Skocz do zawartości

[szybki cross] Trek 8.2 DS modernizacja czy wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pojawiła sie u mnie dziś wątpliwość. Jeżdzę od 3 lat rowerem Trek 8.2 Ds. Naszła mnie ochota na coś szybszego. Nie przepadam za szosami z barankiem - jakoś nie jest mi komfortowo. Pomyślałem o rowerze fitness i oglądałem dziś 4 rowery:

 

Trek fx2

Giant fastroad sl2

Kross Pulso

Specialized Sirrus

 

Rozmawiałem sporo z fachowcami i opinie rożne. Zaufany chłopak w sklepie podpowiedział, ze np. Miedzy moim Trekiem a fx czy Pulso kosmicznej różnicy nie poczuje. Jeździłem tez testowo sirrusem. Bardzo fajnie bo te rowery są lżejsze...

 

Zastanawiam sie jednak, czy jest sens kupowania fitnessa mając już crossa. Czy nie lepiej dobrze doinwestować mojego Treka? Mam ograniczone miejsce w mieszkaniu i zastanawiam sie, czy różnica miedzy rowerami jest tak ogromna, ze warto posiadać dwa.

 

Zastanawiam sie nad jedna z 2 opcji:

 

1. Zakup sirrusa i pozostawienie Treka jako opcji na miasto

2. Inwestycja w Treka - bardzo go lubię. Jest dla mnie bardzo wygodny. Śmiałem nim już trasy powyżej 100 km i było całkiem ok.

 

Pomyślałem by:

 

- założyć cieńsze opony

- wymienić osprzęt na Deore (Tourney nie zachwyca...)

- wymiana hamulców na tarcze

- wymiana wolnobiegu na kasetę - czy tu czuć jakaś różnice?

 

Z góry dzięki za Wasza pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz zabawę to załóż cieńsze opony, wymień osprzęt, wstaw sztywny wideł, hamulce tarczowe, choćby BB5 i sprawdź co z tego będzie ;) może nawet baraninę zamontuj i się do niej przekonaj ;)
Moim zdaniem ta rama nie zachwyca, geometrią pod fitness jak i trekking.
Pozdrower

Edytowane przez Sobek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przyłącze się do tematu mam podobny dylemat od roku jeżdżę Trekiem 8.4 DS i zastanawiam się nad zmianą na szosę gdyz w większości jeżdżę po trasie. Mam kilka pytań. Pierwsza sprawa gdybym chcial sprzedać Treka po roku sporo na nim tracę i wówczas mogę kupić jakas używaną szosę. Myślę nad odchudzeniem Treka tj. Widelec karbon cienkie opony ew. Sztyca karbonowa generalnie kilka najważniejszych rzeczy żeby zbić wagę która wynosi ok 13 kg. Taka przeróbka też nie będzie tania i wyjdzie pewnie z granicach 700 zł z używanym widelcem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...