Skocz do zawartości

[Rower] Merida Big.Nine 900 2017 czy Trek Superfly 2017


HJK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim :)

 

Jestem na ostatnim etapie poszukiwania roweru na sezon maratonowy 2017. W finale zostaje Merida Big.Nine 900 2017 (którą mam możliwość kupić pomimo znikomej dostępności) vs. Trek Superfly 6 lub 7 (raczeju 6 bo 7 nie ma zdalnej manetki amora a chciałbym ją mieć).

 

Przeczytałem kilka tematów odnośnie rowerów. Merida jest sprzętem o nowej geometrii, nie była sprzedawana w ubiegłych latach. SF to konstrukcja sprawdzona, zgodnie chwalona za optymalne kąty, długości rurek jako odpowiednie do ścigania.

 

Różnice pomiędzy oboma producentami są wyraźne. Trek nie ma boostowanych osi (Merida ma), oś sztywna tylko z przodu (Merida obie), nie wiem jak piasty obu kół (XT Merida vs. łożyska maszynowe Bontrager w Treku). Osprzętowo Merida na pełnym XT łącznie z hamulcami, Trek na Sramie GX.

 

Finansowo korzystniej wypada Trek o około 1000 złotych, sprawa rozbija się o albo zakup droższej Meridy 900, albo wzięcie tańszego Treka SF 6 i za resztę dokupienie lepszych kół.

 

Specyfikacje do obu modeli:

http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/mtb-hardtails/29-hardtails/2017/big-nine-900-6374.html

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/superfly/superfly-6/p/2058600-2017/

 

Każdy komentarz dot. tej sytuacji będzie bardziej niż mile widziany :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz chyba o zeszłorocznym modelu, bo w tym sezonie to Merida ma niższy przekrok (przynajmniej na papierze, ale na żywo tej Meridy prawie nikt nie widział, więc pewnie też opierasz się na danych producenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że rower jest niedostępny w Polsce. Mam natomiast możliwość jego kupienia, ale tylko zdalnie, bez przymierzania się do niego.

Na Treku SF zrobiłem małą jazdę próbną, rozmiar 17,5" jest ok. Merida 17" ma bardzo zbliżoną geometrię (3mm dłuższa rura górna, 25mm dłuższa rura podsiodłowa + w komplecie bardziej sportowe kąty w Meridzie).

 

Reach Treka: 412

Reach Meridy: 422

 

Stack Treka: 600

Stack Meridy: 619

 

Merida, przynajmniej na papierze, wygląda na rasowego sportowca.


BTW mam 174 cm, noga 80/81 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...