Skocz do zawartości

[Do 3000zł] Kupno roweru


Whit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pogoda coraz lepsza więc wypadałoby wyjść na rower, a ja od sprzedaży X-Calibera 7 we wrześniu  nadal nic nie kupiłem.

Poszukuję roweru z powietrznym amorkiem (przy mojej wadze 70kg poprzedni sprężynowiec XC30  słabo sobie dawał radę).

Drugim musem czego chcę od roweru to sprzęt klasy co najmniej Deore.

Wzrostowo bez butów mam 178cm więc rama 18"/19".

 

Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć to 3000zł w ostateczności gdyby było naprawdę warto jestem w stanie z bólem go zwiększyć.

 

Na oku przez długi czas miałem X-Calibera 9 ale odpada przez brak tapera.

 

Czy jest coś ciekawego z moimi kryteriami  w tej cenie na sprzedaż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sobek82 ten Focus nie spełnia kryterium :

odpada przez brak tapera

 

@@Whit szukasz nowego czy używki ?

Jeśli byłbyś w stanie nagiąć budżet do 3,5 to Mustang 2 byłby fajną opcją http://allegro.pl/rower-gorski-mustang-29-2-z-ekspozycji-i6679017606.html pełne Deore łącznie z hamulcami i Recon Gold RL na sztywnej osi.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus fajny jakby się cenę udało zbić to super. Mustang od roleta też jest fajna opcja w stosunku jakość cena. Zobacz taka markę silverback. Mają bardzo dobry stosunek ceny do osprzętu. Ale na pewno odradzam sprzedawcę z Dzierżoniowa. Miałem silverbacka na reconie Gold i w porównaniu z niższymi modelami ładnie pracuje. Jednak teraz mam rower na pike'u i jestem wszoku. Recon Gold przy nim to złom, zabawka. Tylko masakra jaka cenę sobie wołają za te amory.

Ps. na początku roku za nowy rower z kolekcji z 2016 można wytargować bardzo dobra cene.

W tej cenie nie kupuj nic poniżej deore. Taper i duże koła to podstawa. Fajnie jakby miał obie sztywne osie. Choć wystarczy przód. Napęd do roweru xc bral bym 2x10 shimano bo tani. Sram lepszy ale drogi.

Edytowane przez pmarszal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam Hardtaila z 29", miałem już dwa rowery na 29" i chyba nie chciałbym się przerzucić na 27.5" choć ceny w porównaniu do 29" kuszą. 

Focus fajny ale jest dla mnie jeden duży minus nie licząc tapera, nie dostanę pewnie żadnego dowodu zakupu na rower a wiadomo jak to w życiu jest. 

 

Mustangi w tej cenie chyba są bezkonkurencyjne  ale nie widzi mi się geometria ramy  i ta zakrzywiona górna rura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać 17 cali!

17 cali? Przy moim wzroście w SPD około 180cm? 

Na Treku jeździłem przy ramie 18.5/19.5 i było idealnie, miejsca w kroku miałem sporo.

Dodatkowo może coś jeszcze urosnę dopiero latem mam 18stkę. 

 

@erzurum - tak niestety można dokładać w nieskończoność a ja już z niechęcią chcę dać 3300 bo prawdopodobnie rower i tak pójdzie na jesień na sprzedasz ale nie wiem sam... 

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@erzurum - tak niestety można dokładać w nieskończoność a ja już z niechęcią chcę dać 3300 bo prawdopodobnie rower i tak pójdzie na jesień na sprzedasz ale nie wiem sam...

 

 

 

To akurat czy sprzedam czy nie ma najmniejsze znaczenie. Poza tym co to za problem zmieniać rower co rok

 

Najpierw piszesz, że chcesz rower za 3000 zł, później, że z bólem dokładasz do tej kwoty 300 zł, a za chwilę piszesz, że za rok i tak go będziesz sprzedawał.

 

Co za problem zmieniać rower co rok? ŻADEN! dla kogoś kto ma kupę kasy i się z nią nie liczy. Myślisz, że jak teraz kupisz ten rower za 3300 to jesienią ile za niego dostaniesz? Jak będzie w idealnym stanie to myślę, że gdzieś 2,5 tys. zł albo nawet mniej, pod warunkiem, że będzie mało jeżdżony i w idealnym stanie. Jesienią nikt nie myśli o rowerach, więc żeby sprzedać ceny lecą ostro w dół.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny uliczny wojownik

 

 

Sorry ale o co Ci chodzi? Wg. tabelki Treka ta rama zaczyna się od 176 wzrostu więc z palcem nie powiem gdzie się mieszczę tam.

 

Po drugie - jak dla mnie siodełko było idealnie ustawione

kQpON-UZwxMu.jpg?v=2

 

 

I po trzecie ja się osobiście śmieję z ludzi co wyglądają jak na rowerku z komunii skrzywieni jak gargamel. ;)  Z siodełkiem wywalonym na maksa

 

No sorry ... 

@@SovaLTD,

 

Piszesz o rowerze czy o czym?   Przeczytałeś w ogóle temat mądralo? Co pisało w pierwszym poście? Czekaj zacytuję Ci bo masz chyba problemy ze wzrokiem

"Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć to 3000zł w ostateczności gdyby było naprawdę warto jestem w stanie z bólem go zwiększyć."

 

To najwyżej stracę i sprzedam  ale sezon będę miał przejechany na nim.

Typowi zadymiacze ;) Do tematu nic, absolutnie nic nie wniosą ale mądrować się mądrują haha. 

 

 

 

BTW.

