Skocz do zawartości

[mostek]zerwana sruba, a bezpieczenstwo


marpok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany :). Pojawil mi sie taki problem, otoz wczoraj w czasie dokrecania mosta pekla mi jedna sruba i za cholere nie moge jej wykrecic, pewnie bez rozwiercania sie nie obejdzie. Pytanie- zanim sie z tym uporam, na ile brak tej jednej sruby wplywa na bezpieczenstwo, myslycie ze druga sruba moze strzelic w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, chodzi o mocowanie mostka do rury sterowej. Zakładam także, że masz dwie śruby, z których jedną ukręciłeś. Jeśli tak, to nawet nie próbuj wsiadać na rower... 

 

Następnym razem proponuję użyć klucza dynamometrycznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sobek82,Pewnie bym tak zrobil gdyby, np przy rozwiercaniu uszkodzil sie gwint, sprawa juz rozwiazana, spawarka dala rade, gosciu mi to robil cale 5min ;)

zależy co tam kolega ma za mostek

Bontrager Elite, nowy cena ponad dwie stowki, dlatego zalezalo mi na uratowaniu go.

Dzieki Pany za zainteresowanie i dobre slowo...Pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie lepiej kupić nawet za psie pieniądze jakiś mostek Uno niż bawić się w rekonstrukcję?

Jaką rekonstrukcję? Rozwiercenie śruby kiedy ktoś ma wiertarkę stołową jest kompletnie bezinwazyjne dla np. takiego mostka. Nawet jak nie masz czegoś takiego, to później możesz lekko gwintownikiem, tylko nie zgrubnym a tym ostatecznym przejechać gwint i jest robota skończona z ładnym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...