Skocz do zawartości

[4000] MTB 27.5 - Kross Level R8? a może coś innego?


Beyor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odchudzam dla samego odchudzania. Zmieniam opony, bo na Rapid Robach źle się jeździ w terenie, a przy okazji moim zdaniem warto trochę odchudzić rower. Wezmę Racing Ralph, do terenu mieszanego powinny być nawet lepsze od Rocket Ron, a ważą 585 i mniej (w wyższych wersjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zresztą nawet nie widziałem tych opon w wersji drutowanej. Są takie ciężkie, bo to wersja TL-Ready. TL-Easy są lżejsze, "zwykłe" chyba jeszcze lżejsze. RoRo na pewno ma większą przyczepność, jest też chyba miększa, ale czy nie będzie się przez to znacznie szybciej zużywać na asfalcie? Do terenowych tras mam spory kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie spróbuję triku z taśmą.

Co do opon, zastanawiam się, czy w takim razie ta opona (w wersji Snake) faktycznie jest taka ciężka - Centrum Rowerowe mówi, że 515 g

W ogóle straszny bałagan w tych oponach, sklepy nie tyle podają wagę z kosmosu, ale mylą oznaczenia - np. często nie rozróżniają TL Easy i TL Ready, a różnica (także wagowa) jest istotna.

Polecacie jakieś konkretne polskie sklepy z oponami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie ty chcesz żeby on tam kilka razy taśmę owinął jak bez taśmy mu opona ciasno siedzi... jak użyjesz ductape/taśmy izolacyjnej to z każdym ściąganiem opony będziesz musiał wymieniać taśmę, a zostawia ona po sobie dość nieprzyjemny do usunięcia klej. Osobiście nie wierzę zbytnio w działanie taśmy izolacyjnej, ductape wiem że działa ale przy ciasnej obręczy pojawiają się ww problemy. 

Tutaj https://www.google.pl/search?client=opera&q=tesa+4289&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 masz taśmę do uszczelnienia obręczy, jak użyjesz resztę możesz sprzedać lub zatrzymać na przyszłość- jest to podobno to samo co Stan's tylko niebrandowane ich logiem więc znacznie tańsze- osobiście potwierdzam że działa tak samo dobrze  :thumbsup: choć ja mam szerszą obręcz więc musiałem kupić wersję 50mm i przeciąć ją na pół nożem tapicerskim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super, dzięki. Zastanawiam się nad szerokością taśmy. Czytałem, że najlepiej użyć taśmy 5 mm szerszej niż wewnętrzna obręcz - tak zaleca producent moich, WTB. Mam i19, czyli według tej zasady powinienem kupić 24 mm. To malo popularna szerokość, czyli raczej 25 mm. Taśma dopasowuje się do kształtu obręczy? Bo przy tej szerokości obejmie rant i wewnętrzny rowek, czyli góry i doliny. Na początku myślałem, że taśma ma zakryć tylko otwory nypli, czyli pasować do tego wewnętrznego rowka obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę jak mocno naciągniesz i pozbędziesz się bąbelków powietrza to taśma nie musi nachodzić na rant obręczy (aka być dociskana przez oponę) tylko pamiętaj żeby dobrze wyczyścić obręcz izopropanolem czy innym odtłuszczaczem przed instalacją  :thumbsup:


I taśma nie ma być 5mm szersza niż obręcz, raczej 2-3mm, ale za szeroka taśma w niczym nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo, nie drogo- nadal wychodzi taniej niż "dedykowana" taśma

@edit rzeczywiście tam strasznie drogo lol ale wyjaśnia to fakt że jest to taśma "do obręczy" a nie taśma strappingowa, sklepy rowerowe zawsze sprzedają produkty nie rowerowe przemianowane na "rowerowe" strasznie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona nie siedzi ciasno tylko się skleiła do rantu to raz (już pomijam, że gdyby faktycznie taka płytka obręcz była to w przypadku bezdętek szybciej się uszczelni). A dwa - przed owijaniem trzeba zdjąć opaskę - kilka warstw izolacyjnej i tak wyjcie cieńsze niż opaska. 

Odnośnie sklepów niemieckich - kilka dni temu w canyonie była wyprzedaż conti x-king 29 protection po 79zł (cena regularna 170-180zł). Na zakończenie sezony będzie też sporo promocji w bike-discount, chainreactions czy wiggle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...