Skocz do zawartości

[Gravel/Przełaj] Zakup nowego roweru


xPajarito

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W przypadku choćby Meridy CX300 przy rozmiarze 56cm wysokość górnej rury od podłoża to 81,7cm.

 

Kolego, rozmiar tego modelu 52 będzie na ciebie idealny pod każdym względem. Reach, główka, top tube 540 mm przy główce 71' to nawet jest ciut za dużo, bo bedziesz potrzebował mostka 100-110 mm, by dobrze dociążyć przód, no i przekrok akurat. 


 

 

Haibike Seet AllTrack 1.0

 

Rozmiar S będzie ok (podobna sytuacja). 


 

 

Giancie TCX SLR 2 HD

 

Raczej rower nie dla ciebie, bo M-ka ma 80 cm przekrok niestety. 


 

 

CAADX

 

Rozmiar 51 będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Haibike Seet AllTrack 1.0 Rozmiar S będzie ok (podobna sytuacja).


Szczęśliwie dla mnie akurat ten model Haibike'a będzie w przyszłym tygodniu dostępny w sklepie nieopodal mojego miejsca zamieszkania, więc będę miał się okazję przymierzyć :) Nie wiem jak w przypadku Meridy niestety, ale też postaram się ją gdzieś odszukać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Tak, to mój pierwszy post na tym forum - długo sam rozmyślałem co i jak, sporo poczytałem, pooglądałem sporo kanałów rowerowych na youtube, aż w końcu stwierdziłem, że bez pomocy się nie obejdę, więc postanowiłem uderzyć w miejsce, gdzie zagląda cała masa cyklistów. Nie chcę też bazować na opiniach sprzedawców, bo wiadomo jak to z nimi często jest.

 

Do rzeczy:

 

Planuję oczywiście zakup roweru, mam na zastanowienie jeszcze około miesiąca-półtora, no więc trochę. Mój budżet to 4 tys. zł, jednak wiadomo, że jeśli upatrzę taniej coś ciekawego, to czemu nie? 4 tysiące w moim przypadku to absolutne maksimum, więc nie wchodzi w grę nic typu "jak dołożysz X zł to już możesz mieć w rowerze osprzęt Y", bo tak można w nieskończoność :)

 

Dlaczego zdecydowałem się na rower tego typu? Zamierzam jeździć głównie po mieście oraz na ubitych ścieżkach leśnych. Myślę, że na tego typu warunki amor nie będzie mi potrzebny, dlatego nie bardzo biorę pod uwagę rowery typu cross, które polecali mi sprzedawcy.

Czego od roweru oczekuję? Ano tu mam właśnie zagwozdkę, ponieważ chciałbym, żeby był w miarę wygodny i tu chyliłbym się raczej w kierunku graveli, ALE nie wykluczam opcji zakupu przełajowca.

Kolejna rzecz - może to i moja taka fanaberia, ale jeśli chodzi o osprzęt, to nie chciałbym zejść poniżej Sory, ot takie minimum sobie wyznaczyłem ;)

 

Oto kilka rowerów, które wpadły mi w oko (wszystkie modele 2017); od razu wypiszę co mi się w tych rowerach podoba/nie podoba :)

 

Giant Anyroad 2

https://www.giant-bicycles.com/pl/anyroad-2

Może to nie stricte gravel, ale coś na kształt na pewno. Mój nr 1 jeśli chodzi o rowery, które mi się podobają. Jedyne co mi się nie podoba, to cena, bo jednak kosztuje 4 tysiące a jest na osprzęcie Sory i to w dodatku niepełnym. Chyba, że jest w nim coś, co sprawia, że jest wart swojej ceny.

 

Merida Cyclo Cross 300

http://www.rowerymerida.pl/produkt1316/cyclo-cross-300-rower-merida.html

Też niepełny, ale jednak osprzęt Tiagry i w zasadzie ta sama cena co Anyroad 2. Jedyne co mi się średnio widzi, to malowanie, ale to już kwestia czysto subiektywna i na tą chwilę mało ważna.

