Skocz do zawartości

[buty] MTB SIDI Cape, warto?


lisster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Interesuję się butami SIDI Cape:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-mtb-cape-zolto-czarne-ebon-50-sidi,396092.html

 

Czy ktoś użytkował ten model i może podzielić się opinią?

Ewentualnie jaki inne buty w podobnej cenie warto wziąć pod uwagę.

Buty zamierzam używać zarówno w rowerze MTB jak i w szosie, dopóki nie dorobię się drugiego zestawu.

 

Patrząc na budowę, zastanawiam się jak wygląda wentylacja w czymś takim? Moje stare trzewiki mają elementy z przewiewnego materiału, a tu całość obudowana skórą syntetyczną. Czy te buty nadają się na upalne letnie dni? Jak z wytrzymałością SIDI, poprzednie moje buty z decathlonu rockrider wytrzymały 3 lata jazdy, MTB/Szosa w tym dość częste kąpiele w wiaderku po błotnych maratonach. Jak za jakieś 250 zł to jestem bardzo zadowolony. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak z wytrzymałością w sensie wizualnym. Chciałem wersję w kolorze lime, ale z racji, że będę używał ich też na szosie to zastanawiam się czy nie będzie na nich widać za mocno brudu i ewentualnych uszkodzeń po jakiś cięższych maratonach. Biorę więc też pod uwagę czarne. Podobno problemem jest też brak osłony czubka buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lime bloto,wszystkie zabrudzenia schodzą bezproblemu i nic po sobie nie zostawiają. Jedynie co po czasie zostaje to szwy się trochę brudzą. Czubek nie ma żadnej osłony choć jest bardzo twardy. Co do zew. uszkodzeń to tak jak pisałem są naprawdę wytrzymałe. Tylko ostre skały,kamienie zostawią na nich ew. rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Noga się trochę poci w upałach jak w każdych butach

Tu bym nie przesadzał, Cape to model malo letni, wystarczy popatrzec na te chodaki i widac ze maja aby kilka (na placach policzyc idzie) dziurek. Wiec ich oddychalnosc musi byc marna.

Eagle 5 czy Dragon 4 pewnie w upały sa znacznie lepsze.


Nie wspominajac o takich nawet chodakach jak NW scorpiusy (wiem wiem inna pułka cenowa), gdzie pizga jak w sandałach.

 

Mnie w sidi nie podoba sie jedna rzecz, podeszwa, a w zasadzie ten srebrny bieznik... mozna tym gwodzie wbijac, wszystko fajnie, wiem ze te buty sa do jazdy a nie do chodzenia ale tak czy siak czasem kilka krokow trzeba zrobic. :> I teraz idac po rower do grazau zeby nie zbudzic domownikow, i dosc sprawnie smignac po schodach, nosze sidi w rekach a po rower maszeruje w trampkach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mnie w sidi nie podoba sie jedna rzecz, podeszwa, a w zasadzie ten srebrny bieznik... mozna tym gwodzie wbijac, wszystko fajnie, wiem ze te buty sa do jazdy a nie do chodzenia ale tak czy siak czasem kilka krokow trzeba zrobic. :> I teraz idac po rower do grazau zeby nie zbudzic domownikow, i dosc sprawnie smignac po schodach, nosze sidi w rekach a po rower maszeruje w trampkach. ;-)

To można przeboleć ale na trasie kamienistej jest trochę mordęga jak z braku techniki trzeba się podeprzeć. Nie wspomnę o mokrych kamieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły buty. Rozmiarowo są na styk, czuję palcami koniec buta, ale nie cisną. Jak to wygląda u Ciebie @siejak1? Mam stopę 27 cm. Więc według poniższej instrukcji wybrałem rozmiar 42.

 

sidi_rozmiary_ost.JPG

 

Zastanawiam się jednak czy nie zamówić do przymiarki 42,5. Przy grubszej skarpecie jesienią może już być problem.

