Skocz do zawartości

[arytmia] czy rzecz normalna ?


tolszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, bo poczułem sie zaniepokojony. Otóż jeżdzę na kole w miare regularnie od 2 lat, przy czym zasadniczym celem oprócz dotlenienia jest odgrubienie, stąd staram sie jeździć w zakresie 60-75 % HRmax. Ostatnio zauważyłem, że po godzinnym treningu (dosyc forsownym) mam wahania tętna, które utrzymują sie do 40 minut po zkończeniu jazdy. Wyglada to tak, że przez 10- 15 sekund mam HR = np. 85, a w nastepnych 10-15 sekundach pokazuje sie HR = 110...Nie czuje przy tym jakiegos dyskomfortu, czy osłabienia. Martwi mnie długi okres tych wahań. Czym jest to spowodowane? Czy moze miec na to wpływ zbyt długi cykl treningowy, tzn. 5 dni z rzędu po godzinie na tętnie 138 - 151 (moje zakresy 60 - 70%), dzien przerwy i znowu 5 dni ....i tak w kółko?

Czy to jest normalne, czy czas odwiedzić znachora ?

Odrzucam wariacje pulsometru, bo ów, raczej z dużą dokładnością wskazuje wartośc tętna - podczas jazdy reaguje na obciążenie, tz. puls wzrasta np. na podjeździe i maleje gdy jest z górki. Poza tym w miarę równo wskazuje wartośc HR, gdy jadę ze stałym obciążeniem.

Z góry dziekuję za rady i wyjasnienia

Pozdrawiam wszystkich Cyklistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem , że u mnie podniesione tętno ustępuje (faktem jest , że płynnie z kwadransa na kwadrans coraz bardziej) też przydługawo (1-2 h). Wydaje mi się , że częściowo odpowiedzialny jest za to niedobór magnezu.Jak kupię sobie Magnezin i biorę regularnie przez tydzień po tabletce na dzień to akcja serca wyrównuje mi się szybciej,a i skurcze dodatkowe które nieraz odczuwam podczas jazdy ustępują.U Ciebie jak piszesz to jakby to były takie napady parunastosekundowe tachykardii.Napisz , czy odległość między skurczami jest podobna czy też masz skurcze dodatkowe np.skurcz....skurcz....skurcz.skurcz............skurcz itd.Kiedyś mi tłumaczył kardiolog , że przy masywnym długotrwałym treningu następuje dość szybki wzrost serca , a w szczególności lewej komory, a układ przewodzący serca(synchronizuje w czasie skurcze przedsionków i komór) nie nadąża ze wzrostem i objawia się to różnego rodzajami arytmiami.Idź do kardiologa niech Ci założą Holtera na dobę, koniecznie zalicz w tym czasie trening niech ocenią.

Pozdrawiam Romek Stępniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam myszon7

Odlegość jest zblizona (oczywiście pulsmetr usrednia do 3 sekund), czyli stosujac się do Twojego opisu: skurcz...skurcz...skurcz...skurcz.skurcz.skurcz.skurcz...skurcz...skurcz...skurcz...skurcz...skurcz.skurcz.skurcz.skurcz...skurcz itd. (dana sekwencja trwa około 10 sek).

Dzisiaj jechałem na 65-68% HRmax i tachykardia trwała "zaledwie" 10 minut po skończeniu jazdy. Potem puls zaczął spadać miarowo i bez sensacji.

Pozdrawiam i dzieki za radę, czas chyba zaprząc technikę dla zdrowotnosci i podpiąć sie do maszynerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...