Skocz do zawartości

[Masa krytyczna] Lublin - Najblizsza masa


Dexter_6669

____________________________________  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przyjedziesz na mase 29 wrze?nia??

    • TAK
      21
    • NIE
      23
  2. 2. Czy by?e? ju? kiedy? na masie??

    • tak
      13
    • nie
      31
  3. 3. Czy jeste? za tym ?eby zorganizowa? wspólny wyjazd??

    • Tak
      36
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

ZROBIŁEM NA NASZEJ-KLASIE KONTO MASA KRYTYCZNA LUBLIN I JEST SPORO CHĘTNYCH TZN. SPORE ZA INTERESOWANIE ORGANIZUJEMY W STYCZNIU MASE KRYTYCZNĄ ????????? PISAĆ NA GG 13605933 .

Masa sama sie organizuje :blush:, a że dałeś info to dobrze, może jak sie ociepli to troche więcej ludzi przyjedzie. Ja bym nie liczył na to, że jakieś tłumy pojawią sie na styczniowej masie. Mi osobiście od jakiegoś czasu sama idea masy jakoś przestała odpowiadać i troche zacząłem współczuć tym którzy stoja w korku spowodowanym przez masę :blush: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zacząłem współczuć tym którzy stoja w korku spowodowanym przez masę :blush: .

 

Hehe, widzę, że ledwo zrobiłeś prawko i już Ci się zmieniła perspektywa :blush:

 

Co do masy to szczerze wątpię, żeby konto na n-k coś dało. Ludzie się pozapisują, a jak przyjdzie co do czego to każdy położy na to laskę. Żeby na masę przyjeżdżało dużo ludzi trzeba gadać ze wszystkimi z osobna, namawiać i tłumaczyć. Jak zacznie przyjeżdżać po 50-80 osób to wtedy i reszta się dołączy, bo będzie widać, że to ma sens. Do tej pory zawsze jak byłem, było kilka, góra kilkanaście osób i wyglądało to bardziej na parodię masy.

 

pOZ:Drower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że ledwo zrobiłeś prawko i już Ci się zmieniła perspektywa ;)

 

 

pOZ:Drower

 

Jeszcze nie zrobiłem :). Ale jak zrobię to jednak do poruszania się po miescie nadal zostanę przy starym dorbym romecie :). A co do masy to wydaje mi się, że jednak wpływa ona niestety negatywnie na postrzeganie rowerzystów przez użytkowników blachosmrodów, a poza tym chyba za bardzo nikt poza uczestnikami masy nie zna powodu 'dlaczego oni tak jadą'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze malo kto wie o masie.

moze jakas akcja reklamowa:> ale skordynowana. wtedy ja moglbym sie podjac reklamy na Politechnice Lubelskiej:)

w sumie to ja na mase wybieram sie od 3 lat i zawsze cos wypadnie. zazwyczaj wypada, ze o ostatnim pt dowiaduje sie w 1. pt nastepnego miesiaca:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację... mało ludzi wie o masie krytycznej i to jeszcze w lublinie. Według mnie idea, żeby zwracać na siebie wszelką uwagę wyjeżdżając przed maski samochodów na Krakowskim Przedmieściu trochę mija się z celem. Popatrzcie na Święto Roweru w Lubartowie... tam całe rodziny przyjeżdżają są jakieś atrakcje wyznaczone trasy. Na pewno byłoby rowerzystom, gdyby takie imprezy były organizowane przez miasto minimum 4 razy w ciągu roku (raczej w sezonie letnim ;P). Pierwszy raz dowiedziałem się o XV święcie roweru kilka dni przed. Postanowiłem więc tam zajechać. Atmosfera cudowna, dobra organizacja, żurek, koszulki, konkursy, darmowe długopisy odblaski balony :):P Rewelacja! Nie odnoszę tego aby żeby również masa krytyczna tak wyglądała, ale to właśnie ludzie tworzą atmosferę na takich imprezach. Dobrze jest się tak jakoś kolektywnie przejechać większą grupą :P Mi osobiście ostatnio przypadła do gustu trasa Lublin-Wola Uhruska. Wyobrażacie sobie, żeby po drodze wstąpić nad jakieś jezioro? Echhh wakacje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JEST to troche za daleko ???? a co do reklmy to jak już wspominałem to założyłem konto na n-k jest sporo chętnych zawsze to reklama sporo osób pyta o nasze cele itd dalczego o 18 a czy w zimie też poprostu masa roboty a po za tym na styczniową mase zdeklarowało sie już jakieś 6 osob a konto zrobiłem dzisiaj a już do masy dołączło ponad 70 osób pewnie myślicie że połowa to moi znajomi ależ nie tam niema nikogo ze znajomych .oki pozdro

 

to jest jakieś 87 km a wrazie czego co z noclegiem a dlaczego akurat tam ??????????

