat-i6952158498.html  ( rozmiar 17 ", więc na granicy - trzeba mierzyć ).

Tu jest, ale nie wiadomo w jakim rozmiarze ( podają 18 ", a takiego nie ma ) : http://allegro.pl/kross-level-b7-29-rock-shox-1x11-sram-nx-2017-i6957268571.html

Droższy jest 19 " Rio : http://allegro.pl/kross-level-b8-rio-limited-edition-m-19-hit-i6953964505.html  ( oba z napędem 1x11 i na sztywnych osiach ).

Jedno jest pewne - chcesz 29 ", to musisz się liczyć z tym, że będzie odpowiednio cięższe w tym samym budżecie ( chyba, że trafisz jakąś okazję ).

Te B7, czy B8 z pedałami będą ważyć w okolicach 13 kg, czyli na granicy przyzwoitości według mnie i to z jednoblatową korbą i bez przedniej przerzutki..., ale w przeciwieństwie do powyższego Focusa przynajmniej mają jakiś potencjał, a w każdym razie większy przez zastosowane rozwiązania.

A jak się sprawuje RS 30 Gold ?

No cóż, pewnie sprawuje się dobrze, jest lżejszy od Silvera, ale z drugiej strony jest potencjalnie bardziej wiotki, bo posiada golenie o średnicy 30 mm, więc nadaje się raczej dla lekkich osób lub jeżdżących spokojnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisach twoich jazd upatruje typu dróg z ministrostw świata w xc:)

Aktualnie w weekend Majka pomykała z Jolandą na takich traskach- interwały, góra dół, technika itd... no popatrz. 

A one i płeć męska biorą właśnie 1x11/ 1x12. Tu chyba ukłon na Krossy zwłaszcza tego b7 w tej cenie na nx z którego jestem bardzo zadowolona i hamulców z opcją sram lev. t. (a nie db) 

Patrząc na propozycję (Krissa który też pomyka na 27,5 sądząc po 'dniówkac'h to niezłe odejście ma na nim: ) ) karbonu od haibika freed'a powiem że warto. Nie odczujesz tak braku sztywnej z przodu przy tym kole a masz bardzo lekki sztywny mocny i wszechstronny rower. 

Jeździsz z opisów właściwie tak pod 27,5 koła. (technika,~ enduro, plus korzenie czyli dobre tłumienie/ rozpraszanie i napęd) przy tym kole i napędzie będziesz spokojnie mógł dotrzymać tempa koledze a powinno byc i wygodniej niż na aluminium. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A propos sztywnej osi z przodu w Haibike'u - co prawda w specyfikacji tego nie widać, ale na zdjęciu amor wygląda jakby miał sztywną, dziwne... ( trzeba dopytać ), ale sprzedawca sam z siebie raczej by nie inwestował.

Ewentualnie jest możliwość, że siedzi tam zwykła piasta z adapterem na 15 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi namieszaliście;) serdecznie dziękuję za odzew. A już chciałem zamawiać cube acid 29er 2014 używka jak nowy za 2500 z Alle... Z tego co piszecie to byłoby bez sensu, ciężki, bez tapera itp... Sprawdzam tego haibaika, szczególnie że Gliwice to mój rejon:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak mają ramę 50, to rozmiarowo byłoby OK, ale najlepiej przemyśl jeszcze temat wielkości koła, bo niski nie jesteś i być może lepiej byś się czuł jednak na 29 ".

Tylko te 29 " też powinno być w miarę sensowne, bo gdybyś dorwał jakiegoś klocka, to co z tego, że w miarę fajnie by się siedziało, kiedy podczas jazdy byłoby już raczej słabo i pewnie czułbyś się w większym stopniu zmęczony jazdą niż miał z niej radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przymierzę i zobaczymy... na chwilę obecną jeżdżę na kołach 26", rama 21,5", i bardzo dobrze się na tej maszynie czuję, wkurza mnie fatalny amortyzator, ciężko pracujące manetki, skrzypiąca korba na kwadrat, słabe hamulce... myślę, że 27,5" powinno mi podpasować a cała reszta na pewno będzie dla mnie skokiem jakościowym. Jazda na CD 29" była niby komfortowa ale zadziwiająco męcząca.

 

Na moich trasach kilka podjazdów robię z trudem na przełożeniu 24x40, myślę, że napęd 1x11 by mnie zamęczył, nie ta noga;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Haibike ma najlżejsze przełożenie 24/36, ale jest pewnie lżejszy niż Twój obecny, więc powinieneś dać radę, a poza tym nowa maszynka daje dodatkowego powera i mobilizuje do podniesienia formy :icon_cool:

Jak nie boisz się karbonu i rozmiar podpasuje, to za 3,3 k trudno oczekiwać więcej - zakładając, że sprzedawca posiada rozmiar 50 o którym wspomina w opisie, bo 45 nie polecam, zresztą sam zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym haibike'iem jest mocno nie tak... Ma go ktokolwiek? Czemu tyle ludzi sprzedaje takie nowe? Czemu nie potrafię znaleźć tego modelu w katalogach haibike? Czemu na yt pod hasłem hb 7,40 2016 wyskakują filmy czeskie i ruskie z innymi rowerami? Itp... Ktoś coś wie?

Szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie osie sztywne, dodam, żeby rozwiać wątpliwości. Doskonale czuję się na tym rozmiarze ramy, niestety dziś tylko krótka przejażdżka po równym, jutro wyjeżdżam na tydzień, po powrocie na pewno ostro ruszę w bój, postaram się zdać relację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower ochrzczony błotkiem;) geometria mi idealnie odpowiada, żadnego dyskomfortu, maszyna rewelacyjnie responsywna, sztywna, zrywna, może i gorzej wybiera nierówności niż 29er kolegi ale daje poczucie lepszej kontroli. No i po przejażdżce cannondalem trail 1 rozm. L bolały mnie plecy i przedramiona, po haibike'u nic. Mam wrażenie że HB lepiej też reaguje na depnięcie w pedał. Tłumienie amortyzatora trochę mnie rozczarowało, na 29erze było odczuwalnie lepiej a jeśli mnie pamięć nie myli to w obu jest recon silver. Tak czy siak jest o niebo lepiej niż z RS Judy TT w starym Scott'cie;) jeszcze raz dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Edit: w CD jest recon gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Grunt to zadowolenie i oby Ci się śmigało coraz lepiej.

Może za jakiś czas coś w nim ulepszysz, ale na razie baw się dobrze na tym co masz - możesz popróbować różnych ustawień amorka, a nuż się coś poprawi.

Ja po dwóch sezonach dopiero myślę o jakichś zmianach i to właściwie po części, że może i chcę coś zmienić, a po części, że prawdopodobnie będzie konieczna wymiana niektórych komponentów napędu, więc byłaby to okazja do zmian, a czy na lepsze, to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...