Skocz do zawartości

[porównanie rowerów] jaki rower trekingowy Kross wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje kupić nowy rower (pierwszy trekkingowy), moją uwagę zwróciły dwa rowery z firmy Kross, a mianowicie Kross Trans Arctica i Kross Trans Africa... I tu mam ból głowy, bo wydaje mi się,że Arctica ma lepszą kierownicę plus amortyzator, jednak brak amortyzacji ma też swoje plusy.... Dodam,że zwykle jeżdżę po asfalcie i ścieżkach rowerowych -które nie zawsze są równe... Africa wydaje mieć delikatnie lepszy osprzęt. Czy ma ktoś może doświadczenie z jednym i drugim? Może jakieś spostrzeżenia dot. korzystania z amortyzatora przedniego czy rzeczywiście jest taki przydatny? A może macie jakieś propozycje innych podobnych rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trans Africa wygląda mi na miejski treking, "wszystkomający" rower przeznaczony jednak do miasta. Świadczy o tym brak amortyzatora i miejskie, gładkie opony Spicer.  Rower ma zatem zubożone możliwości jazdy terenowej, ale zachował niezbyt użyteczny w mieście napęd 3x9 (zapewne dlatego, że niedrogi i najbardziej dostępny)... Chyba głównie ze względu na brak amortyzatora Africa jest rowerem wyraźnie lżejszym niż Arctica. Jeśli to rzeczywiście ok. 14 kg (dla jakiej wielkości ramy?), to nienajgorszy wynik, biorąc pod uwagę rower z kompletnym wyposażeniem i uzbrojony w hamulce tarczowe. Nieruchomy mostek wymusza bardziej jednoznaczną, być może bardziej pochyloną, pozycję rowerzysty. Różnice w osprzęcie są minimalne (manetki i przerzutka przednia Acera vs Altus). Biorąc pod uwagę części składowe omawianych rowerów, w dużej mierze chyba wspólne, trochę dziwi mnie wyższa cena modelu Trans Africa...

 

Jeśli w planach jest jazda przede wszystkim po mieście to bardziej nada się lżejsza Africa - dla mnie do takiej jazdy amortyzator nie jest potrzebny, opony amortyzują wystarczająco. Przy takiej motywacji można spojrzeć także na inne "urbany" (np. Kross Seto, Pulso, Inzai). Jeżeli potrzebny rower wszechstronny to raczej Arctica.

Edytowane przez yarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam raczej jazdę mieszaną z przewagą tras...dzięki za cenne spostrzeżenia. Można powiedzieć, że od miesięcy przeglądam wszelkie informacje na temat tych dwóch modeli i mętlik narasta ale może też jeszcze spojrzę na inne firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dzis kupowałem rower trekkingowy i wybrałem model ze sztywnym, ale karbonowym widelcem. Amortyzator, to dodatkowa waga, problematyczna obsługa i koszta jeśli mówimy o dobrym sprzęcie.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...