 

Accent CX-One

http://velo.pl/rowery/przelajowe/accent/cx-one-2017

Zdecydowanie najtańszy z tych wszystkich. Pełny osprzęt Sory. Dwie rzeczy, które mi się nie podobają, to po 1 hamulce v-brake (tak, wiem, ten rodzaj hamulców nie jest aż taki zły, jednak w swoim starym "góralu" miałem z przodu tarczę no i jakoś tak... przyzwyczajenie), a po drugie bardzo agresywna geometria i nie wiem czy jazda nie będzie dla mnie męcząca - przymierzałem się do niego w sklepie, ale co innego krótka jazda pod sklepem a co innego choćby 20-30 kilometrowa trasa.

 

Romet Boreas

http://www.sklep.romet.pl/produkt/rower-romet-boreas-2017,24956.html

I tu niby wszystko ładnie pięknie, ale... no niestety, ale pozytywnych opinii na temat Rometu to ze świecą szukać. Wg mnie ładnie wygląda, ma przyzwoity osprzęt, ale bardzo możliwe, ze nie będzie opcji, żeby w ogóle go zamówić. Swoją drogą jest bodajże na identycznym osprzęcie co Boreas z 2016 roku, który kosztował około 5 tysięcy; na ten rok to 3800 zł. Ciekawe.

 

Haibike Seet AllTrack 1.0

http://www.haibike.com/pl/PL/bikes/190/2017-seet-all-track-1-0?variant=4170620748

Na temat tej firmy nie byłem w stanie wyczytać praktycznie niczego, doszukałem się jedynie opinii z 2010 roku, ale to już szmat czasu temu. Osprzęt niby w miarę, ale kompletnie nic więcej nie wiem o tym rowerze ani o tej firmie. Swoją drogą - w specyfikacji jest napisane, że główka ramy jest typu tapered, a rura sterowa na całej długości ma 1 1/8", ktoś wyjaśni?

 

Co sądzicie o tych 5 typach? Ktoś ma, jeździ na którymś z tych modeli? Jeśli tak to jak się sprawują? Jak się ma cena do jakości (zwłaszcza w przypadku Anyroad 2)? Czy warto może napisać do producenta i postarać się o niższą cenę? Tu nawiążę jeszcze do marki Accent - mają w swojej stajni bardzo przyjemnego gravela Furious, jednak kosztuje 4,5 tysiąca, co już jest stanowczo za dużo; jest szansa dostać go taniej? Który rower wy osobiście byście kupili? Miło by było gdybyście też przybliżyli mi trochę markę Haibike.

 

Oczywiście nie mam nic przeciwko innym propozycjom, nie zamykam się tylko w tych 5 rowerach.

 

No, i póki co to by było tyle. Wybaczcie, że się tak rozpisałem, ale chciałem pomóc wam pomóc mi ;) Wiecie mniej więcej czego od roweru oczekuję to i łatwiej będzie wam zaproponować coś sensownego. Dodam, że raczej poszukuję roweru, którego przed zakupem będę mógł dosiąść, przejechać się, "pomacać", więc raczej kupowanie on-line w zagranicznych sklepach nie wchodzi w grę.

 

Dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam! :)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem się podpiąć pod temat.

 

Szukam "uniwersalnego" roweru na dojazdy do pracy i przejażdżki po okolic. Obecny rower (kross deceiver) nie spełnia moich wszystkich wymagań, do miasta i asfalt super jednak nie mogę zwiedzać nowych leśnych ścieżek tym rowerem, co mi zaczęło przeszkadzać po przeprowadzce...

 

Szukam NOWEGO roweru do 2700zł. Tak wiem marny budżet, ale po prostu nie chcę wydawać więcej. Rower nie będzie jakiś super łał za takie pieniądze, ale chcę, żeby dawał mi dużo frajdy ;) jak obecny!

