Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Upgrade Rockrider 520 2015 czy kupno nowego?


robs88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Od dwóch lat ujeżdżam Rockridera 520 link do specyfikacji: https://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-520-id_8293188.html. Jestem z niego zadowolony, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie. Chce go ulepszyć lub kupić nowy rower do maks 3500zł. Rower służy mi do wypadów na trasy ścieżkowe Bielsko oraz do jazdy po lesie w mojej okolicy. Zastanawia mnie tylko czy jest sens ulepszać obecny rower czy kupić nowy już z nowym standardem kół oraz inna geometria. Bardzo dziękuję za wszystkie opinie i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto poczekać aż apetyt urośnie do rozmiarów fulla ;) Za 3,5k kupisz przyzwoitego HT ale też szału nie będzie i nadal to tylko półśrodek z niekoniecznie lepszą geometrią. Fulle zaczynają się od 5k, chyba, że w grę wchodzi jakaś używka. A różnica we wrażeniach z jazdy jest tego warta.

Dokładać do obecnego może i można, jakbyś mu tam wsadził jakiś przyzwoity amor powietrzny (Raidon, Epixon/Epicon) to w sumie mógłbyś mieć lepsze wrażenia niż z nowego roweru, a za znacznie mniejszą kasę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się bo musiał byś zmienić wszystko a nie tylko amortyzator. Za 3500zł kupisz na wyprzedaży już fajny rowerek z powietrzem z przodu. Poszukaj sobie w internecie różne rowery albo idź do sklepu i przejedź się kawałek to od razu zobaczysz różnicę. Jak za bardzo nie ogarniasz to zawsze możesz podać zastosowanie roweru oraz wzrost i poprosić kolegów z forum o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...