Skocz do zawartości

[serwis] Recon SL 2010 - połamane metalowe podkładki, brak blokady


PeKa86

Rekomendowane odpowiedzi

Przestała mi działać blokada w Reconie SL 2010. Sytuacja zbiegła się z wymiana oleju, więc rozebrałem z nadzieją, że po złożeniu będzie ok, jednak tak nie jest. Wideł robi się bardziej mułowaty, jednak nie blokuje się. Wyciągnąłem pękniętą małą podkładkę spod tłumika, kiedyś wcześniej, wyciągnąłem jej drugą połowę. Wyciągnąłem też większą, pofalowaną, również pękniętą. Wydaje mi się, że ze sprężyny, ale teraz już nie mam pewności. Czy one mają znaczenie, jeśli chodzi o blokadę? A jeśli nie, to co to za podkładki? Gdzie je dokupię? 

a62a220b80b1655bmed.jpg

1aa1deeea4457358med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji do amora to podkładki  po stronie  sprężyny powietrznej. Służa za odbojniki i być może z czasem się wypracowały. 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwi0uM6EmZrUAhWCBiwKHTTkCfUQFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.sram.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Ftechdocs%2F2011%2520RockShox%2520SPC_Rev%2520B.pdf&usg=AFQjCNFWB3qx8pEtLVcM7hzrpfpLYwLPWA&cad=rja Poszukaj w katalogu częsci tego co potrzebujesz a potem wbij nr w google .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza jest od strony sprezyny powietrznej, z dolu gornych lag, gdzie wyjmujesz segera....

Jezeli nie blokuje Ci to sprawdz poziom oleju. Z reguly jesli wszystko jest sprawne a poziom zbyt niski to nie masz blokady, badz jest czesciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wczoraj zalewałem nowy olej. Książkowe 115ml Motorexa 5wt. Dodam, że regulacja tłumienia działa poprawnie, w tłumiku nic nie lata luzem.

Czy te metalowe podkładki są mocno istotne?

 

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem więcej oleju. Nic się nie zmieniło. Wydaje mi się, że z górnej lagi przedostaje się olej do dolnej przy seagerze górnej. Nie jakieś zawrotne ilości, ale jednak. Rozumiem, że to może być powodem braku blokady? I ponawiam pytanie odnośnie tych dwóch połamanych podkładek - mają one wpływ na blokadę czy też samą pracę widelca?

 

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, czy to widziales czy nie, czy pomoze- czy nie...

http://www.sram.com.cn/sites/default/files/techdocs/tm_my102.pdf

 

Ta wieksza od strony sprezyny powietrznej jak sie domyslasz nic nie ma do blokady,moze ewentualnie lekko stukac, zawsze ja mozna zastapic dobrany oringiem, chodzi o to, aby zniwelowac przestrzen po podkladce.

Problem jest z ta od strony tlumika, bo zdjecie niewiele mi daje. Nie pamietam teraz gdzie ona tam byla..., wiec ciezko mi jest cos pomoc.

Jak sie zastanawiam, to z jednej strony skoro wyciagles polowke swego czasu i widel dzialal to nie powinno miec wplywu, z drugiej, jesli ta 2 polowka cos trzymala to moze. Nie wiem gdzie ona ma byc i teraz to jak dlubanie w nosie - nigdy nie wiesz co wyciagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chodzi ci o uszczelki ? poszukaj takiego na którym pisze RCN bodajże, one są w większości uniwersalne. 2 główne to reba-sid-revelation z tego co pamiętam i recon.

 

Oczywiście chodzi o stare roczniki, bo nowsze sa już dość od siebie różne i w dużej mierze każdy ma juz dedykowane uszczelki choć i tak z kilku można zrobić jeden.

 

Prawdopodobnie będziesz miał w kicie wąskie gąbeczki więc jak masz szerokie pasuje zostawić stare lub dokupić jeszcze jedne wąskie lub nowe szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam! Bo brakuje mi tej blokady... Przy zablokowanym, widelec jest zamulony jedynie. Wydaje mi się, że to kwestia tej małej podkładki, tylko gdzie takową dostać? Mailowałem z dwoma serwisami i konkretu żadnego :(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...