Skocz do zawartości

[do 1500] Romet Orkan 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego roweru. Moja jazda to głównie do pracy. W sezonie letnim zapinam fotelik i biorę syna na wycieczkę ewentualnie jadę sam wtedy drogi różne, ale bez większych szaleństw. :) Budżet skromny 1500zł. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6830049551

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma rozmiar ramy do wielkości koła? Z długości mojej nogi (ok. 82cm) wychodzi rama 20,5". Ale ciężko taką znaleźć. A nawet 20" ciężko. Wiec musiałbym wziąć 21". Tylko czy przy 28" kołach nie będzie ona jednak za duża?

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nogę 90 i jeżdżę na crossie 21". Rozmiar większy byłby już zbyt duży.

Odnośnie Twojego pytania jak się ma rozmiar ramy do rozmiaru koła odpowiedź jest prosta - nijak - trzeba patrzeć na geometrię roweru jako całości a rozmiar ramy to wyłącznie długość rurki podsiosłowej mierzona od osi suportu do jej końca. W różnych ramach/rowerach suport jest usytuowany na różnej wysokości względem podłoża. Dodatkowo kształt górnej rury i sposób jej wyprowadzenia z podsiodłówki też mają zasadniczy wpływ na wysokość przekroku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kilka innych istotnych parametrów jak efektywna długość górnej rury i reach, które też nie są sztywno związane z wielkością ramy a zależą od widzimisię producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak się ma rozmiar ramy do wielkości koła? Z długości mojej nogi (ok. 82cm) wychodzi rama 20,5".

Sugerowałbym 19" , przekrok w Orkanie w tym wymiarze przy moich 77cm był na styk tak więc tobie zostało by 5cm zapasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja mam "nogie" 84 i rama 19" w Orkanie 4 (2016) jest git. Niby zapasu mało, ale już lądowałem na stopach i na ramę się nie nadziałem. Jakby były 20" to bym rozważał ale 21 to już za duża. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonaniem tego Rometa. Jest jednak kilka minusów:

- kolorystyka (rama grafit a napisy ciemny niebieski  - kupowałem z wyprzedaży za 1900 i innego nie było, kolor nie jeździ)

- prowadzenie przewodu tylnego hamulca (w rejonie suportu) IMO fest narażony na uszkodzenie (ale coś można z tym wyrzeźbić)

- "wiotki amor" ale to w zasadzie kwestia przyzwyczajenie choć z początku wkurza.

- jeszcze siodło, najgorsze twarde dziadostwo jakie miałem, próbowałem się przyzwyczaić ale nie dało rady. Po 400 km poszło do garażu a ja wyfasowałem sobie TERRY Figura Max Gel no i tera to się jedzie :-).

Jak widzisz kilka wad jest (poza amorem raczej pierdoły) ale rower polecam.  Myślę, ze "3" to praktycznie to samo poza niby "klasą" osprzętu.

ps. Jakie w tej "3" siedzą hample?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła też 28"? W takim wypadku chyba się skłonię na 19".

 

Hamulce nie mam pojęcia jeżeli chodzi o firmę. Tak na szybkiego nie mogę znaleźć nigdzie info. Wszędzie jest napisane tylko, że tarcze hydrauliczne.

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...