Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.

Manetka deore 10 rzędów.

Kaseta 9rz. 11-36T

Łańcuch 9rz.

Przerzutka tył

Shimano RD-M610 10 rz. DEORE

Bądz

Shimano SLX RD-M670 Shadow 10-speed

Będzie to jeździło? Czy na kasecie 9 rzędowej nie da rady ?? Bo inny skok itp. ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja znów o coś zapytam. ;)

Muszę wymienić blat w korbie, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego na 11sp w ludzkich pieniądzach. Wszędzie albo NW, albo od Race Face'a - po 300 zł...

Czy blat 10sp będzie działał z łańcuchem i kasetą 11sp?
A jeśli nie, to gdzie znaleźć blaty 11sp 104bcd? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzięki tak myślalem ale wolałem sie upewnić. Więc trzeba bedzie zbierac na kasete, a czy ktos kombinował z kasetą 46T ? Dokręcać adapter na hak zeby wydłużyc zasięg wózka przerzutki. Bo chcę przejsc na 1x10 i a jak pokręciłem trochę korba 32T i tył 36T to lekko nie było. Więc postanowiłem ze zrobie 46T i korba blat 32T owal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM mimo wszystko dzięki za chęci. :)
Znalazłem już za 199 zł komplet zębatek Race Face 24/34 z pająkiem. Wymienię od razu całość i z głowy. ;) Zastanawiam się jeszcze nad 26/36, ale nie wiem, czy mi łańcucha wystarczy. Próbuję liczyć wg. tego: https://www.parktool.com/blog/repair-help/chain-length-sizing#article-section-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Waza napisał:

Shimano SLX RD-M670 Shadow 10-speed ze średnim wózkiem ma pojemność 35T, więc bez problemu powinna obsłużyć kasetę 11-46.

Pojemności to i starczy ale zakresu pracy już nie. Pierwsze dziesiątkowe "szadoły" katalogowo mają największą max 36T , ponoć jeszcze 42T ogarną (ja miałem wrażenie, że na 40T już lekko przymulało) ale 46T to już dla niej zdecydowanie za dużo i trza by coś z 11s (M7000 , M8000). Jest też spore prawdopodobieństwo  że nowe Deore M6000 też ogarnie (ale nie dane mi było organoleptycznie tego sprawdzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy zapalony :)  Nie chcę na początku inwestować w sprzęt, nie jeździłem 20 lat, ale od 3 mc zakochałem się rowerach :)

Nie chce za dużo inwestować w ten rower a nowy najszybciej będę miał latem. 

Posiadam ketller allu rad. Muszę wymienić na pewno korbę łańcuch i chyba tylną piastę. Pomóżcie mi coś wybrać kompatybilnego :) 

Korba wygląda tak 

201802051_qnharxp.jpg

Jest skręcana tak :

201802051_qnharxh.jpg

Tylna kaseta wygląda tak:

201802051_qnharxx.jpg

 

a tu widać moją przerzutkę, zębatkę oraz całe koło.

201802041_qnhareh.jpg

 

Ma z tysiąc lat, generalnie mam wrażenie, że jak kręci się kołem to kaseta nie chodzi równo, bije lekko na boki ( około 1 mm ) Koło też jakby jajko, więc może lepiej wymienić całość? Widziałem tutaj, ale to jest 7 przerzutek a ja mam 6. Chociaż nowa przerzutka ( jak niżej ) jest na 7. Takie koło znalazłem, czy to ma sens to nie wiem, ale łańcuch dają i kasetę na 7 rzędów.

http://allegro.pl/kolo-28-tylne-czarne-alu-wolnobieg-7rz-lancuch-i6662342349.html?reco_id=8420aad7-0935-11e8-80fc-246e9680b9e8

Przerzutki mam takie jak tutaj i takie chyba bym kupił na wymianę?

Jeżeli są dobre do od razu zamawiam :)

http://allegro.pl/przerzutka-tyl-shimano-positron-7-rd-p500-o20-i6722088724.html#   Chyba, ze polecacie coś innego. Pilot od biegów ma 6 biegów tu jest niby 7 em. Nie ogarniam, ale to wygląda tak samo jak moje, które też jest setki lat.

