Skocz do zawartości

[hamulce] zamiana podkładek w Avid SD7


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dość szeorką obręcz z tyłu (DM 24) i mam bardzo rozwate szczęki hamulca. Czy opłaca sie kombinować z kolejnością podkładek? Czasami mam wrażanie ze tył mgłby lepiej hamować.

 

Jeśli warto to czy ktoś ma jakieś zdjęcia bądź może powiedzieć jaką kolejność podkładek zarzucić?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze szersza pokładka powinny raczej byc spasowane z mniejszymi.

Poniewaz obie posiadaja "soczewki" jedna wklęsła,druga wypukła,służyć to ma idealnemu dopasowaniu sie klocka do obręczy względem ramienia,jest możliwość przesuniecia wedle osi klocka.Pozbawiajac jednej z nich klocek bedzie idealnie dolegał jedynie do ramienia v,ek.Pozbawia w ten sposób idealnego przylegania klocka do obreczy i co za tym idzie hamowanie jest ale bardzo słabe.Sam to zaobserwowałem i odradzam.

 

Jak natomiast wygląda sprawa przy takiej sytuacji z nowymi klockam,nie wiem.Opisuje ten przykład na juz uzywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zalozylem nowa obrecz(30mm szerokosci) to tez mialem taki problem, a hamowanie pozostawialo wiele do zyczenia. Wkoncu sie dowiedzialem ze szczeki hamulcow w miejscu przykrecania klocka powinny byc rownolegle do powierzchni hamowania na obreczy, zmienilem podkladki i jest idealnie, a hamowanie jak za starych dobrych czasow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...