Skocz do zawartości

[System SPD] . MTB czy szosowe buty do indoor cycling?


Aga2017

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Potrzebuję rady w doborze butów do systemu SPD. Od lat chodzę na spinning. Chcę kupić w końcu dobre buty do jazdy na hali/indoor.

 

Które radzicie: MTB z blokami SPD czy szosowe z blokami SPD. Czy rodzaj podeszwy ma znaczenie w indoor cycling czy tylko mechanizm spd wystarczy brać pod uwagę? 

 

Znalazlam w ofercie internetowej: 

1) SPD szosa - BUTY NORTHWAVE STARLIGHT SRS

Produkty - Buty Northwave Starlight SRS dostępny w Bikershop Online

 

2) SPD MTB - Shimano Sh-wm64

Shimano Sh-wm64 kup i oferty, Bikeinn

 

3) inne - jakie?

 

Dzięki za każde sugestie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bierzesz pod uwagę systemu do tego przeznaczonego, czyli SPD- SL ?

 

 

 

Od lat chodzę na spinning. Chcę kupić w końcu dobre buty do jazdy na hali/indoor.

 

BTW, co to znaczy? Jeździsz tylko i wyłącznie na rowerze stacjonarnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu wnioskuję że chodzisz tylko na spinning; musisz wiedzieć jaki masz system pedałów. Są głównie dwa - górski (spd) i szosowy (spd-sl). Blok do zwykłego spd będzie stosunkowo mały i taki jest chyba najpopularniejszy. Do tego szosowe buty będą miały twardszą podeszwę i nie będą miały bieżnika. Jak chodzisz tylko na spinning to raczej nie zauważysz różnicy, więc weź jakiekolwiek mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bierzesz pod uwagę systemu do tego przeznaczonego, czyli SPD- SL ?

 

 

 

 

BTW, co to znaczy? Jeździsz tylko i wyłącznie na rowerze stacjonarnym? 

 

Stacjonarny rower = wyposażenie w obiektach fitness, do których chodzę / rowery z pedałami SPD (tak mnie poinformowano). Dlatego przy szukaniu obuwia nie brałam pod uwagę SPD-SL.

Znalazłam buty szosowe z SPD (w opisie produktu brak mowy o SPD-SL)  http://www.bikershop.pl/Produkty/Buty-Northwave-Starlight-SRS/8335/170383#.WLMmpfnhBPZ 

Stad moje wątpliwosci czy kupic MTB czy szosa pod SPD. 

Z postu wnioskuję że chodzisz tylko na spinning; musisz wiedzieć jaki masz system pedałów. Są głównie dwa - górski (spd) i szosowy (spd-sl). Blok do zwykłego spd będzie stosunkowo mały i taki jest chyba najpopularniejszy. Do tego szosowe buty będą miały twardszą podeszwę i nie będą miały bieżnika. Jak chodzisz tylko na spinning to raczej nie zauważysz różnicy, więc weź jakiekolwiek mtb.

 

 

Piter233 & skom25 - dzięki za info. 

Z postu wnioskuję że chodzisz tylko na spinning; musisz wiedzieć jaki masz system pedałów. Są głównie dwa - górski (spd) i szosowy (spd-sl). Blok do zwykłego spd będzie stosunkowo mały i taki jest chyba najpopularniejszy. Do tego szosowe buty będą miały twardszą podeszwę i nie będą miały bieżnika. Jak chodzisz tylko na spinning to raczej nie zauważysz różnicy, więc weź jakiekolwiek mtb.

 

 

Piter233 & skom25 - dzięki za info. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty mają mocowanie zarówno na SPD jak i SPD- SL.

 

Popatrz w Decathlonie, zwłaszcza że teraz są wyprzedaże.

 

Pamiętaj że musisz też dokupić bloki bo z butami ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...