Treka sprzedałem za 2300 z rozwalonym łańcuchem a ile dałem za niego na początku roku?? :) 2399 

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale o co Ci chodzi? Wg. tabelki Treka ta rama zaczyna się od 176 wzrostu więc z palcem nie powiem gdzie

19,5/18,5 wg Treka jest dla osoby od 178 do 188 cm wiec mieścisz się zupełnie na styk, i kogo to obchodzi ile masz wzrostu w butach? Do jazdy w terenie dużo lepsza byłaby rama rozmiar mniejsza, ale dla ulicznego wojownika xc idealna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Treka sprzedałem za 2300 z rozwalonym łańcuchem a ile dałem za niego na początku roku?? :) 2399

 

No tak, bo łańcuch kosztuje 1390 zł. Trafiłeś na kogoś kto się nie zna, to sprzedałeś. Rób jak uważasz, ale skoro wiesz lepiej, to po kiego h....a zakładasz taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19,5/18,5 wg Treka jest dla osoby od 178 do 188 cm wiec mieścisz się zupełnie na styk, i kogo to obchodzi ile masz wzrostu w butach? Do jazdy w terenie dużo lepsza byłaby rama rozmiar mniejsza, ale dla ulicznego wojownika xc idealna...

 

Raz - nie wiem jak czytasz te tabelki ale 18.5/19.5 zaczyna się od 176cm wzrostu

Dwa - wzrost w butach obchodzi tyle, że zawsze masz trochę więcej wzrostu co się wiąże z większą  ilością miejsca na "jajka"

Trzy - mój wzrost to minimum 178cm, poza tym mogę mieć długie nogi ;) 

Cztery - widzisz jak mam siodełko na zdjęciu, uliczny wojownik miałby je chyba całkiem w dole.

 

Poza tym mam gdzieś filmik bo wysyłałem komuś na priv z ilością miejsca na jajka i było go sporo a na pewno nie dotykałem ledwo ramy.

 

brać krossa B7 zajefajna maszyna ja mam bliźniacze R7 i jestem mega zadowolony

wątpię że będziesz chciał się jej pozbyć na jesieni zobaczysz zostanie z tobą dłużej

ramę brałbym w twoim przypadku M jeśli lubisz szaleć

 

Dzięki ;) Chyba się skuszę pojadę go zobaczyć może coś jeszcze urwę z ceny w sklepie. Niby był to jeden z najlepiej sprzedajacych się modeli zeszłego sezonu.

W tej cenie nic lepszego nie znajdę, fajnie się prezentuję B7 na ten rok ale to inne koszta już.

 

 

 

No tak, bo łańcuch kosztuje 1390 zł. Trafiłeś na kogoś kto się nie zna, to sprzedałeś. Rób jak uważasz, ale skoro wiesz lepiej, to po kiego h....a zakładasz taki temat?
 

 

Jakie 1390zł?  Zakładam taki temat żeby dowiedzieć się jaki rower na tą chwilę najlepiej kupić i co będzie najlepszym wyborem a nie po to żeby czytać dywagację na temat tego, że go na jesień sprzedam i ile stracę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Caliber 9 | Trek Bikes (PL)

 

I według Ciebie te 47cm rury podsiodłowej to za dużo na te ok 180cm?  W przypadku takiego Kross'a B7 M'ka ma 48cm a S'ka 43cm ;)

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I według Ciebie te 47cm rury podsiodłowej to za dużo na te ok 180cm?
A Ty wiesz ile masz wzrostu czy nie? Raz piszesz 178 cm raz prawie 180 , później że bez butów, a z butami tyle? A jak wchodzisz na wagę to w butach,spodniach, kalesonach, czapce i telefonem w kieszeni a później to odejmujesz od tego co Ci waga pokazuje? Podaj swój wzrost jak należy i długość nogi to wtedy można rozmawiać... Zwróć też uwagę jak się zmienia długość ramy wraz z jej wzrostem. Jeśli Trek pisze że ta rama jest od 178 cm, a Ty masz 178 cm to znaczy że możesz na niej jeździć ale tak jak pisałem w terenie taka rama to jak kula u nogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem około 180, w SPD na pewno tyle mam.  Wiem o długości ramy akurat Trek ma je długie i mi to pasowało.

Specjalnie odgrzebałem filmik jak komuś wysyłałem w laczkach - jest tutaj tak mało miejsca na klejnoty?

Poza tym faktycznie patrzę na Tabelkę Treka i dam sobie rękę uciąć, że jak kupowałem to 18.5 było do 178cm a 19.5 od 176cm wzrostu. Teraz jest tam inaczej.

Ale i tak wg. Treka 19.5 to tak naprawdę niby rzeczywiste 18.5

 

 

BwDab-xVHKxF.png?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Specjalnie odgrzebałem filmik jak komuś wysyłałem w laczkach - jest tutaj tak mało miejsca na klejnoty?
Jak sam zauważyłeś Kross ma o centymetr dłuższa podsiodłówkę... Pytanie za 100 punktów jaka jest różnica w przekroku między X-Caliber 19,5/18,5 a Krossem B7 19 cali? Patrząc na to jak idzie górna rura w Krossie, obstawiam że różnica w przekroku jest dużo większa niż centymetr. Nie mogę tego znaleźć bo mi net zamuliło :verymad: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sam zauważyłeś Kross ma o centymetr dłuższa podsiodłówkę... Pytanie za 100 punktów jaka jest różnica w przekroku między X-Caliber 19,5/18,5 a Krossem B7 19 cali? Patrząc na to jak idzie górna rura w Krossie, obstawiam że różnica w przekroku jest dużo większa niż centymetr. Nie mogę tego znaleźć bo mi net zamuliło

 

Tego nie wiem i póki nie pojadę go zobaczyć to się nie dowiem :) Ja się odniosłem do ulicznego wojownika w Treku, a jak widać na zdjęciu miejsca miałem sporo, siodełko miałem chyba idealnie ustawione jak być powinno choć tabelkowo rama była na styk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...