Skocz do zawartości

[~2500] Fitness / Cross


Desses

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien dylemat przed kupnem roweru, nie wiem czy spełni moje oczekiwania i czy będzie to odpowiedni wybór pod moje zastosowania, chociaż jakoś wygórowane nie są:-)

Zaczynając.. Będę jezdził 98% po asfalcie i drogach rowerowych (W Holandii) pozostałe 2% to drogi szutrowe, które tak czy siak odwiedzam raz na rok. (Rower głównie 70% miasto, 30% drogi rowerowe bardzo dobrej jakosci poza miastem) Rower będzie glownie sluzył jako dojazd do szkoły/pracy oraz na wycieczki do innych miast, lokacji. Dziennie około 14km. Skoro większość czasu spędzam w mieście chcę aby w miare wygodnie mi się po nim jeżdziło. Abym mógł wjechać na w miare niski krawężnik czy żeby nie było wiekszego problemu ze zjazdem z niego. Co do róznych drgań to nie mam z tym najmniejszego problemu i nie ma calkowicie znaczenia czy jezeli wjadę w jakąkolwiek dziure to czy to odczuję mocniej czy tez nie.Co do wycieczek poza miasto będą one oddalone około 60-100km od mojego miasta. Zaznaczam że wszędzie można dojechać dróżkami rowerowymi. Aktualnie posiadam crossa Lazaro Integral v2.. Szczerze mówiąc jestem z niego jako tako zadowolony, chociaż po 1,5 roku od jego zakupu chciałbym coś szybszego i trochę mniej ważącego. kolarzówki nie chciałem. Geometria mi nie odpowiada, baranek równiez nie. Wybór padł na rower fitness, (chociaż sam nadal nie jestem pewien) Merida Speeder 100 za 2399pln / 599euro.

I tu jest moje pytanie.. Czy warto zakupić ten rower i  nada się do moich zastosowań czy zakupić jakiegoś crossa?

 

Pozdrawiam, Desses. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W tej cenie to prędzej : https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-fb-id_8322798.html

Wszystko zależy od tego, czy całkiem sztywny rower zapewni Ci wystarczający komfort, czy jednak chciałbyś oszczędzić ręce na tych krawężnikach i mieć ten amortyzator z przodu.

Jeżeli rower ma być sztywny, to najlepiej z karbonowym widelcem i niekoniecznie z tarczówkami, które są często słabej jakości - patrz te mechaniczne w wymienionej Meridzie ( reszta osprzętu też jest słaba ).

Ma być lżej i szybciej, to zdecydowanie fitness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej amortyzatora nie bede chcial miec, ewentualnie zainwestuje w inne opony. Co do wyboru co myslisz o meridzie speeder 200 z 2016 roku?

Jest w tej samej cenie co merida 100 z tego roku.

Ewentualnie coś mniej szosowego (chodzi mi o tego Tribana:-)) i żebym w razie czego mógłbym jakieś szersze opony zamontować.

13;31@Edit: Mam rowniez do wyboru starszy model meridy z 2016

Link: https://www.12gobiking.nl/merida-speeder-100-2016

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...