Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chciałby takiego rozwiązania, to podałem mu jedyną opcję, która ma prawo działać (bez ostrego przekosu da radę). Pamiętajmy, że jest XTR/XT 22-30-40 (chyba coś takiego) z 11-40. Nie sądze że ten układ to realny nieprzekraczalny limit przerzutki. 

 

Nie zmienia to faktu, że taki zestaw jest głupi wg. mnie.

 

No i taki układ daje nam różnicę 47t, czyli dokładnie tyle ile wynosi pojemność przerzutki, 6T to wbrew pozorom duża różnica, przerzutki typu shadow są mało elastyczne w tym temacie, pewnie można by to ogarnąć zostawiając luźny łańcuch, ale to partactwo i nie podaję takiego rozwiązania jako akceptowalnego. 

 

Z drugą częścią Twojej wypowiedzi się w pełni zgadzam, ciężko mi ogarnąć przełożenie 22/42, ślimaki szybciej pod górę pełzają, do tego robiąc to bokiem.

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was :)
  Mam pytanie odnośnie kompatybilności tychże części :

  • Mechanizmu korbowego SHIMANO Deore FC-M590 44x32x22T / korby 175 mm 
  • Kasety SHIMANO Alivio CS-HG400 9rzędów / 11-12-13-14-16-18-21-24-28T
  • Łańcuch SHIMANO Deore XT CN-HG93 114 ogniw 9rzędów OEM

Dziękuje za wszelką pomoc  :thanks:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałem zmienić przednią przerzutkę z Deore  FD-612-H 3x10 na Deore XT FD-8000-H 3x11, moja korba to Deore M610 (42/32/24), manetka to SL-M780-B. Kasetę chciałem zostawić 10rz. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to będzie hulać bez problemu? 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nie nie wiem ale w teorii (wg manuali) nie bardzo bo dedykowana jest pod łańcuch 11s i największą zębatkę 40T , jeśli chcesz Side Swing'a w 100% kompatybilnego z twoim napędem to bierz SLX FD-M7000 lub nowe Deore FD-M6000 (obie pod 10s i współpracują z największą 42T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym wymienić korbe  SR XCM 40-30-22 i kasete Shimano CS-HG200-9 11-13-15-17-20-23-26-30-34, łańcuch KMC X9 110 ogniw. Mysle nad wymiana na korbe Shimano Deore FC-M590 44-32-22,

kasete Shimano CS-HG400 11-12-13-14-16-18-21-22.Jak to ma się do przełezen może mi to ktoś wytłumaczyc. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś pełnego zakresu kasety.Wymieniając na korbę z większym blatem uzyskasz szybsze/cięższe przełożenia na małych koronkach kasety.Natomiast wymieniając kasetę na taką z mniejszą największą koronką stracisz najlżejsze przełożenia na największych koronkach kasety.

Edytowane przez Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym wymienić korbe SR XCM 40-30-22 i kasete Shimano CS-HG200-9 11-13-15-17-20-23-26-30-34, łańcuch KMC X9 110 ogniw. Mysle nad wymiana na korbe Shimano Deore FC-M590 44-32-22,

Przy takiej wymianie najprawdopodobniej do wymiany również przednia przerzutka bo obecna będzie miała za małą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeżdżę na 1x10, mam korbę FC M615 z zebatką HCC a chcialbym wymienić na XT FC-M8000-1 , też z jakimś HCC. suport mam na BSA.

Wydaje się mi, że gdzieś tu napisano że korby 11 są kompatybilne z 10, ale czy na pewno?

Czy linia łańcucha zmieni sie jakoś istotnie? Nie bedzie spadać (nie mam prowadnicy tylko to zebatki NW)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o owalną zębatkę tylko o asymetryczne BCD , standardowo do tej pory było ono obrysowane na kształcie kwadratu , w shimanowskich korbach M8000 i dwurzędowych M7000 i M6000 ten obrys jest na prostokącie (zerknij na rozstaw ramion w/w korbach to zauważysz różnicę).

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie HCC mozna wybrać odpowiednie BCD i jest tez info o tej asymetrii.

Co do linii łańcucha mam wątpliwość bo jak patrzę na tą korbę w wersji z dwoma blatami to jest napisane 53mm a jak z jednym to 48... ale moze tak właśnie ma być aby w takiej wersji ustawiać przekos gdzieś pośrodku?

Rozumiem też że te minimalne różnice w szerokości łańcucha są pomijalne i NW trzyma dobrze? Napiszę z ciekawosci do HCC może coś odpowiedzą

 

Jeżeli marudzę to sorki ale 5stow to dla mnie sporo PLN. Dzieki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linii łańcucha mam wątpliwość bo jak patrzę na tą korbę w wersji z dwoma blatami to jest napisane 53mm a jak z jednym to 48... ale moze tak właśnie ma być aby w takiej wersji ustawiać przekos gdzieś pośrodku?

Chyba źle to odczytujesz. Jeśli taką zębatkę NW bez offsetu wkręcisz z miejsce blatu zewnętrznego korby 2rz, to linia łańcucha takiej korby wyniesie ci ok. 53mm gdzie tymczasem na kasecie gdzie piasta ma 135/142mm linia łańcucha wynosi ok. 45mm. Jest zatem ogromne przesunięcie. By je zmniejszyć trzeba obowiązkowo do takiej korby dać zębatkę z 2mm offsetem by spozycjonować zębatkę na ok. 50/51mm. 

 

W typowej korbie 1rz linia łańcucha wynosi już na gotowo 50mm (w 3rz środkowa zębatka tez ma 50mm), ale jeśli pozwala na to rama, to także można założyć NW z tym 2mm offsetem i wtedy spozycjonujemy ją właśnie na ok. 48mm czyli przesunięcie względem środka kasety wyniesie już tylko 3mm.

 

Ktoś powie, że przy kręceniu do tyłu koronka 13z może podbierać nam łańcuch do góry, ale aby się przekonać o marginalnym tego znaczeniu wystarczy zrzucić z przodu na młynek i zakręcić do tyłu z zapiętą 11z. Praktycznie nie występuje ten problem, a pozycja młynka korb 2/3rz wynosi znacznie mniej niż 48mm.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...