Skocz do zawartości

[szosa] jaki rozmiar ramy 172?


ponury_zniwiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pytałem o rozmiar ramy treka 1.1 / 1.2. Nie kupiłem jeszcze niestety roweru szosowego i cały czas jeżdżę na MTB. Przymierzyłem za to już parę rowerów. Co do treka to nigdzie nie mogłem znaleźć rozmiaru 52. Mierzyłem 54 domene i wydaje mi się zdecydowanie za duży. Mierzyłem też orientacyjnie damskiego treka lexa w rozmiarze 52 i siedziało mi się na nim niby ok, ale patrząc na piastę przedniego koła z nad mostka mając ręce na łapach nie widziałem tej piasty na wysokości kierownicy tylko jakieś 2-3 cm kierownica wychodziła po za piastę. 

Mierzyłem też inne rowery 

giant defy 5 rozmiar M stanowczo za długi

author aura 55 w rozmiarze 52 cm czułem się w miarę ok ale też kierownica nie pokrywała się z piastą koła tylko wystawała trochę do przodu.

kross vento 2.0 2016 rozmiar S bardzo podobnie jak na autorze.

 

To są moje dane z kalkulatora:

Actual Inseam81 Cm
Trunk60 Cm
Forearm33 Cm
Arm58 Cm
Thigh57 Cm
Lower Leg54 Cm
Sternal Notch144 Cm
Total Height171 Cm
 
A to wyniki:
Fit Style    The Eddy Fit    The Competitive Fit    The French Fit     The Eddy Fit
Top Tube Length
52.3 - 52.7 Cm
Seat Tube Range CC
53.6 - 54.2 Cm
Seat Tube Range CT
55.3 - 55.8 Cm
Stem Length
9.1 - 9.7 Cm
BB Saddle Position
74.2 - 76.2 Cm
Saddle Handlebar
49.8 - 50.4 Cm
Saddle Setback
4.6 - 5 Cm
Seatpost Type
Not Setback
 
 

Już nie zależy mi na tym jakiej marki będzie rower. Chce mieć po prostu coś dopasowanego. A widzę że z dostępnością treków ciężko w małych rozmiarach. Najprościej znaleźć co od krossa, gianta czy authora.

Wiec mam takie pytania czy jak ta piasta nie pokrywa mi się z kierownicą patrząc od góry, tylko mostek wychodzi po za piastę pare cm to jest to sztywna reguła że rama jest za długa? Czy lepiej kupić ramę np. krossa w rozmiarze XS i ewentualnie wydłużyć mostkiem? W rozmiarze XS już jest długość wirtualna górnej rury 515 wiec o jakieś centymetr mniej od tego co pokazuje kalkulator. Wiec czy nie będzie za mała? 

Jaką rower i w jakim rozmiarze wy mi polecicie? Mam długie nogi krótki tułów i długie ręce.

Brać mały rozmiar i wyciągać mostkiem czy brać większy i skracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

damskiego treka lexa w rozmiarze 52 i siedziało mi się na nim niby ok

 

wyniki mówią, że siedziało ci sie bdb

 

 

 

patrząc na piastę przedniego koła z nad mostka mając ręce na łapach nie widziałem tej piasty na wysokości kierownicy tylko jakieś 2-3 cm kierownica wychodziła po za piastę

 

to nie jest wyznacznik w doborze ramy, bo mamy różne długości szyi i wysokości głów.

 

 

 

giant defy 5 rozmiar M stanowczo za długi

 

on ma 545 mm horyzont, a ty, jak widać po wynikach powinienes szukać ramy od minimalnie 523 mm do max 537-540 mm (podałeś tylko wyniki kat Eddy).

 

 


 

 

author aura 55 w rozmiarze 52 cm

 

z mostem 90 mm mógłby być, ale generalnie jest troche za długi bo ma 542 mm horyzont

 

 

Ideałem dla ciebie będzie szosa o długosci horyzont. od 530 do 535 mm i wysokości główki 120-150 mm (sport/komfort) oraz most od 90 do 100 mm.

 


 

 

W rozmiarze XS już jest długość wirtualna górnej rury 515 wiec o jakieś centymetr mniej od tego co pokazuje kalkulator. Wiec czy nie będzie za mała? 

 

515 mm horyzont to za mało 


 

 

giant defy 5

 

 wybierasz S


 

 

author aura 55

 

 wybierasz rozm. 500


http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-szosowy-Kross-VENTO-2.0-M-czerwony-bialy-polysk-2016/18519

 

rozmiar S


https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-alr-4-disc/p/1405000-2017/

 

rozm. 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...