Skocz do zawartości

[Rower] Unibike Expert


Operations

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam możliwość zakupienia tego roweru w cenie 3690 zł http://unibike.pl/expert29.html czy możecie skomentować ten rower? Najbardziej interesuje mnie jak widzicie geometrię ramy tj jak będzie się zachowywał w terenie, czy ma jakieś niedociągnięcia. Ogólne wrażenia z roweru też będą mile widziane. Jeżeli jest ktoś posiadaczem tego modelu z ubiegłych lat jego doświadczenia będą szczególnie cenne. To będzie pierwszy mtb, trasy niezbyt kręte, głównie leśne ścieżki dosyć piaszczyste. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, racja. :) Przy czym dużych zmian względem modelu 2016 raczej nie ma z praktycznego punktu widzenia.

W takim razie po prostu rozważyłbym też zeszłorocznego Krossa, ale tak poza tym to ja nie mam uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zmianą są hamulce SLX M7000, co nie ukrywam bardzo mnie kusi szczególnie biorąc pod uwagę trend producentów do wstawiania jak najgorszych hamulców. Na pewno najlepsze tym przedziale cenowym.

W zeszłorocznym też były SLX (tylko, że M675). M7000 są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operations

 

Czy jest to jakaś specjalna okazja, masz wujka w firmie czy po prostu wytargowałeś w sklepie taką cenę? Też jestem zainteresowany zakupem tego modelu, znalazłem 2016 rocznik za w podobnej cenie i nie wiem czy jest sens kupować rower z poprzedniego sezonu, czy może też spróbować się potargować i wziąć nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że większość cen o ile nie wszystkie są zawyżone tj. jak najbardziej powinieneś się targować. Rok temu kupiłem Waganta 4 2016 za 1600 zł gdzie cena katalogowa wynosiła około 2300 zł. Jeżeli masz możliwość kup w sklepie stacjonarnym (darmowy serwis) i zapytaj ile mogą zbić z ceny, ale to wszystko zależy od sklepu. Pamiętaj, że Unibike ma taką politykę, że żeby mieć gwarancję rower musi być złożony i po przeglądzie 0 co oznacza w praktyce, że musisz sam go odebrać w sklepie, chyba że znajdziesz taki, który wysyła złożone rowery. Osobiście poczekam jeszcze na parę opinii, bo tak jak MD11 napisał jest jeszcze Kross B8 z 2016 a znalazłem też Rometa Mustanga 2 2016 za tą samą cenę więc jest w czym wybierać.


Miałem na myśli oczywiście ceny katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ja akurat szukam czegoś bardziej uniwersalnego, czyli 27,5" koła i 30 biegów, a akurat Unibike ma taką opcję - pewnie nie będzie to rower do szybszej wygodnej jazdy na utwardzonej ścieżce czy nawet miejskiej, a tak również będzie wykorzystywany, ale chciałbym mieć też możliwość wskoczenia w głęboki las żeby sobie poszaleć na górkach jak przyjdzie ochota i nie bać się przy tym o swoje życie ;) Czy jest jakaś alternatywa dla takich uniwersalnych zastosowań? Chodzi bardziej o amatorskie wykorzystanie sprzętu, który mnie nie zawiedzie w powyższych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będą łatwe ścieżki leśne i polne bez glębszego piachu zainteresuj się crossami. Do większości można włożyć opony 1.75 z większym bieżnikiem i będą dawać radę w lekkim terenie. Jak będziesz chciał jechać na dłuższą wycieczkę to łatwo możesz przerobić crossa na trekking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwracam uwagę na przełożenia przydatne na asfalcie, ale jestem zdania, że napęd 2x10 z korbą 38x24 w zupełności by wystarczył.

Porównuję do mojego napędu 3x9 w rowerze na 26" kołach (najlepiej wybrać %display: %speed): kalkulator.

 

Ten Unibike ma nawet twardszy napęd niż standardowo, bo w rowerach na 29" kołach odpowiednikiem korby 44x32x22 jest 40x30x22, a 42x32x24 jest pod 27.5". Ja na płaskim asfalcie nie jestem w stanie utrzymać rozsądnej kadencji na najwyższym biegu, a Unibike ma jeszcze twardsze przełożenie. Dodatkowo kaseta 11-36/10 ma gorsze stopniowanie, bo najmniejsze koronki różnią się 2 zębami, czyli przeskok pomiędzy 3-9, a 3-10 jest bardzo duży.

 

Może ewentualnie na asfaltowym zjeździe z porządnej górki by się przydał taki napęd, ale myślę, że on jest zestopniowany po prostu pod niedzielnego kolarza, który jeździ z niską kadencją, a nazwa, cena i osprzęt tego roweru sugerują raczej inne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatecznie według Was warto go wziąć? Też chętnie dowiedziąłbym się, gdzie można kupić go za taką cenę (Unibike Expert).

 

Mi niedawno skradziono nowy, niejeżdżony rower Unibike Flite: https://www.forumrowerowe.org/topic/214335-wroclaw-skradziono-unibike-flite-29-19-czarno-niebieski/ Finansowo dostaliśmy z rodziną mocno w kość przez złodziei niestety, a bardzo chciałbym pojeździć i mieć z tego przyjemność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz troszkę więcej pieniędzy zastanów się też nad Rometem Mustangiem 3 2017. Myślę, że jeżeli znajdziesz porządnego sprzedawcę to można zbić cenę do ok 4100, wpadł mi w oko, już po napisaniu tego posta. Sam amor w tym rowerze jest wart ponad 2000 zł o ile się nie mylę. U mnie w mieście wszędzie odradzają mi Rometa z powodu rzekomego kiepskiego wykonania, ale nikt dotąd nie potrafił podać żadnych konkretów. Wg mnie warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że jeżeli znajdziesz porządnego sprzedawcę to można zbić cenę do ok 4100

kurczę wątpię w az taki rabat, mustang 3 2016 wyjsciowo kosztowal >6k.. znasz sklep ktory schodzi z cen rocznika 2017 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...