Skocz do zawartości

[Lampka] Mactronic NOISE XTR 03


thomason89

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę...

On The Bike - co ty bierzesz?  Podziel się z innymi - wspaniale Ci się po tym pier...li głupoty.

Za 250 zł masz EDC X1 na trzech ledach z gwarancją od firmy ,nie jakiegoś patałacha.

Mój szlak latarkowy ma już wiele przystanków. Stacja końcowa to właśnie 3x xp-l .

I mimo ze nie tanio to sobie rozważam zakup drugiej sztuki . A tak ,dla fanu żeby mieć dwie dla symetrii .

Bo mocy już z jednej jest za dużo. Celowo nie rozpisuje się tu o optykach ,CRI,podłożach ledów , sterownikach oraz splitach i spotach itp - chyba nie osiągnąłeś jeszcze tego poziomu.

BaWzRwerUe8DFnuFMCQffDMX9YnkAGNv7gjxZDc5IPI-128x72.jpg

hbPP99XbglTgcCN5N_lKxL8byN0y_SrrZw4BaM5_VNc-128x72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek

Jakbyś chciał spróbować następnej kategorii po XML i XPL, to polecam sklep Kaidomain. Drivery jakie tam robią, mają nieziemską sprawność i wszystkie Nanjg mogą się schować. Do XHP50.2 używam tego drivera:

http://kaidomain.com/S026606-H1-A-20mm-3A-1-cell-5-Mode-Boost-Driver-Circuit-Board-for-Cree-XHP50-6V-MT-G2-MK-R2?search=boost driver

Trzeba tylko pobawić się trochę papierem ściernym i dremelem, żeby driver w talii zawęzić trochę (z 20mm do 18mm) a pigułkę w talii poszerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol Dzięki za info, ale mam ten driver. Kupiłem dawno temu ale jakoś mi się nie widzą grzałki w postaci s2+ i XHP na pokładzie. Nie mam weny do takich modów aktualnie. Ponadto mam XPH 50.2 w klonie c8 (też KD) i jakoś nie jest często w użyciu. 

Jeżeli lubisz moc to sprawdź te sterowniki https://led4power.com/product-category/drivers/ Dużo osób zachwala, ale to nie na pierdoły pokroju s2+. Chodzi za mną wrzucenie takiego drivera do https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2-3000-realnych-lumenow/ Wtedy był by kop... Ale to już popadanie w skrajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sam o ile lepiej i chłodzniej świeci XHP50.2 w porówniu do XM-L2 i XP-L. Nawet patrząc na same parametry diód http://pct.cree.com/dt/index.html, wychodzi to lepiej pod względem lm/W. Diody z serii XHP są według mnie mocno nie docenione. Gdyby wymiatacze z swiatelka.pl albo BLF przysiedli nad nimi mocniej to byłby hit.

PS. KDLITKER C8.2 też mam na półeczce. Trzeba mu trochę czasu poświęcić i zamiata konkurencję nawet z wyższych półek.
PS2. Masz może S2+ całego miedzianego? http://budgetlightforum.com/node/60911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol

Nie powiem że nie, ale na chwilę obecną w XHP nie uderzam, jednak będzie warto pomyśleć. Może jaką BD z nią zapoznać... Już szmat czasu mam podróbę XHP 70 ale czasu ciągle za mało aby ją zweryfikować organoleptycznie. Podejrzewam że problem z tymi diodami jest w hostach, s2+ jednak wymaga kombinacji a "ceósemek" i klonów jest od groma. Z ciekawości zamówiłem ostatnio XANESa c8 z dodatkowym oświetleniem COB w rękojeści. Szału pewnie nie będzie, ale ciekawi mnie jak to rozwiązali.

Z mocniejszych "c8" polecam Sofirn C8F, też ładna sztuka. Mam i jestem zadowolony, chociaż bardziej zdobi niż działa :)

Ja bym nie miał s2+ jakiegoś ? :) https://diodek.pl/miedziany-convoy-s2-copper-s2-prawdziwa-waga-ciezka/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Spotkał ktoś z Was rzetelny test z pomiarem tego XTR 03 ? Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 500 lumen przez 5h, skoro lampki modowane przez Grega, Bociana czy Darka ze światełek mają gorsze osiągi. Fakt, XTR 03 ma swoje zalety jak wskaźnik naładowania, ładowanie po usb, 5 lat gwarancji, ale z tą mocą to chyba zawyżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  jasne, że zawyżone. Mactronic kiedyś na pudełkach z latarkami zasilanymi 3xAAA pisał, że świecą 5h a po zakupie okazało się, że świeciła 1:15h. To oszuści pod tym względem od zawsze. Podobnie Prox, tez taki "polski chińczyk" co to z 18650 potrafi 900lm przez kilka godzin świecić :D

 

Fizykę chcą oszukać. Te lampki mają kilka zalet - materiały, ładowanie, gwarancja, mocowanie - ale kłamią na potęgę jeśli chodzi o wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że bata nie ma to jeszcze to bardzo popularne. Swego czasu chciałem wystartować do przetargu na latarki dla Czerwonego Krzyża. Dość jasno sprecyzowali potrzeby w taki sposób, żeby w wyniku przetargu dostać coś pokroju Convoy C8 z diodą XPL HI. Miało być 1h na maksymalnej jasności, ponad 1000lm, zasilanie na jedno ogniwo 18650. Ewidentnie gość piszący zapotrzebowanie na latarki, wiedział w czym rzecz i znał się na latarkach. Cenowo też do zrobienia to wyglądało i można by się nawet pokusić o lepsze diody i sterowniki ze stabilizacją.

W przetargu pojawił się dostawca, który sprzedał im bazarowe latarki na soczewce z noname diodą, zasilane jedną baterią 18650 o pojemności 8000 mAh i z mocą 15000 lm. Tak przynajmniej pisało na pudełku. Oczywiście przetarg wygrał ... komentarze znajomych z Czerwonego Krzyża wyrażały głęboki smutek, że taką kasę wtopiono w taki szajs.

I jak tu walczyć z takim procederem? Jest na pudełku napisane, to musi tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były typowe badziewia z Chin którymi zalany jest rynek, OLX i inne takie. Chyba poszło po znajomości bo w innym wypadku Ty na "convoyu c8" doklejasz etykietę 30000 lm i w zasadzie nie skłamiesz porównując ją mocą z tymi badziewiami.

Walka z wiatrakami. Gdyby tylko na latarkach tak robili w bambuko, to było by pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to na rynku nie ma zbyt wiele producentów światełek wartych zaufania, które jak piszą że tak jest w specyfikacji, to tak jest. Z głowy wymieniając te zaufane:

  • Convoy - bez zastrzeżeń, słuchają użytkowników, z roku na rok coraz lepsza jakość i sterowniki.
  • Skilhunt - bez zastrzeżeń
  • Kaidomain - mocno się poprawili w ostatnich latach
  • Astrolux - ale ze wskazaniem, że sporo trzeba poprawiać w stocku

Lipę natomiast mają w zwyczaju wciskać:

  • Maglight - za wszystko źle
  • Armytek - za zimne diody 4500K
  • Zebralight - za brak umiaru w użyciu diód XHP 
  • Surefire - za całokształt
  • Ultrafire - za odprowadzanie ciepła za pomocą plastikowych podkładek pod diodę i parametry z palca wyssane
  • Lumintop - tną w ostatnich latarkach kupony z dobrze wypracowanej marki. Jak ktoś ma Tool z 2018 roku to niech porówna bebechy do tych starszych. To co dostają recenzenci nijak się ma do tego co jest do kupienia (mówię to jako były posiadacz BLF GT)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...