Skocz do zawartości

[hamulce] Czy da sie zalozyc lepsze hamulce?


Gryga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum, wiec prosze o wyrozumialosc.Posiadam rower Merida Crossway 10. I chcial bym poprawic hamulce czy pod ta rame da sie zalozyc cos lepszego ,podajda tarcze? Chce zmienic hamulce na mocnejsze poniewaz waze ponad 100kg + fotelik dla dziecka z tylu i roczny chlopak i dzisiaj nie moglem sie zatrzymac. Prosze o porade jak wzmocnic hamulce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama ani widelec nie ma mocowania do tarcz o ile to ten model: http://www.rowerymerida.pl/produkt70/crossway-10-v-rower-merida.html (pierwsze co mi z googla wyskoczyło).

 

Kupujesz avidy SD3, SD5 lub sd7 i muszą hamować, ew jeszcze zmieniasz w nich klocki na lepsze, tanie hamulce V się gną jak przychodzi większy nacisk przez co nie możesz zahamować, bo część siły idzie w gięcie ramion, jeżeli nadal jest kiepsko to zmieniasz klamki hamulcowe, bo te też się mogą poddawać.

 

Miałem najpierw hamulce tektro, potem SD5 i SD7 i różnica byłą kolosalna, tektro się gięły jak masło i siła hamowania byłą bardzo kiepska.

 

 

 

Ew jak chcesz popróbować mniejszym kosztem, to zmień po prostu klocki na dobre, ale moim zdaniem warto zmienić ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz mocowań na tarcze, tak jak pisałem jak koszty za duże(nie są jeżeli chciałeś myśleć o tarczach, szczególnie dobrych tarczach, bo te przekraczałyby wartość roweru ;), SD7 kosztują mniej niż bardzo kiepskie tarczówki, a hamować będą o niebo lepiej ) to ew. możesz kombinować ze zmianą samych klocków hamulcowych na jakieś porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy tylko spokojnie, nie bierzecie pod uwagę, że Gryga ma klamkomanetki, wiec jakby wymienił klamki, to musiałby też wymienic manetki, bo przecież nie będzie z podwójnym kompletem klamek jeździł.

 

LD8919.jpg

 

To ma. Imho najrozsądniej najpierw zmienić same hample bez klamek i zobaczyć co będzie, chyba że zakup nowych manetek to też nie problem. Klamki też dużo dadzą, bo miałem te klamkomanetki i do cudnych nie należą, ale inwestycja rośnie przy tej zmianie, a może nie będzie to wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja pod nazwą dobre hamulce i obręczowe hamowanie widzę jedno rozwiązanie, a w sumie kilka, magura HS 11, 33, ... ;)

http://allegro.pl/magura-hs11-boostery-sruby-komplet-sprawny-i6901019429.html

Nie jest to tanie, ale to hamulec z typu zakładasz zapominasz. Zmieniasz klocki i dalej zapominasz. Jak wycieknie olej, wlewasz wodę i jedziesz dalej. To chyba najlepsze co do obręczy można założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień same klocki i bardzo dobrze wyreguluj. Ew. hamulce. Klamkomanetki zostaw - mam takie, zmianą dużo nie ulepszysz. Grunt to regulacja, klocek IDEALNIE ustawiony względem obręczy i proste obręcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...