Skocz do zawartości

[kupno roweru] Trekking dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję wygodny rower, do podróżowania raczej po drogach rowerowych z dzieckiem w foteliku. Mam 163cm wzrostu. Wyszukałam sobie 4 rowerki, ale nie potrafię wybrać. Nie chcę wydać więcej niż 1200zł. Nic mi nie mówią skróty przy przerzutkach, manetkach, łańcuchach..BARDZO proszę o pomoc. Oto one:

http://allegro.pl/kands-alfa-city-damka-trek-shimano-acera-28-alu-i6788533621.html

http://allegro.pl/mocna-trek-senatore-v2-lady-2xacera-sr-suntour-i6796051003.html

http://allegro.pl/rower-limber-women-damski-28-rama-17-wyprzedaz-i6694397577.html

http://allegro.pl/rower-trekking-romet-gazela-3-0-alivio-pradnica-i6699881204.html

 

Warto coś z nich kupić czy szukać czegoś innego?

Dziękuję za pomoc

 

Edytowane przez sopelek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A nie warto dopłacić do tych amortyzatorów w Gazeli? Mam trochę obolały kręgosłup i może coś pomogą te dodatki na wybojach? Odnośnie tego Limber- waham się. Jak dzwoniłam do dealera, który figuruje na stronie firmowej, sprzedawca powiedział mi, że ta firma już nie istnieje...moze to były buble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koła 26" czy 28" to w tej klasie rowerów i w tym przeznaczeniu ( zakładam rekreacyjne ew spokojną turystykę weekendową ) sprawa gustu . Wzrost nie ma takiego znaczenia jeśli dobrze dobierzesz rozmiar tzn jeśli rama 17" będzie dobra .

Zgodzę się z Quellem że amortyzator w Kandsie Senatore  jest .....  no taki sobie . Natomiast ten rower ma najlepszy napęd .

 Nie bardzo wiem dlaczego Limber ma być najlepszy ? Moim zdanie jest porównywalny z  Kandsem  Alfa i z kandsem Venus . Chociaż w Venus nie podoba mi się przednia przerzutka w dodatku opis jest niejasny - w jednym miejscu jest napisane że ma 21 biegów , w innym że 24 . Rower z 21 biegami odradzam ! I nie chodzi o tą ilość ( bo pewnie wystarczy ) tylko o zastosowane rozwiązania techniczne .

Romet Gazela . To w tym zestawieniu mój faworyt . Bo :

1 amortyzator jest już przyzwoity

2 ma prądnicę w piaście

3 napęd i cały osprzęt jest do przyjęcia

4 bo mam większe zaufanie do tej firmy niż do kansa .

Najważniejsze - rometa można kupić albo chociaż przymierzyć w stacjonarnym sklepie . Do czego gorąco zachęcam . Tzn do przymiarki , a najlepiej jazdy próbnej . Dodatkowo rowery kupione w necie przychodzą czasem/często nie kompletnie złożone . Poradzisz sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko prawidłowo pod siebie ustawisz, to praktycznie tak z jednego jak z drugiego będziesz zsiadać jednakowo . Fakt, że fotelik będzie niżej na mniejszych kołach, więc środek ciężkości z dzieciakiem "zainstalowanym" będzie niżej i mniej siły do utrzymania roweru w pionie będziesz potrzebować.

 

163 to chyba nie aż tak mało :)    i nie masz się co bać tego limbera - swego czasu firma zamieszała ciut też na rynku MTB, 29" całkiem niezłym w stosunku do ceny rowerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę tego Kandsa na kołach 28.Nie ma chyba zbędnych amortyzatorów i prądnic dodających wagi. Do tego ma 3x8. Chyba ten bagażnik za wysoki żeby zamontować fotelik pod siodełkiem, jedynie na bagażniku, chyba że go zdemontuję. Limber nie ma świateł i ma... beznadziejny kolor :P heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...