 

1. ROMET MISTRAL -> najtańszy i najmniej brany pod uwagę, ale może warto?

http://allegro.pl/rower-28-23-romet-mistral-cross-city-58-5cm-2016r-i6680625590.html

 

2. JAMIS RENEGADE EXILE -> zachęcają hamulce tarczowe, osprzęt bardzo podobny do romka i raczej bez szału jak za tą kasę.

http://allegro.pl/rower-jamis-renegade-exile-2017-blue-58cm-gravel-i6741752635.html?fromVariant=6741750673

 

3. ACCENT CX-ONE -> chyba najbardziej polecany jako nowy w tej kasie. Fajny osprzęt i wygląd :)

http://allegro.pl/accent-cx-one-przelajowy-model-2017-rozmiar-l-i6752118394.html#thumb/1

 

4. GUERCIOTTI ATOS CROSS -> ten najbardziej przypadł mi do gustu, choć malowanie nie do końca do mnie przemawia, pełna sora, karbonowy wideł, oraz przestarzały suport na kwadrat...

http://allegro.pl/nowy-guerciotti-atos-cross-przelajowy-shimano-sora-i6689517740.html

 

 

A Wy co uważacie? Jaki z tych podanych wyżej najbardziej opłacalny? A może jakieś inne opcje niekoniecznie z allegro, choć kuszą raty 0% :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, oglądając powyższe rowery przyszło mi na myśl jeszcze kilka pytań :)
W moim budżecie, czyli do 4tys. zł, wiem już, że warto szukać roweru z osprzętem Tiagra. Na co jednak powinienem jeszcze zwrócić uwagę poza napędem?

Może wypunktuję, aby było łatwiej wam odpowiedzieć :)

1. Czy warto rozglądać się za karbonowym widelcem, czy aluminiowy dla amatora starczy? Czy odczuję faktycznie różnicę w komforcie jazdy, czy raczej będzie to siedziało w mojej głowie - "wow mam karbonowy widelec, ale fajnie się jedzie", czy nie będzie żadnej wyraźnej różnicy?

2. Mocowanie koła - szybkozamykacz czy sztywna oś? Jakie są ich wady i zalety i czy w ogóle w tej cenie występują już sztywne osie?

3. Zauważyłem, że różne rowery mają różne ilości szprych, jedne np. 28, inne 32. Brać to pod uwagę, czy się raczej nie przejmować?

Dodam, że moja waga na chwilę obecną to około 102kg. Mimo, że kondycją nie grzeszę, to jednak na tyle ile organizm pozwala lubię nieraz docisnąć pedał na zjazdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz taniej Mistral'a- http://allegro.pl/rower-romet-mistral-cross-xl-z-2649-zl-i6751159908.html

, mimo to w Twoim Kross'ie opony są grawelowo, przełajowe, w lesie zmiana roweru niewiele zmieni, zmianę w lesie poczujesz po zmianie opony/bieżnika.

U siebie w krosie mam 23c i innych większych na rynku ze świecą szukać średnica 571 mm

 

Ogólnie rower też kupiony "oczami" i jest trochę mały, choć wygodnie mi się nim jeździ. Ale chcę zmiany, chcę teraz spróbować czegoś innego ;-)

 

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z krosa na przełajkę licz się z tym, że nie wytrzymasz na początku pewnie dłużej niż 1h na tym rowerze. Pozycja mocno pochylona, skrępowana i obserwujesz przednie koło. Później kark boli, plecy bolą, ramiona bolą, a daszek od kasku musi odejść najlepiej na samym początku. Zanim spróbujecie to przymierzcie się do takiego roweru. Ja musiałem w moim na maksa podnieść mostek i go obrócić aby dało się jechać komfortowo, a obecnie rozmyślam nad zmianą mojej kierownicy na taką z mniejszym reachem oraz nieco szerszą bo 400 mm to dość wąsko. Jak szukacie czegoś do jazdy bardziej wygodnego, a wciąż w stylu szosy to chyba lepiej iść w kierunku gravela lub łagodnego przełaja. Wszystko co typowo wyścigowe może się okazać super szybkie i ekstra, ale na pierwszej dłuższej trasie przypomnicie sobie moje słowa ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Carbon - nawet dla amatora robi różnicę. 2. Sztywna oś 3. Bierz 32. Przy 28 koło będzie mniej wytrzymałe w lesie.


