Skocz do zawartości

[przerzutka] Kompatybilność kółeczek slx 7000


siejak1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe.

Ogólnie trochę bieda z kóleczkami pod 11  rzędów.

Tutaj standardowe shimanowskie pod 11 i "normalny" profil https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/czesci-zamienne/p,kolka-przerzutki-gorne-i-dolne-105-rd-5800-shimano,658663.html

Niestety zwykłe kapsle,nie maszynowe.

Może ktoś próbował kółeczka pod 10 rzędów w 11,ciekawe czy nie będą za szerokie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzędowość nie ma przecież znaczenia, liczy się ilość zębów, jak było 11 to 11 trzeba dać. Zastanawiał bym się jednak, jakie zadanie mają te wyższe zęby i nic innego do głowy mi nie przychodzi jak lepsze trzymanie łańcucha w przekosach. Pytanie jednak, na ile gorzej poradzą sobie niższe zęby? Moim zdaniem zadziałają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzędowość nie ma przecież znaczenia

 

Łańcuchy 11 są ciut węższe,mogą ale nie muszą się ciut kleić się do kółeczek 10 rzędowych.

Teoretycznie powinna być jaka tolerancja,ale miałem kiedyś awaryjnie kółeczko noname,ciągnęło łańcuch 10 rzędowy,dało się jechać,ale nie było to komfortowe (oczywiście 11 ząbkowe).

Po prostu gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak na zdj. to po lewej.

Wyglądają jak o przerzutki szosowej shimano 11sp z długim wózkiem. Tam górne kółeczko ma długie żeby. Natomiast różnica miedzy kółeczkami 10 a 11 sp jest, nie ogromna ale Jest.

 

Nie wiem jak to sie ma do MTB, bo nie próbowałem, natomiast w szosie zmiana kółeczek upośledza prace napędu 11 rzędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...