Skocz do zawartości

[liczniki] SIGMA 16.12 + kadencja


mmisial

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie odnośnie podstawki do licznika 16.12 i czujnika kadencji.

W ostatnich dniach kupiłem licznik przewodowy + czujnik kadencji też przewodowy. Szisiaj chciałem to wszystko złożyć do kupy, ale na grafikach jest inna podstawka, tak by można było włożyć czujnik kadencji. Moje pytanie jest takie czy mogę włożyć w te dwa owtory w podstawce te czujniki (na razie się nie udało), czy muszę jeszcze kupić inną podstawkę o nr "Sigma 00428"??

 

post-200297-0-94969400-1486230101_thumb.jpg

post-200297-0-15531900-1486230120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel2208 tak się właśnie domyślałem, bo wyszukałem na allegro... kurcze, nie ładna polityka Sigmy :(

Żebym wiedział to od razu w necie za jednym zamachem bym kupił tą podstawkę.

Dziękuję za odpowiedź.

 

PS.1 A czy można tą podstawkę + czujnik, kupić z różną długością kabla czy to standardowa długość jest?

 

 

@pawel2208 ale nie mogę wcisnąć tego w te otwory, bo nie chcę połamać czujników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na zdjęciu czy te otwory są przelotowe czy to pozostałości po formie czy coś podobnego. 

Kabelki powinny wejść na wcisk, ale być też dostępne z drugiej strony dla pinów licznika. 

 

Inaczej zostaje wymiana podstawki na tą którą wymieniłeś w pierwszym poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to już nie muszę robić zdjęcia. Mam dokładnie taka samą podstawkę jak w poście nr 9.

 

Ja w to sobie dorobiłem kadencję DIY bo wykorzystałem stary czujnik z koła, ale z pinami demontowalnymi właśnie dzięki czemu niczego nie musiałem sztukować, dorabiać - wyjąłem ze starej podstawki, włożyłem w nową. Jedyna rzeźba to mocowanie magnesu - bo miałem tylko taki na szprychę. Klej na gorąco + złapanie trytytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Napisałem do 3 sklepów które sprzedają te liczniki i okazało się, że w nowych podstawka jest tylko na licznik lub:

 

Dzień dobry,

Podstawka w liczniku bez kadencji a w wersji z kadencją są różne. Należy zakupić podstawkę do licznika z kadencją (4 pinowa).

 

 

 

Więc jeśli ktoś z was będzie miał zamiar kupować przez neta licznik i kadencję, niech od razu zakupi też drugą podstawkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podłączę się do tematu. Posiadam (a raczej posiadałem) licznik Sigma 16.12 STS CAD. Niestety został on skradziony i muszę dokupić nowy (wszystkie czujniki pozostały). Mam w związku z tym dwa pytania, czy ktoś wie gdzie można kupić sam licznik (bez uchwytów i czujników)? Pytałem na Allegro ale wszyscy mają w zestawach. I pytanie nr 2: czy gdybym kupił zestaw Sigma 16.12 tyle, że przewodowy sam licznik będzie pasował do bezprzewodowego (zakładam, że skoro symbol licznika przewodowego i bezprzewodowego jest taki sam to nie powinno być problemów ale zawsze lepiej się upewnić)? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Napisałem do 3 sklepów które sprzedają te liczniki i okazało się, że w nowych podstawka jest tylko na licznik lub:

 

 

 

Więc jeśli ktoś z was będzie miał zamiar kupować przez neta licznik i kadencję, niech od razu zakupi też drugą podstawkę :(

 

Nie do końca jest tak źle :). Kupiłem ostatnio Sigmę 16.12 i od razu w podstawce miała miejsce na piny od licznika kadencji. Tak więc warto przed zakupem spytać sprzedawcę, zawsze to 20 pln do przodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...