Skocz do zawartości

[Widelec] XCM wymiana na Mosso M3 Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Mosso to podobno to samo co sztywniak Force. O jedynych usterkach jakich czytałem to: krzywo wspawane mocowanie hamulca, ale tutaj wymieniają od ręki widelec na nowy i o ile pamiętam to strzelanie z okolic łączenia rury sterowej z koroną. Sam dość długo zastanawiałem się nad tym widelcem i myślę że warto.

 

Geometria dużo się nie zmieni, widelec jest nieco "niższy" niż amor, ale odliczeniu prawidłowego SAG'u w amorze długość obydwu wyjdzie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat XCM występuje w długościach od 80 do 120mm, a zapewniam cię, że 26 jest troszkę krótsza od 29, a więc nie bardzo wiem o jakim stosunku mówisz, skoro mosso m3 pro występuje w jednej długości. Z tą 60 w miejskim no to faktycznie popłynąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie to zawsze dają w XCM-ie skok 100mm

 

I jak sam wiesz najlepiej, nic nie stoi na przeszkodzie żeby go przestawić. Co nierzadko w oem'ach się zdarza, bezpiecznie jest więc spytać ile ma akurat ten rzeczony.

 

@RainbowHunterPL

Możesz spokojnie kupić ten wideł, akurat wersja która cię interesuje to ten podwyższony mosso, a więc można go bez ryzyka używać w ramach 29" przystosowanych do amorków 100/80mm. Możesz ewentualnie zostawić troche wiecej sterówki, bo mostek mimo wszystko będzie minimalnie niżej niż przy amortyzatorze. Zadbaj też o dobre chwyty, bo sztywny, aluminiowy widelec, będzie miał niewiele litości dla nadgarstków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość a2c dla twojego widelca, to, o ile dobrze pamiętam około 510mm. Odejmując sag, wychodzi okolice 495, natomiast mosso ma a2c 470. Będzie więc niżej o około 25mm i tyle proponuję ci zostawić na początku, ewentualnie skrócisz, jeśli uznasz, że tego nie potrzebujesz. Tak więc sterówkę dałbym lekko poniżej 21cm.

A2C to inaczej axle to crown, czyli odległość od osi koła do dolnej bieżni sterów.

Edytowane przez derwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...