 

a mam pytanie czy pod czas masy nie zatrzymały was psy (policja) albo czy was czasem nie spisali na masie albo coś ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na styczniowej masie było trzy osoby. No chyba że się zmieniła godzina i/lub miejsce spotkania.

No to teraz możesz śmiało zapytac gdzie Ci wszyscy, którzy się deklarowali, tak ochoczo dodawali się do "znajomych" Masy na Naszej Klasie byli.

Ps. osobiscie nigdy nie byłam na masie ale i tez nie nigdy nie deklarowałam, że tam będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja, ciemno, kiepska pogoda, podejście 'organizatorow', niska frekwencja 'od zawsze'-chyba się nie ma co dziwić takiemu stanu rzeczy.

Swoja droga ktos tu chyba pomylil poparcie dla jakiejs inicjatywy a wcielanie jej w zycie... Ponadto to, ze ktos nie bierze udzialu w masie, nie oznacza, ze nie robi nic dla rowerow, a moze i wiecej niz tylko pedalujac...

IMHO start na wiosne z wielka pompa PLUS skojarzenie z innymi inicjatywami przyciagnie nowych chetnych[na razie o masie wiedza tylko twardoglowi:]:)

swoja droga ja na Politechnice postaram sie zrobic jakas mala rewolucje posesyjno-wiosenna(ale ciezko bedzie: w tym roku ma byc 100 nowych miejsc parkingowych dla samochodow, o rowerach nic nie slychac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy rowerzyści może robimy powtórkę "Masy Krytycznej" w Lutym.

Odbyło by się jak zawsze o godzinie 18, na placu Litweskim. Ja deklaruje że będę z kolegą, może sprzętem nie dorównujemy innym ale w końcu nie to się liczy. Oczywiście, jeśli będą problemy takie jak, wysokie opady deszczu, myślę ze z tego nic nie wyjdze. Ale każdy widzi luty coraz cieplej, coraz więcej rowerzystów widzę na drogach rowerowych jak i chodnikach. Myślę że to powinno wypalić.

 

 

 

Pozdrawiam

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Luty masa krytyczna odbędzie się 27.02.2009 jak zwykle o 18.00 na placu litewskim czyli za niecały tydzień. Z prognoz wynika że nie będzie padało a i może będzie lekki przymrozek więc tylko ciepło się ubrać i można jechać ( mróz jest lepszy od chlapy ).

 

Takie małe przypomnienie.

 

Pozdrower

 

Tool Man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś odzew :icon_mrgreen: To teraz trzeba troche jeszcze to nagłośnic w okolicy i hmm..może coś z tego wyjdzie...cuore jak możesz to skrzyknij swoich znajomych..rowerujących mniej lub bardziej..jak zauważyłam to po Puławach trochę bikerów jeździ..ja sie rozejrze u siebie...Z chęcią też mogę podrukować jakieś info i rozwiesić je po okolicy..np. w Puławach...Końskowoli..Kazimierzu...w mojej wiosce off course :icon_mrgreen::D....jest na to prawie miesiąc...trase można z czasem ustalić gdyby rzeczywiście miało coś z tego wyjść...to tak wstępnie...27 marca - u mnie termin zaklepany...na mieście się pojawię..nawet gdyby to miało być solo :)

ps..cuore weź swoją Kelly...ja Scotta przyprowadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że bardziej odpowiednim terminem byłaby sobota,gdyż większość ludzi w tygodniu pracuje lub chodzi do szkoły...więc 28 marca byłby lepszym terminem. Poza tym mam kilku znajomych,którzy mogą tylko w weekend przyjechać do miasta portowego Puławy.. :D Naczelny meteorolog kraju zapowiada szybkie przyjście wiosny,więc możliwa byłaby większa ilość osób,którzy nie przestraszyliby się pogody..Myślę,że to dobry pomysł z tymi ogłoszeniami w okolicy. :D zastanowię się nad formą i treścią-chodzi o to,żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja boję się o zdrowie, dlatego cierpiałem katusze zimowej aury.

 

Ciekaw jestem czy w związku z tym, że Masa Krytyczna jest wpisana w festiwal kontrkultury w Tekturze czy to zwiększy frekwencje, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajnie wyszła Wam ta masa dzisiaj ;P Dużo ludzi było jak widziałem no i nawet film kręcili <_< Tylko nie bardzo właśnie wiem kto i w jakim celu? ;P Przez przypadek pewnie się załapałem ^^ W przyszłym miesiącu raczej mnie nie zabraknie. Może siebie rozpoznacie ... PS To na racławickich gdzieś na wysokości KUL'u

beacc6645437464dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...