Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana przerzutek w clea 20


Gość ewa

Pytanie

Posiadam taki oto rower: http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/trekking_cross/kellys/32970/clea_20

Przy regulacji przerzutek tylnych zauważyłam, że ów przerzutka nie dość, że wygląda beznadziejnie i tanio sama w sobie, to dodatkowo jakby nią ktoś przejechał po asfalcie, nawet śrubka była uszczerbiona. Szukam więc czegoś na wymianę, co mnie nie zabije cenowo. Jeżdżę rekreacyjnie, na zasadzie wycieczek i dojazdu z punktu A do B. Znalazłam w Decathlonie shimano acera 7/8 rzędowa za 80 zł, po riserczu w necie wyszło, że to ponoć w miarę przyzwoita jakość. 

 

Przy okazji dodam, że w ciągu 2 lat zrobiłam na rowerze prawie 4 tys. kilometrów, czy warto też wymienić przednią? Trochę mi się nie podoba ona, bo regulowałam i regulowałam i ciągle coś w niej tyrpa, nie zmienia biegu sama z siebie, ale lekko terkocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

1) Stan przerzutek to można wstępnie  ocenić po zdjęciu ale na pewno nie roweru katalogowego...

2) Jest mnóstwo powodów dla których przerzutki mogą nie działać dobrze m.in. zgięty hak przerzutki tylnej (a pewnie masz zgięty, skoro po asfalcie była ciągana), zużyty łańcuch - a twój jest tani więc tez na pewno zużyty, jeśli nie był wymieniony, brudne i zardzewiałe pancerze / linki itd.

3) Ta przerzutka raczej się nie nadaje bo nie obsługuje Mega range a Ty masz MR. Wg. oficjalnych dokumentów Shimano nie nadaje się do MF-TZ31, np. tu masz opis gościa, co sobie z nią nie mógł poradzić przy Mega Range:

https://bicycles.stackexchange.com/questions/21432/shimano-14-34t-megarange-casette-not-shifting-to-first-gear

4) Przerzutki, które będą na 100% pasować to:

RD-TX75
RD-TX55
RD-TX35
5) Zdecydowanie zalecam wizytę w serwisie, jeszcze słabo ogarniasz jeszcze temat roweru, więc lepiej zostawić to specjalistom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...