Skocz do zawartości

[MTB] Kross, Kellys, Silverback - który wybrać?


dudezm

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wolałbym nówkę, jeżeli używany to gdzieś w miarę blisko, żeby podjechać i obejrzeć. Patrzyłem OLXa i alle, w moich stronach nic interesującego nie było. 

 

W kwestii geometrii, najlepiej byłoby usiąść, przejechać się. Nie mam gdzie, niestety. Patrząc na cyferki - podobnie do B7 2016, więc pewnie byłoby OK. Kąty większe w Peaku o 0,5*, TTh i reach prawie takie same, jedynie stack 22mm mniejszy. Ale co to daje w praktyce - właściwie to nie wiem. (Siodło będzie wyżej względem kierownicy, więc b pochylona sylwetka - dobrze myślę?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś do GoSportu zmierzyć jeszcze raz  te ramy Kellysa 19 i 21. Była tylko mniejsza. Dwa kółka po alejkach - no rozmiar pasuje.

Przyjrzałem się też przedniej ośce - wajcha (czy to się jeszcze zwie szybkozamykacz, czy już inaczej?) domyka się b. luźno, a ta "miseczka" z wycięciem zmasakrowana jakby ją słoń przykręcał swymi delikatnymi nóżkami. Szybko na komórce sprawdzam - pierwsze się reguluje imbusikiem, a drugie - ten typ (Maxle lite 15mm) tak ma. 

 

Przejmować się tym? Może ktoś podać jaka oś jest w B7 2016? Bo w opisie znalazłem tylko, że piasty deore 15mm i 12mm ale nic o osiach. Są one w komplecie z piastami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjrzałem się też przedniej ośce - wajcha (czy to się jeszcze zwie szybkozamykacz, czy już inaczej?) domyka się b. luźno, a ta "miseczka" z wycięciem zmasakrowana jakby ją słoń przykręcał swymi delikatnymi nóżkami. Szybko na komórce sprawdzam - pierwsze się reguluje imbusikiem, a drugie - ten typ (Maxle lite 15mm) tak ma.    Przejmować się tym?

 

; ))))

 

To jest sztywna oś. Jest wkręcana w amortyzator a nie tylko wstępnie mocowana gwintem i zaciskana na mimośród jak QR. Ma chodzić lużno, bo nic nie dociska, służy jako korbka do wkręcania osi a potem ją się przekręca żeby nie przeszkadzała. 

Sztywna oś z przodu to "must have" dla 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klamka zapadła. 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, szczególnie lederfox34 oraz wkg.

Na spokojnie z kalkulatorem przełożeń porównałem to co mam teraz (korba 42/34/24, z tyłu 14-28) z napędem 1x11 i doszedłem do wniosku że to za mało. Wybieram 2x10.

 

Popytałem o rabaty, zamówiłem Level B8 2016.

 

Jak dojdzie, to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jazdy zrobione (ze 20 km). Póki co asfalt i leciutki las. Dziś dostanę pompkę do widelca, ustawię ciśnienie, bo wydaje mi się bardzo mięciutki.

 

Wrażenia z jazdy: jedno słowo - smooth. Po prostu płynie. Brak odczucia jazdy autobusem, aczkolwiek poczekam na trudniejszy teren.

Mniej muszę machać przerzutką, bo jakoś tak sam trzyma prędkość, na starym 26" zmieniłbym przełożenie z 10 razy - jeden w dół, jeden w górę, bo piasek, bo podjazd, bo znów lekko z górki - tutaj lecę na jednym biegu, bez zmiany prędkości i kadencji.

A może to tylko "stan umysłu"?   ;)

 

Niestety nie jest do końca różowo. Będzie trochę zabawy z ustawieniami. Absolutnie nie widzę się na wyższej ramie, bo byłaby jajecznica. Jest za to ciut krótko. Sztyca wyciągnięta prawie na maxa (1 cm zapasu). Po jeździe trochę czułem nadgarstki, więc dziś mały fiting. Siodło w tył, zmiana kąta manetek i zobaczymy. Jak nie pomoże, to jeszcze mostek obrócę na plus. W dalszej kolejności - o zgrozo, wbrew trendom - zmienię mostek na dłuższy (z 7cm może na 9).

 

Po wyjęciu z pudła:

 

fQ8FYNR.jpg

 

 

Tu już prawie gotowy:

 

 

 

i6acMlT.jpg

 

1ztzgO4.jpg

 

Oe49ffv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...