 

Jeszcze raz wyjaśnię, nie stać mnie teraz na nowy rower i serwis. Serwis to też dla mnie nie jest rozwiazanie, bo chcę! się uczyć i wolę wydać na narzędzia. Marzenie mam jechać w przyszłym roku wzdłuż Dunaju, dzięki temu będę niezależne. Dziś jestem zielony. Poważnie i po ludzku liczę na was. :) aby ktoś od serca doradził mi coś sensownego. Rower później przekaże przyjacielowi, którego dosłownie nie stać na nic, więc nie chciał bym też aby to było jakieś gówno totalne, ale wyczynowcami to też nie jestem ani on :D 

Obecnie wymieniłem oponę i rozebrałem korbę, muszę tylko ściągacze pedałów kupić. 

 

Edytowane przez klonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz budżet? jeśli tam jest zamiast linki - drut ( od przerzutki ) to póki działa lepiej tego nie ruszać ponieważ będziesz musiał kupić i manetki i przerzutkę a i może być mały problem z nowymi pancerzami - konkretnie oporami pancerza i przelotkami.  Wymień łańcuch i korbę na kwadrat jeśli przeskakuje - a pewnie już przeskakuje przy depnięciu. Korba musi mieć odpowiednie odsadzenie - żeby linia łańcucha była taka jak w oryginale - jak dasz korbę za mocno odstającą od ramy to łańcuch może z niej spadać na większych koronkach z tyłu. Koło idzie wycentrować o ile szprychy - nyple dadzą się przekręcić, ale z umiarem bo lubią szprychy pękać w takich starociach. Generalnie trzeba by ocenić to mając rower w rękach. Idź do serwisu z rowerem i pokaż, pogadaj. może wyłapią jeszcze coś co odwiedzie Cię od renowacji tego roweru lub potwierdzą, że można niewielkim kosztem go zrobić.  Na oko wygląda to wszystko na pograniczu sensu, jeśli zalezy Ci na bardzo małym koszcie. Koło to z 70 pln, wolnobieg 50, łańcuch 25, korba 40, linki pancerze z 15..  czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo TM, dziękuję za odpowiedź, koło zostawie, kiedyś centrowałem.Wymienie koło to i hamulce mogą mieć problem itp. Też myślałem aby zostawić, kasetę. Pośmigam na tym, ktoś radził aby zadziory spiłować i tak zrobię.

Niestety też myślałem, że na pograniczu sensu, ale bez sensu nie jeżdzić wcale a kupić byle co na chwilę. Dodatkowo rower zostaje dla przyjaciela aby go zmotoryzować rekreacyjno/zdrowotnie :) 

Kettler aulu rad jest fajny, szybko śmiga może dlatego taki sentyment. Nie mam formy i dzieki temu się nie zniechęcam:D 

 

Zamiast linki jest drut. Czy to będzie pasować? Pytam dlatego, żę uważam, że to okazja za 20 zł 

http://allegro.pl/przerzutka-tyl-shimano-positron-7-rd-p500-o20-i6722088724.html#   ale ma 7 biegów a kaseta 6. Moja obecna zmieniała biegi, ale widać, że ma serdecznie doość.  Możliwe, że moja też jest aż do 7 biegów, ale w tym rowerze jest po prostu 6. 

Czyli kupując suport mierzę tuleję w rowerze ? i to jest wymiar, taki mniej więcej? Rozumiem, że ustawiam wysunięcie pod łańcuch na środkowy przełożenie kasety. To w sumie logiczne. 

suport, łańcuch kupować jakiejś wybranej firmy? 

Jak dobrać tarczę do korby? Widzę, że są na allegro razem z pedałami? a na cholerę mi pedały :D Rozumiem, że zębatkę to nakłada się na talerz w zależnosci od standardu T. Czyli t = się zęby? czyli jak mam T46 to kupuję T46 i rozstaw śrub jest uniwersal? Mam dziś troszkę daleko do roweru...

 

Budżet - do 150 zł razem z narzędziami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić pasującą zębatkę do tej korby może okazać się niemożliwe. Trzeba szukać korby 1 rzędowej na wąski łańcuch ( czyli taki do przerzutek ) ilość zębów może być ciut mniejsza niż 46. Przerzutka powinna pasować, ale głowy nie dam urwac. Trzeba dokładniej porównać starą z nową. Ilością biegów nie przejmuj się.  Mierzysz długość osi suportu i pod niego kupujesz korbę, ale trochę możesz się pomylić byle nie za dużo. Najlepiej żeby tarcza korby była w tym samym miejscu co stara. ( po montażu ) Przerzutka poza pierwszym rokiem produkcji wychodziła wylacznie jako wersja pod drut, więc uważaj przy montażu i demontażu bo o taki drut z pancerzem może być ciężko. Nie idzie jej przerobić na linkę bo przerzutka sama w sobie nie ma sprężyny. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...