Skocz do zawartości

[amortyatory] do starego Cambera 29


rmn1

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka krejzole! Będąc ostatnio w Rychlebach napatrzyłem si,e na te wszystkie endurowe maszynki i zachciało mi się zmian. Miały być koła, ale chyba nie ma sensu to myślę o kierownicy, bo moja wąska trochę (RF Atlas), amortyzatorze przednim (mam Recona gold ustawionego na 130mm... lub 120 ale raczej nie) lub napędzie 1x11. Napęd przemyślę sobie powoli, ale szukam teraz widelca i szczerze mówiąc jestem ograniczony w takim stopniu, że jest ciężko. Mam zwykłe szybkozamykacze w kołach, te klasyczne, żadne sztywne osie, normalny rozstaw piast, sterówkę nie tapered... nic nie da się znaleźć, jak coś jest to już kasa ponad możliwości. Co występowało pod zwykłą oś i prostą sterówkę ze skokiem 130mm, no i koła 29? A może 140? Ale mój Camber miał chyba fabrycznie tego Recona na 100-110mm... 

 

 

Myślałem o Rebie lub Foxie z drugiej ręki, ale ponoć są teraz zaawansowane konstrukcje od Suntoura czy RST tak, że tego... Poratujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku ten Camber? Mój jest z 2012 i ma już tapera. Max jaki tam może być to 120 mm. Fabrycznie dają wideł 120 zniżony do 110 nie wiem po co. Też to kiedyś przechodziłem, szukałem nowoczesnego widelca z piwotami :teehee: . Bez tapera, boosta i sztywnej osi to nowoczesnego raczej nic nie znajdziesz, ale z drugiej ręki to nawet, nawet tylko raczej nie Suntour bo najlepszy i tak będzie ciężki jak kowadło. Foxa ze zwykłą osią raczej łatwo znajdziesz. Ja pół roku temu zmieniałem lisa na jeszcze lepszego lisa i u mnie była dziewiątka i na necie też widziałem dużo z dziewiątką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2011 w takim razie;) Trochę żle trafiłem, bo to własnie ostatni Camber bez "nowości" w standardach. A może zmiana amortyzatora nie sprawi i przyjemności? Czy za powiedzmy 1000zł kupę coś fajnego z drugiej ręki co da mi odczuwalną różnicę? Widzę stery które mi umożliwią wstawienie widelca tapered, zostanie tylko wymiana kola/piasty. Pyanie czy Reba, Fox, Pike (co jeszcze?) będzie dużo lepszym sprzętem niż Recon Gold?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie pytania zadajesz. Zależy jak jeździsz i jaki ma być ten widelec. Np. na Rebie są inne odczucia niż na konkurencyjnym Foxie. O sterach, które umożliwiają włożenie tapered pierwszy raz słyszę. Ja u siebie mam 120 i myślę, że to max co tam może być, wyższy może źle wpłynąć na prowadzenie roweru. Jak zmienisz Recona na Rebę to poważnej różnicy nie odczujesz. Obydwa widelce są do XC z tym, że Recon cięższy. Na pewno na Piku poczułbyś różnicę bo to widelec całkiem innej klasy, ale czy jest sens? Jak mieszkasz w Oławie to masz do mnie ok. 20 km. Ja mam Cambera z Fox Kashima Fit 4 i trochę wiem o widelcach, jak byś chciał pojeździć to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...