Skocz do zawartości

[Alivio BR-M4050] Kompatybilność okładzin metalicznych


Gość Hatim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hatim

Cześć, przymierzam się do upgrade hamulców na hydrauliki. Chcę kupić takie zaciski 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/zaciski-hydrauliczne/p,zacisk-hamulca-alivio-br-m4050-shimano,377868.html?_pli=e0a49f

 

Czy będę mógł do nich założyć okładziny metaliczne, bo w opisie na stronie są okładziny żywiczne?   :laugh:  Wyczytałem, że metaliczne mają lepszą siłę hamowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I kompatybilność z tarczą

 

To jest raczej jedna wielka bujda. Jeździłem na tarczach "resin only" z klockami metalicznymi i nie stało się nic.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bujda, tylko ochrona przed konsumentem który będzie narzekał że mu hamulce wyją, że tarcza mu szybko zeszła. Moje tarcze rt56 były fioletowe i wyły jak zarzynana świnia, po jednym dłuższym zjeździe w bike parku, jak miałem założone do nich metaliki. Pewnie jak ktoś jeździ tylko po nizinach to spokojnie może takiego zestawu używać

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem przekonany, że bujda ale niestety z przednią tarczą mam podobne doświadczenia jak kolega wyżej. Co zabawne na tej samej tarczy tylko z tyłu było ok. Na obecną chwilę przerażliwe wycie to jedno a tragiczne hamowanie przy dłuższym zjeżdzie to drugie. Muszę wywalić metaliczne klocki lub wymienić tarczę. Nie da rady na tym secie jeżdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki żywiczne + tarcze z małymi otworami, klocki metaliczne + tarcze z większymi otworami (u Shimano).

 

Nie bujda, tylko ochrona przed konsumentem który będzie narzekał że mu hamulce wyją, że tarcza mu szybko zeszła. Moje tarcze rt56 były fioletowe i wyły jak zarzynana świnia, po jednym dłuższym zjeździe w bike parku, jak miałem założone do nich metaliki. Pewnie jak ktoś jeździ tylko po nizinach to spokojnie może takiego zestawu używać


Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Ta (nie)kompatybilność nie ma nic wspólnego z krótszym życiem tarcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet tarcz Shimano 395, klocki metaliki od Koolstopa, waga 100kg+ i predkosci powyzej 70km/h w gorach, szutry i asfalty, sila lepsza, ale bez piania zachwytem, faktycznie troche bardziej cos tam piszcza, kolory mnie nie interesowaly, bo kazde tarcze u mnie takie maja. Hample dosc szybko sprzedale, bo zmianialem na lepsze. Nie mniej nie potwierdzam faktow powyzej. Kolega, ktory kupil set ode mnie rowniez nie ma takich zjawisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...