No to tu mam mały problem. Przyznam, że z rowerów, które wymieniłem w 1 poście teraz głównie zastanawiam się nad Meridą CX 300 i Haibike Seet AllTrack 1.0. Oba mają alu widelec, oba mają szybkozamykacz; różnica między nimi tkwi tylko w ilości szprych - oba wprawdzie mają w tylnym kole 32 szprychy, jednak w przednim Merida ma 32, a Haibike 28.

Tylko Romet Boreas ma Tiagrę, karbonowy widelec, po 32 szprychy w kołach, niestety nie wiem jak z mocowaniem koła :) Jednak ze względu na nieprzychylne opinie mam dystans do tej marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w street fighterze też mam dość pochyloną pozycję i mi to nie przeszkadza, w sklepie przymierzałem się do szosy i było spoko, ale to nie to samo co przełaj i zdaję sobie z tego sprawę. Pewnie pierwsze jazdy to zweryfikyją. Od zawsze lubiełem pochyloną pozycję na każdym rowerze ;) 

 

A tak wracając do tematu wyboru, to który z tych 4 jest najlepszym wyborem? Ja swojego lidera mam nr.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na punkcie mojego cx-one też ześwirowałem, jednak ciągle zwracam uwagę że ten model wymaga prędzej czy później wkładu finansowego. Chociaż tak naprawdę każdy kto więcej jeździ wymienia niektóre części żeby dostosować maszynę pod siebie.

A propos teraz jedzie do mnie z Chin sztyca carbonowa. Qb3 - po Twojej sugestii.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś z offsetem? Firmowa ma offset 20 mm i musisz o tym pamiętać, no chyba, że masz siodełko na maksa do przodu wysunięte wtedy taka bez offsetu się nada. Jak jednak masz na środku lub dalej do tyłu je ustawione (siodło) to nic nie wyszło blada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propos teraz jedzie do mnie z Chin sztyca carbonowa. Qb3 - po Twojej sugestii.
 

Masz jakieś sprawdzone modele?  Tez się zastanawiam  ale boję się że podda się w najmniej oczekiwanym momencie i boleśnie to odczuję?

Podeślij linka do tej którą zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka wytrzymałość wystarczy. Po tym filmiku rzeczywiście nie wygląda dobrze, ale raczej dla zawodników mtb a nie amatora jazdy Gravelowej.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po tym filmiku rzeczywiście nie wygląda dobrze

 

Po tym filmiku wygląda to tak jak w rzeczywistości jest, nie tylko z chinolami, ale także z markowymi superlajtami. Nie ma opcji aby kiera carbon ~120 gram była bezpieczna dla chłopa 100 kg, nawet dla 85 kg nie jest. Ja bym sobie superlajta kupił jakbym był dżokejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z krosa na przełajkę licz się z tym, że nie wytrzymasz na początku pewnie dłużej niż 1h na tym rowerze. Pozycja mocno pochylona, skrępowana i obserwujesz przednie koło. Później kark boli, plecy bolą, ramiona bolą, a daszek od kasku musi odejść najlepiej na samym początku. Zanim spróbujecie to przymierzcie się do takiego roweru. Ja musiałem w moim na maksa podnieść mostek i go obrócić aby dało się jechać komfortowo, a obecnie rozmyślam nad zmianą mojej kierownicy na taką z mniejszym reachem oraz nieco szerszą bo 400 mm to dość wąsko. Jak szukacie czegoś do jazdy bardziej wygodnego, a wciąż w stylu szosy to chyba lepiej iść w kierunku gravela lub łagodnego przełaja. Wszystko co typowo wyścigowe może się okazać super szybkie i ekstra, ale na pierwszej dłuższej trasie przypomnicie sobie moje słowa ;)

 

Pozdro

 

Ogólnie po tym wpisie porównałem obie ramy i accent ma 140mm główkę ramy, a guerciotti ma 165mm. Do tego włośzka ma o 7mm dłuższą poziomą rurkę, oraz podsiodłową 2cm dłuższą.Więc i pozycja powinna być bardziej "wyprostowana" ze względu na główkę ramy niż na cx-one. A cx ma bardzo agresywną pozycję, więc "włoszka" powinna być wygodniejsza z większą możliwością "ustawienia pod siebie? Przynajmniej tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...