Skocz do zawartości

[hamulec] Shimano Altus M315 Hydrauliczne


larus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o jakieś informację odnośnie hamulców SHIMANO ALTUS M315 (HYDRAULICZNE) działają w rowerze unibike http://www.arenarowery.pl/unibike-mission-29-2017-p-317.html jestem na kupnie tego roweru i mam dylemat odnośnie tych hamulców, nigdzie nie mogę odszukać informacji na temat tego sprzętu (awaryjność). Moja jazda będzie całkowicie rekreacyjna żadne zawody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jeszcze nie kupiłem tego roweru i na razie nic nie będę zmieniał :) a długość klamki przy rekreacyjnej jeździe raczej nie będzie miała większego znaczenia. Na mrozie nie planuje jeździć, czyli nie ma się co obawiać ? ktoś używa tego modelu ? nie boję się o siłę hamowania bo do mojej jazdy będzie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a długość klamki przy rekreacyjnej jeździe raczej nie będzie miała większego znaczenia.

Z tą długością klamki to mi się tematy pomyliły , bo miałem otwarte 5 na raz i zmieniłem kartę przyciskiem na klawiaturze przypadkiem :P Już poprawione ;) 

 

Jeśli nie chcesz nic wymieniać , to jeździj z tymi hamulcami aż coś się zacznie dziać i wtedy pomyślimy nad czymś lepszym , bo nic specjalnego to nie jest ale coś muszą wkładać do tych rowerów :P Niskie modele hamulców Shimano "cieszą się" opinią , ale złą bo są dość awaryjne właśnie w niskiej temperaturze a moc przeciętna jak na hydrauliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chciałem namieć iż o ile hejtowałem produkty szitmano, o tyle oemowe heble typu 355 czy 315 działają nad wyraz dobrze. Nie są jakieś mocarne, klamki są długie a ich skok tez spory ale hamują przyzwoicie, nie ma problemów z tłokami póki co.

 

Pamiętajcie ze jeżeli zjecie klocki pow 50%, przy wymianie na nowe należy je wysunąć możliwie najdalej jak sie da ( najlepiej je wyjąć) i oczyścić, nasmarować i wsunąć. Wysuwać należy tłoki pojedynczo. Najlepiej jest rozebrać zacisk. To znacząco wydłuży jego żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...