Skocz do zawartości

[kupno roweru] Wagant czy Onilus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W w/w temacie za bardzo się nie orientuję - co sprzedawca - inna bajka.

Mam 52 lata i raz na jakiś czas (raz, dwa razy w tygodniu) trochę sobie pojeżdżę na swoim Wagancie z 1978 roku - posiadam go od nowości  :thumbsup: , ale pasowałoby kupić coś "aktualnego".

 

Przeglądam net oraz sklepy stacjonarne. Patrzyłem za Wagantem 2, ale ostatnio zaproponowano mi Onilus-a .

Cenowo Onilus tańszy - nie wiem jak z jakością. Znowu Wagant to podobno po części China ?!

 

Czy coś możecie poradzić ? Cena do 1500 zł.

 

Dziękuję ,

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie model tego Onilusa?

 

A co teraz nie jest po części chociaż chińskie? Tutaj mi kaktus wyrośnie jak ramy do Onilusów nie są z Chin lub innego Tajwanu. Shimano produkuje w Chinach.

Iphone też jest składany w Chinach i co z tego? Sprzedawca rzuca argumentem z kapelusza totalnie i tyle, bo pewnie Onilusa ma na sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Onilus trekkingowy BERGEN 28".

 

Jeżeli chodzi o chińszczyznę w polskich ( i nie tylko) towarach - to zdaję sobie sprawę  :thumbsup:

Tylko wkur..... mi ci tzw. sprzedawcy co tylko chwalą swój towar.

Dlatego też piszę na forum prosząc o ewentualne wskazówki , aby kupić rower, który trochę posłuży bez większych problemów ( np. naprawy gwarancyjne).

Jak wcześniej wspomniałem mój Wagant '1978 działa przez 39 lat (w samochodach to już by był zabytek  :thumbsup: ) na wszystkich orginalnych częsciach .

Pozdrawiam,

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Romet ma z tamtymi rowerami wspólną chyba tylko nazwę i nie spodziewałbym się niczego więcej podobnie jak po współczesnych mercedesach w porównaniu do W124 np.

Na moje oko to oba rowery, o których piszesz są zupełnie do siebie porównywalne, więc ciężko wskazać faworyta. Z Rometem może być łatwiej z gwarancją, bo dystrybutorów więcej.

Jak Ci na pewnej gwarancji zależy to polecam Decathlon - na ramy dają dożywotnią.

Np.: https://www.decathlon.pl/rower-miejski-hoprider-300-hf-id_8307664.html

Osprzęt troszkę lepszy niż w powyższych, ale pozbawiony atrapy amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych miejscach. To i tak nie ma znaczenia - osprzęt i tym podobne i tak dostarczane przez zewnętrznych producentów, a ci klepią w chinach. Chcesz coś polskiego - to bierz. 

OK. dzięki za info.

 

teraz muszę poczekać na wyprzedaże - może coś na flaszkę się zarobi  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...