Skocz do zawartości

[widelec] Jaki widelec 29 do Kona Unit 2017


Rekomendowane odpowiedzi

120mm to już raczej zrobi się chopper ale są tacy co próbowali: http://forums.mtbr.com/kona/120mm-fork-kona-unit-936191.html

 

On-One Inbred ma zalecanego sztywniaka ~470 mm i amortyzator właśnie 80 lub 100 mm i powiem ci że mam teraz 120mm SR Epicon (530mm A/C) i to już jest dość mocno podbita główka więc będę go obniżał na 100 mm.

 

@Quell Nie ma różnicy czy 27,5+ czy 29 bo te kapcie są zbliżonej średnicy. Poza tym wysokość amortyzatora przy zamianie ze sztywniaka liczy się z SAG-iem czyli jak ma normalnie A/C 510mm i 100mm skoku to odejmujesz od A/C ~30% skoku.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym wysokość amortyzatora przy zamianie ze sztywniaka liczy się z SAG

 

Masz rację,nie pomyślałem o tym.

 

 

 

Nie ma różnicy czy 27,5+ czy 29

 

Tu nie do końca mogę się zgodzić,ostatnio szperałem za foxem,tam różnice w długości o ile pamiętam były ponad 20 mm przy 26'-27,5-29'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może nazwa tematu nie do końca to wyjaśniła ale planuję używać Unita tylko z kołami 29". Więc pod takie koło potrzebuję widelca. 

 

A na ten wątek na mtbr jakoś nie trafiłem, dzięki @@pankierownik :)

 

Nie ukrywam że 100mm wydaje mi się małą wartością bo migruję ze 150 Marcoka i 180 Duroluxa.

 

Ale cóż, może trzeba będzie sobie po prostu przypomnieć czasy XC i omijać hopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...