Skocz do zawartości

[Wieszak/Hak] Na czym powiesić rower w mieszkaniu


vanluke

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam dość małe mieszeszkanie. Chciałbym powiesić rower w kuchni, szukam wieszaka/haka na rower, zależy mi by był w miarę dyskrent czyli nie za szeroki.

Zastanawiam się nad tym http://allegro.pl/wieszak-na-rower-tacx-gem-bikebracket-i6324434414.html, tym http://allegro.pl/mocowanie-roweru-uchwyt-rowerowy-na-sciane-gearup-i6148309784.html oraz tym http://allegro.pl/wieszak-scienny-na-rower-start-czerwony-warszawa-i5927178964.html. Ma ktoś z Was taki? Albo może macie jakieś lepsze i możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerki kolego bo temat poleci, a sam jestem ciekaw jakie ludzie mają pomysły :)

U mnie rower stoi oparty o ścianę, ale że mu braciszka kombinuję to szukam inspiracji.

Na ten moment myślałem nad zrobieniem mu półeczki jak ta:

http://halo.domy.pl/wp-content/uploads/2014/09/the-original-bike-shelf-by-knife-saw-1.jpg

 

Zrobieniem, bo tego typu designerskie cuda kosztują nawet po kilkaset ojrosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dość małe mieszeszkanie. Chciałbym powiesić rower w kuchni, szukam wieszaka/haka na rower, zależy mi by był w miarę dyskrent czyli nie za szeroki.

,,,

Albo może macie jakieś lepsze i możecie polecić?

Zły pomysł. Zanim zaczniesz planować to usiądż i popatrz jaka przestrzeń jest w ogóle nie wykorzystywana. Założę się, że jest to przestrzeń nad stołem, nad fotelem oraz nad łóżkiem. O ile dyndający rower nad stołem czy fotelem by mocno zawadzał a jego wygląd były mocno rzucający się w oczy to przestrzeń nad łóżkiem byłaby właściwa. Sporo osób tam umieszcza swoje rowery. Ale to nie jest dobry pomysł zwłaszcza jak rower jest brudny. O wiele lepszym sposobem jest umieszczenie roweru pod łóżkiem. Oczywiście można demontować koła i upychać rower na leżąco. Ale po co się tak męczyć i to wielokrotnie? Lepiej pomęczyć się raz i .... unieść łóżko nad podłogę tak aby rower wjeżdżał na kołach. Dzięki temu cały syf spada na ziemię, rower nie jest na widoku jeśli dorobi się odpowiednią zasłonkę a Ty będziesz mieć dużo wolnej przestrzeni nad głową bo przecież nie skaczesz po łóżku jak kilkuletnie dziecko.

Hej,

Mam dość małe mieszeszkanie. Chciałbym powiesić rower w kuchni, szukam wieszaka/haka na rower, zależy mi by był w miarę dyskrent czyli nie za szeroki.

,,,

Albo może macie jakieś lepsze i możecie polecić?

Zły pomysł. Zanim zaczniesz planować to usiądż i popatrz jaka przestrzeń jest w ogóle nie wykorzystywana. Założę się, że jest to przestrzeń nad stołem, nad fotelem oraz nad łóżkiem. O ile dyndający rower nad stołem czy fotelem by mocno zawadzał a jego wygląd były mocno rzucający się w oczy to przestrzeń nad łóżkiem byłaby właściwa. Sporo osób tam umieszcza swoje rowery. Ale to nie jest dobry pomysł zwłaszcza jak rower jest brudny. O wiele lepszym sposobem jest umieszczenie roweru pod łóżkiem. Oczywiście można demontować koła i upychać rower na leżąco. Ale po co się tak męczyć i to wielokrotnie? Lepiej pomęczyć się raz i .... unieść łóżko nad podłogę tak aby rower wjeżdżał na kołach. Dzięki temu cały syf spada na ziemię, rower nie jest na widoku jeśli dorobi się odpowiednią zasłonkę a Ty będziesz mieć dużo wolnej przestrzeni nad głową bo przecież nie skaczesz po łóżku jak kilkuletnie dziecko.

Gdy ja miałem problemy lokalowe to swoje łoże małżeńskie w ten sposób uniosłem i dzięki temu pod łóżkiem mogłem pomieścić nawet 5 rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wnioskuję, że chodzi o zrobienie czegoś jak łóżko piętrowe, a rower pod spód... tylko z tym skakaniem ... nie tylko dzieci skaczą przecież po łóżku, a pomysł łóżka piętrowego dla dorosłego faceta .. no nie wiem. Chyba że źle zrozumiałem wjeżdżaniem na kołach rowerem pod łóżko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...