Bardziej martwi mnie to, że gdy chodzę to czuję ucisk tego górnego paska na stopę. Dokładnie na samej górze tam gdzie język buta nie ma już od wewnętrznej strony tej miękkiej wyściółki. Niby to buty do jeżdżenia, ale MTB więc czasem robi się jakieś podejścia. @siejak1 też czujesz ten pasek na stopie przy chodzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta tabelka, widzialem inna do ktorej sam sie stosowałem -> 

http://roweryokey.pl/uploads/images/buty_sidi_rozmiar.jpg

Porównując dl wkladek dla tych samych rozmiarów butów ... jest rozbieżność :>


Jak dla mnie rozpatrując moj przypadek i pierwsza tabelke, powinienem kupic buty 45.... a wedlug drugiej 46 ;-)

Jestem rpzekonany ze buty 45 byłyby dla mnie za małe.


co wiecej "moja tabelka" zgadza sie z moimi wkladkami z tego co pamietam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał michuuu, jak dotykasz konca buta, to wedlug mnie tez, te buty  sa za male. A dodatkowo jesli paluchy sa scisniete (a pewnie sa bo czubki sidi sa waskie), to bedziesz cierpial po 20-30km jazdy . Za drogie buty by ryzykowac, one sie nie rozciagna ... co jak co ale nie Sidi :P

 


ja bym na Twoim miejscu przymierzyl i 42,5 i 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butach sidi jest perforacja/nacięcia na końcu języka. Trzeba to rozciąć (zgodnie z instrukcją) bo inaczej to krew i łzy.

Jak palcem wyczuwasz koniec buta to jak dla mnie za małe.

 

pozwolę się wtrącić..... instrukcja instrukcją, ale skąd należy wiedzieć ile tych nacięć przeciąć żeby było dobrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozpatrując moj przypadek i pierwsza tabelke, powinienem kupic buty 45.... a wedlug drugiej 46 ;-)

Jestem rpzekonany ze buty 45 byłyby dla mnie za małe.

co wiecej "moja tabelka" zgadza sie z moimi wkladkami z tego co pamietam :-)

 

Sprawdziłem długość mojej wkładki, wynosi 26,3 cm, czyli zgadza się z moją tabelką - rozmiar buta 42.

Według Twojej byłby to rozmiar 42,5.

 

Są na styk, ale nie cisną na boki i długość. Fajnie byłoby się przejechać, ale jak przykręcę bloki to już nie oddam.

Normalne buty noszę w rozmiarze 42. Chyba zamówię jeszcze 42,5 i może 43, przymierzę i oddam niepasujące.

 

Znalazłem jedynie obrazek pokazujący nacinanie języka, żadnego info, opisu nic  :icon_confused:

W sieci też nie mogę znaleźć instrukcji tych butów. 

 

sidi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozmiarowo są na styk, czuję palcami koniec buta, ale nie cisną. Jak to wygląda u Ciebie @siejak1?

 

Przy stopie 27,2 mam rozmiar 43 i buty leżą idealnie nigdzie nie uciskają,ocierają wręcz leża idealnie.

 

 

 

też czujesz ten pasek na stopie przy chodzeniu?

 

Generalnie nigdy na to nie zwracałem uwagi. Ale raczej go nie czuję skoro nie pamiętam o tym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym językiem, nacinałeś, ktoś ma jakieś doświadczenie jak to powinno się robić?

 

Kontaktowałem się telefonicznie z centrumrowerowe i potwierdzili to co tutaj było już wspomniane.

Między rozmiarami 42 a 42,5 nie ma różnicy w długości wkładki, są one prawdopodobnie trochę szersze. 

Takie info dla potomnych jakby co ;)

 

Tak więc zamawiam 43 i zobaczymy, które zostawię.

Byłbym wdzięczny jeszcze za jakieś sugestie odnośnie nacinania języka, bo w instrukcji mam jedynie małe zdjęcie i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłbym wdzięczny jeszcze za jakieś sugestie odnośnie nacinania języka, bo w instrukcji mam jedynie małe zdjęcie i nic więcej. 
 

 

Ja nie nacinałem bo go poprostu nie czuję i nie uwiera na stopę. A jak to robić to raczej zgodnie z instrukcją. 

Rozmiar 43 będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Byłbym wdzięczny jeszcze za jakieś sugestie odnośnie nacinania języka, bo w instrukcji mam jedynie małe zdjęcie i nic więcej.

Ja mam nacięte wszystkie perforacje.

Ale jak widać nie wszystkie stopy tego potrzebują. Kwestia osobnicza, każda stopa jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...