Skocz do zawartości

[Rower Fully] Giant Trance 1.5 LTD 2017 vs Cube Stereo 140 HPA Race 2017


dervill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chce zakupic jeden z powyzszych rowerow. Giant Trance 1.5 LTD 2017 lub Cube Stereo 140 HPA Race 2017.

 

Linki do modeli:

https://www.giant-bicycles.com/de/trance-1dot5-ltd-a

 

https://www.cube.eu/2017/fullsuspension/stereo/cube-stereo-140-hpa-race-275-blacknflashyellow-2017/

 

Mieszkam w  Monachium i jezdze bardzo czesto w Alpy. Dlatego szukam roweru typowo gorskiego do 140mm skoku. Budzet ograniczam do ok 2000euro. Rower bede kupowal latem gdzie zaczynaja sie obnizki cen. Poniewaz to moj pierwszy zakup fully, dotychczas jezdze na Cube Acid z 2013, stad prosba o pomoc.

 

Co Waszym zdaniem bedzie lepszym zakupem pod wzgledem jakosci, jazdy itp. Ceny sa praktycznie identyczne. Komponenty rowniez.

Stad wybor trudniejszy. Dlatego zdaje sie na Wasze opinie. Wszystko wezme pod uwage.

 

Mam tez pytanie do wyboru ramy. Mam 177cm i 78kg.

Cube przymierzalem i pasuje 18" natomiast na Giant waham sie miedzy M a L. Na L czuje sie jakos bezpieczniej, poniewaz lubie siedzc dosc wysoko i na ramie L mam jeszcze glowe przed kierownica a na M juz poza. Czy Waszym zdaniem lepiej jednak wybrac krotsza rame.

 

Bede wdzieczny za Wasze opinie.

Oczywiscie jesli macie jeszcze jakies inne modele to chetnie je rozwaze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze https://www.canyon.com/mtb/spectral/2017/spectral-al-7-0.html, cenowo wszystkie marki są tutaj porównywalne, decydują szczegóły. W tej trójce ten model oferuje najciekawsze koła, lekki model DT o szerokich na 30 mm wewnątrz obręczach. 23 mm montowane w Cube i Giant troszkę obecnie trąci myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zawieszenie oparte na wirtualnym punkcie obrotu jest szczytem techniki było już wiadome @erzurum z 10 lat wstecz. W tym takie tezy padały na tym forum i nie były specjalnie kwestionowane. Nie wiele się zmieniło poza rozwojem technologii w tym 1-zawiasu. Jak słyszysz o zawieszeniu Treka, Canona czy Kony to w zasadzie rozmawiamy o takim poziomie zaawansowania, że temat mogą podchwycić ci co wyłapią subtelności. Pewnie o takie "uogólnienie" się rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erzurum Dostrzegam nutę ironii.. ale dla zasady rozwinę myśl: zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu (a takim jest Maestro stosowane przez Gianta) jest obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym system co w rowerowej społeczności jest powszechnie uznane i akceptowalne :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak napisał @Beskid spóźniłeś się z tymi opiniami o dobrych kilka lat. stąd moja, słusznie przez Ciebie zauważona, ironia.

Niczym specjalnym Giant nie wyróżnia się swoim zawieszeniem od innych marek z podobnym wirtualnym, albo czterozawiasowym systemem zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj też stąpamy po cienkim lodzie. Maestro jest uważane za jedno z czołowych tak jak 4 zawias FSR Speca. Różnice są bo muszą być tylko takie amatory jak ja nie koniecznie muszą je wyczuć. Porządnych 1 zawiasów jest na palcach jednej ręki a VPP i jego odmiany na ogół są chwalone co zresztą dowodzi kazus Krossa. Część producentów też stale rozwija to co kiedyś tam wymyślili zamiast co chwila zmieniać koncepcję. Tu też pewne marki w tym Giant się wyróżniają. Nie wiem jak tam jest z Cube ale choćby jak zachwalać to statystycznie nie ma żadnych szans z Maestro w kwestii wyboru globalnego przez rowerzystów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erzurum Dostrzegam nutę ironii.. ale dla zasady rozwinę myśl: zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu (a takim jest Maestro stosowane przez Gianta) jest obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym system co w rowerowej społeczności jest powszechnie uznane i akceptowalne :)

 

Tekst jak z broszurki reklamowej producenta... Siedzą niektórzy w tych internetach i bez patrzenia na daty łykają wszytko jak gęś kluski, aż im grdyka chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst jak z broszurki reklamowej producenta... Siedzą niektórzy w tych internetach i bez patrzenia na daty łykają wszytko jak gęś kluski, aż im grdyka chodzi...

To moje subiektywne doświadczenia, posiadałem 6 różnych fulli od maratończyków po zjazdówki oraz sporo doświadczenia w branży.. Więc zachowaj dla siebie te inwektywy.

Mam dw-linka (vpp).

Nie testowałem tego systemu ale zarówno Marin jak I Giant (które posiadam) mocno niwelowały negatywne efekty pracy zawieszenia, dużo lepiej niż jedno zawias GT. Kolejna kwestia to odpowiednie ustawienie dampera i sama jego jakość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie z rama? Bo reszta osprzetu jest taka sama. Jednak Cube ma XT chyba starszego bo nie wiedze w nowym modelu tego okienka ze wskazowka na jakim biegu obecnie sie przerzutka znajduje.

 

Czytalem o zawieszeniu Gianta stad tez sklaniam sie do niego, ale to zapewne tez po czesci sukces marketingowcow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...