Skocz do zawartości

[3500] Rower Mtb/xc, 27.5, ostateczny wybór


b0om

Rekomendowane odpowiedzi

Rower zamówiony :thumbsup:

 

Diamondback Heist 3.0, rocznik 2017.

 

Względem poprzedniego rocznika, w tym modelu została nieco poprawiona geometria ramy.

Rozmawiałem z pracownikiem zajmującym się tymi rowerami i stwierdził, że technologicznie ramy heista i myersa się praktycznie nie różnią jeśli chodzi o jakość.

Heist mnie oczarował :woot:

Napiszę jak rower do mnie dojedzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale ten niebieski Heist to rok 2016 więc chyba Cię oszukali? Ten Myers też 2016 a znaleźć można, że niby 2017. Wejdź na stronę diamondback tam na 2017 są już inne rowery.

 

Nie ważne :thumbsup:  Daj znać jak dojdzie i daj kilka fotek. A po kilku jazdach napisz jak tam się jeździ na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie. Patrząc na poprzednie roczniki widać inna kolorystykę i napis HEIST na tylnym widelcu. W roczniku 2017 jest napis HEIST+. Na YouTube jest filmik gdzie ktoś przedstawia 3 modele heist z 2017, sprzętowo i kolorystycznie są identyczne z tymi w sklepie. Również mają napisane HEIST+ W tym roczniku splaszczyli delikatnie kąt główki, rower stał się nieznacznie bardziej agresywny. Co do kolorystyki jeszcze. Rocznik 2017 chyba czarno czerwony 1.0, szary 2.0, no i 3.0 czarno biało niebieski.

Przepraszam, ale nie mogę edytować...

 

Dokłanie chodzi mi o ten filmik:

Jeszcze w kwestii opon. Czy to nie jest ich w ogóle pierwszy heist (2017), który ma plus size? opony 2.8

Heist 2.0 z rocznika 2016. Inna kolorystyka, 2017 jest szary, tak jak w sklepie

 

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/hardtail/product/diamondback-heist-review-50622/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heist 2.0 jest szary i czerwony zależy czy napęd 1x11 czy 2x10. Może faktycznie masz rację. Jak dojedzie rower to zobacz czy ma taperowaną główkę bo wydaje mi się, że nie więc rama jest gorsza od Myersa i ciężko będzie kiedyś zmienić amor. Zobacz przy okazji czy ten Recon nie jest czasem w wersji gold. Jak co zawsze masz 14 dni na zwrot ale faktycznie może to już 2017;)

 

Edit:

Fakt główka taperowana, Recon wersja gold więc mogli napisać w opisie bo to duży+ i regulowana sztyca;) I jeszcze druga sprawa to rowery z napędem 1x... są na rok 2017 czy mój też;) Te 2x10 były na 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt główka taperowana, Recon wersja gold więc mogli napisać w opisie bo to duży+ i regulowana sztyca

W opisie wszystko jest (taperowana główka , regulowana sztyca) http://allegro.pl/diamondback-heist-3-0-27-5-18-hit-sezonu-i6815698667.html a obecne Recony już nie są Gold (z aluminiowymi goleniami)  tylko  ze stalowymi  https://www.sram.com/rockshox/family/recon#sm.00001v802pso6tcp9u0ow82ldai1q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że to rocznik 2017. Pracownik powiedział, że Myersy są 2016, natomiast heisty już na 2017. Tak, główka jest taperowana. Wydaje mi się też, że poprzednie roczniki nie miały regulowanej sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 3.0 ma boosta, opony 2.80 WTB Ranger, taper, zdalną szrycę i blokadę amortyzatora na kierownicy. Pracownik sklepu dokładnie mi powiedział, że Myersy są 2016 i mają bardziej płaski kąt główki, więc są nieco agresywniejsze, i z amortyzatorem 140 nadają sie do typowych zjazdów. Heist 2017 ma mniej wysunięte przednie koło. Ale ich geometria względem heista 2016 została poprawiona. No główka ramy - kąt spłaszczony z chyba 69 stopni 2016 na 67 2017, więc rower dobrze nadaje się na cięższe jazdy, plus rozmiar 27.5+. Wszystko to sprawia, że heist 3.0 jest bardziej uniwersalny, czyli dokładnie taki jakiego szukałem. Bardziej agresywny rower to już zjazdy, a w góry się nie wybieram. W heist też zjazdy, ale i ostra jazda trailowa w terenie. Zawsze też mogę dołożyć opony o szerokości 3.0, albo zamienić na zwykłe, mniej szerokie,standardowe Mtb 25.5 chyba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 18, oczywiście zmierzę. Zdam relację jak się jeździ, chociaż nie będę niestety obiektywny. Nigdy nie jeździłem na rowerze z takiego przedialu i pewnie będę się cieszył jak dziecko hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz dosiadłem plusową trialówkę to wrażenie było takie, że to motocykl ;) Długo się przyzwyczajałem do szerokości kapcia (w końcu i tak nie przekonałem się do niego ;)). Jako że wcześniej trial nie był mi obcy to nie miałem prob z wykorzystaniem zalet jeździdła. Wiem jednak, że przesiadka z typowego xc nie jest prosta. Zanim mózg przekalkuluje, że ten rower pozwala na dużo więcej i wyłączy pewne blokady i nawyki asekuracyjne trochę czasu mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...