Skocz do zawartości

[2000-3000] Fitness/Urban


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje roweru do dojazdów do pracy i wyjazdów poza miasto ale trzymając się asfaltowych nawierzchni i dlatego decyduje sie na kupno roweru typu fitness i teraz moje pytanie czy w tej cenie jestem w stanie kupić jakiś dobry nowy rower czy raczej szukać jakichś 1-2 rocznych używek.Zależy mi na tym by ten rower służył mi przez kilka lat. Moglibyście podać jakieś modele za którymi mógłbym się oglądać ? A może sami macie jakiś rower który spełniałby moje oczekiwania i chcecie go sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja polecę to co sam kupiłem w zeszłym roku, a mianowicie rower Siga Vuelta. Kupiłem ten rower za 2400 PLN jako rower nieużywany, ale nie nowy jeśli chodzi o rocznik. Rama i widelec aluminiowe. Waga około 10, 10,5 kg. Osprzęt Tiagry, tylko piasty 105. Korba 3-biegowa więc raczej amatorska, ale dla mnie to plus, bo wracając z dłuższej wycieczki chowam dumę do kieszeni i korzystam z młynka. Tylna kaseta 10. Wymieniłem sobie tylko opony na 32 bo oryginalne 25 były dla mnie zbyt profesjonalne. Kierownica prosta. Niestety rocznik roweru to dla mnie zagadką. Jestem z niego zadowolony więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kupisz nowy, na tarczach (no chyba że nie chcesz ale w mieście warto je mieć) alu+karbon albo stal.

Jeśli bardziej do miasta rozważałbym piastę wielobiegową.

1x10 też starczy a jak nie to 2x10-będzie uniwersalnie.

 

A mógłbyś mi podać jakiś konkretny rower alu+karbon bo osobiście nie znalazłem w tym przedziale chyba że jakiś slaby osprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trek fx 3 szału nie robi za 3000 Pln. Osprzęt acery i alivio za tą cenę... Jak na Treka przystało ładna rama. Hamulce jakie kto lubi, ja na razie preferuję v-ki, bo lubię proste rozwiązania. Może warto poszukać jakieś wyprzedaży albo używki. Rower proponowany przez kolegę kilka postów wyżej ma fajną specyfikację. Trochę twarda kaseta dla mnie, ale ja słaby herbatnik jestem. Osprzęt popularnej i przyzwoitej 105, hamulce mechaniczne co dla tradycjonalistów jak ja jest plusem. Wg mnie warto szukać podobnych ofert. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę że cena katalogowa to jedno, a rabaty na droższe marki, nawet w sezonie to drugie. Więc stawiałbym ten rower bardziej wśród takich za 2500 niż za 3 tysiące. Ale pewnie i tu wypadnie kiepsko pod względem osprzętu. Niemniej jednak widziałem osobiście rower Treka na Deorce z tyłu, też na v-kach właśnie za 2500 zamiast 3000zł. Więc widać da się, może to jakiś model z zeszłego roku był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...