Skocz do zawartości

[plecak] Plecak rowerowy na laptopa


pw_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewny dylemat... zabieram sie do kupna plecaka na laptopa, ale do szkoly mam dosyc daleko i przez miasto smigam na rowerku, od pewnego czasu zastanawiam sie rowniez nad zakupem plecaka na rower, takiego w miare wytrzymalego, nieprzemakalnego i z dobra wentylacja na plecach. Chciałby sie dowiedziec, czy ktos spotkal sie juz z jakims kompromisowym rozwiazaniem. Potrzebuje czegos w czym bezpiecznie bede mogl przewiezc laptopa, a po zejsciu z roweru nie miec wielkiej mokrej plamy na plecach, a zarazem czegos co by sie nadawalo na wypady rowerowe (juz bez laptopa).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi takimi plecakami jakie znam są Scott Subway i Scott PodPack.

Subway - 25L plecak. Cordura/Poliester. Cena katalogowa 279.95zł

PodPack- 20L plecak. 600D Poliester. Cena katalogowa 259.95zł

 

Żadnego nie testowałem wiec nic o nich nie mogę powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz włożyć do plecaka sam laptp, to 20L starczy, jeśli w torbie, to 25L może być mało. Wodą się nie przejmuj, bo po pierwsze nie ma czegoś takiego jak nieprzemakalny materiał, chyba, ze mówimy o gumie czy worku plastikowym. Najlepsze materiały to Cordura i w to wbym wchodził - cały plecak z cordury, a nie wzmacniane miejsca tylko. Np. coś takiego, tyle, że najmniejszy ma 27L - przyda się gdy oprócz laptopa będziesz chciał włożyć coś jeszcze. Ja swojego lapa noszę w torbie i plecaku takim, tyle że w odmianie 35L - idealnie na lapotpa, jakieś papiery i kanapkę z piciem.

Jedno co, to to, że nie jeżdżę z laptopem na rowerze - codzienny dojazd 60km - i nie powiem trochę się boję o elektronikę. Niby to laptop, ale na rowerze mocno trzęsie i częśtotliowść jest jakaś taka, że bałbym się. Zrobiłem to raz i więcej nie zrobię :P

ALe ogólnie wolfganga polecam jako alternatywę dla produkcji zachodniej - a suche plecy to będziesz miał, ajk się zaopatrzysz w dobrą kurtkę i odzież termoaktywną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...