Skocz do zawartości

[rower] X-Caliber 8 czy warto


Rams88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu roweru, głównie jazda po lasach, od czasu do czasu jakiś single tracki, może w przyszłości pojedyńcze maratony. Po przejrzeniu paru rowerów najbardziej przypasował mi Trek X-Caliber 8.

 

Proszę was o pomoc/opinię, czy ten rower będzie odpowiedni do tego typu użytkowania i czy ewentualnie polecacie jakieś inne rowery w tym przedziale cenowym, 4k to maksymalny próg cenowy, oczywiście tańsze oferty również mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam x-calibra 8 w sposób mniej więcej opisany przez Ciebie i nie narzekam, a wręcz przeciwnie, daje nawięcej radochę z jazdy z pośród testowanych wcześniej rowerów.

Jestem nawet pozytywnie zdziwiony jak w miarę dobrze sprawuje się sprężyna z przodu, a oprócz singli próbuję też ęnduro :)

Trochę słabą stroną są obręcze (a może to ja zbyt ostro je traktuję) jak lubisz polatać po hopkach lub kamolach to z czuciem i na małym ciśnieniu, ale to chyba u wszystkich w tym przedziale cenowym, natomiast są przygotowane pod tubelles.

Za 4k kupić możesz z wyprzy lub używkę calibra 9 i idź w tę stronę, a zyskasz amor powietrzny.

Założyłem teraz myk myk i będzie można rozwinąć skrzydła w ęnduro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ograniczaj się do dwóch modeli, jak masz możliwość dosiądź kilku rowerów i porównaj odczucia z jazdy na pierwszym miejscu, nie osprzęt.

 

Co z tego że kupisz rower z osprzętem o oczko wyżej, a będzie Cię męczyło to że na innym wrażenia z jazdy były lepsze.

Tak naprawdę nie odczujesz różnicy w klasie osprzętu +/- 1, za wyjątkiem amorka i dlatego bym celował w 9.

 

Nie spiesz się, na spokojnie powinineś znaleźć 9 za4k.

 

Ja po zakupie na pierwszy ogień zmieniłem mostek na 50 mm i platformy Alu z wymiennymi pinami, ale to jak masz zacięcie terenowe, rower od razu staje się zwrotniejszy, do xc to na początek tylko do założenia padalce wg własnych preferencji, reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,przyjadę się do żuchlińskiego, przynajmniej przymierzę się do wszystkich :) zastanawiam się nad rozmiarem, do tej pory jeździłem na ramie 19,5 tylko mniejszych kołach więc chyba przy tym rozmiarze zostanę - 189 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...