Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

no faktycznie, jest taki jeden, wygląda jak pomyłka inżyniera projektującego bo już np w karbonowym modelu przeznaczonym do ścigania kąt wynosi 69,5.

Pytanie czy tego wypłaszczenia oczekuje przeciętny użytkownik roweru xc, jak chciałby kąt 68 to się wtedy rozgląda za rowerami tzw ścieżkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew... zapomniałem o tym że rower xc to główny środek transportu ulicznych wojowników  :thumbsup:

 

Pytanie czy tego wypłaszczenia oczekuje przeciętny użytkownik roweru xc, jak chciałby kąt 68 to się wtedy rozgląda za rowerami tzw ścieżkowymi.
No właśnie o to chodzi, że autorowi tematu kąt mniejszy  niż 71 stopni potrzebny jak druga dziura w d... Żeby nie było tak,  że sobie kupi jakiegoś Procalibra za trzy średnie krajowe i nie będzie mógł zbliżyć się do czasów swojego poczciwego staruszka przy ulubionych podjazdach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby nie było tak,  że sobie kupi jakiegoś Procalibra za trzy średnie krajowe i nie będzie mógł zbliżyć się do czasów swojego poczciwego staruszka przy ulubionych podjazdach...

 

No oby nie po to m.in.zawracam Wam gitarę na forum  ;)

 

Panowie byłem w e-rower w Bielsku i oglądałem Authory. m.in. linkowanego sectora z 2017r jak i tego revolta http://e-rower.pl/rowery-author/3806-revolt-275-2017.html powiem Wam,że zaiste maszyny a sector z 2017 wygląda jak Lambo w odpowiedniku samochodowym  :) .Niestety ten sector jest raczej poza zasięgiem bo to cena ponad 9000zł niemniej jednak kozacka maszyna.Znowu nie jeździłem bo raz,że byłem przed pracą a dwa nie ma tam za bardzo miejsca na testy.Przymierzyłem się do obydwóch i z tego co zauważyłem to Sector  koło 29" 17,5" byłaby dobra natomiast na http://e-rower.pl/rowery-author/3806-revolt-275-2017.html dobrze czułem się na 19".W tym drugim szkoda,że nie ma wyboru innej kolorystyki ramy.Taka jak w modelu z 2015 siadłaby mi idealnie  B)   http://mtbs.cz/clanek/author-sector-27-5-ve-staronovem-havu/kategorie/preview. niestety tego w interesującym mnie rozmiarze raczej nie znajdę już w sprzedaży.W sobotę ciąg dalszy przymiarek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sector z 2017 wygląda jak Lambo w odpowiedniku samochodowym :) .Niestety ten sector jest raczej poza zasięgiem bo to cena ponad 9000zł niemniej jednak kozacka maszyna.Znowu nie jeździłem bo raz,że byłem przed pracą a dwa nie ma tam za bardzo miejsca na testy.Przymierzyłem się do obydwóch i z tego co zauważyłem to Sector koło 29" 17,5" byłaby dobra
Potarguj się trochę! Myślę że z 10 procent rabatu na taką maszynę przed sezonem dostaniesz i do tego e-bon i zmieścisz się jakoś w budżecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś 3 sklepy rowerowe i udało mi się obejrzeć te następujące modele:

 

http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-SUPERFLY-7-29-2016-/2981 w rozmairze 18.5 

 

Nie zrobił na mnie pioronującego wrażenia sprzętem też odstaje od modeli które mam na uwadze do tego to duże koło którego się lekko obawiam...

 

Drugi rower to Haibike Freed 7.5  

 

https://www.cyklotur.com/ramy-rowerowe/mtb-z-amortyzacja/27-5-cala/p,rower-freed-7-50-27-5-czarno-szaro-grafitowy-2016-haibike,634457.html

 

Bogato wyposażony do tego jak widać możliwość zakupu w korzystnej cenie pozostaje kwestia zaufania nieco obcej mi marce.

 

Trzeci z oglądanych rowerów to..

 http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/hardtails/xc-race-marathon/2015/big-seven-6000-2121.html

 

Rower który wywarł na mnie pozytywne wrażenie,wygodny,dobra pozycja za kierownicą(najlepsza z przymierzanych rowerów) cena jaką mi zaoferowano to 7,5 trochę dużo ...sztywne osie to już standard w tym przedziale cenowym.

Sprzedawca któremu wcześniej wspomniałem o Authorze dał mi do zrozumienia abym dał sobie spokój z tą marką bo są do tyłu z technologią i nie wiadomo jaka czeka ich przyszłość.Merida ponoć dwie półki wyżej itd...  :)

 

Nie oglądałem Superiora ponieważ dziś mieli nieczynne(chłopaki pojechali na zawodu zapraszali aby wpaść za tydzień...pojadę).

 

Do zobaczenia oprócz wyżej wspomnianego zostaje giant xtc...

 

Dziś udało mi się zobaczyć jedynie ten model  https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-27dot5--3-2016

 

Fajna rama,rozmiar L cena 6000zł rower do doinwestowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś udało mi się zobaczyć jedynie ten model XTC Advanced 27.5 3 (2016) - Giant Bicycles | Polska Fajna rama,rozmiar L cena 6000zł rower do doinwestowania.
Padaka jakich mało! Amor bieda + koła takie same jak w modelach Gianta za 2000zł. 

 

Sprzedawca któremu wcześniej wspomniałem o Authorze dał mi do zrozumienia abym dał sobie spokój z tą marką bo są do tyłu z technologią i nie wiadomo jaka czeka ich przyszłość.Merida ponoć dwie półki wyżej itd... :)
Każdy chwali to co ma na sklepie... "nie wiadomo jaka ich czeka przyszłość" dobre sobie!

 

 

Nie oglądałem Superiora ponieważ dziś mieli nieczynne(
To nie masz co oglądać bo to jeszcze 'półka niżej' od Authora! Podobnie jak Hajlbike :teehee:

 

http://www.merida-bi...-6000-2121.html Rower który wywarł na mnie pozytywne wrażenie,wygodny,dobra pozycja za kierownicą(najlepsza z przymierzanych rowerów)
 Od początku czaisz się na Meridę , więc kup już ten rower!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida w tej cenie z tym wyposażeniem jest bardzo dobrym wyborem. Ten Sid nie ma osi sztywnej co jest lekkim minusem. Merida miała/ma ogromny atut w postaci gwintowanych muf w tym modeli karbonowych. Jak jest tak w tym przypadku to przynajmniej u mnie by to zdecydowało. 

 

Co do Authora to facet lekko poleciał jak zresztą gro sprzedawców ale fakt jest taki, że Merida stała ciut wyżej w rankingach. Przynajmniej ja takie czasy pamiętam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten Sid nie ma osi sztywnej co jest lekkim minusem.
Poważnie? Kojący dźwięk dzwoniących  tarczy jest miłym dodatkiem do 29er za 7,5 patyka...

 

Merida miała/ma ogromny atut w postaci gwintowanych muf w tym modeli karbonowych.
Dla Ciebie to plus, dla mnie też, ale dla wielu to już przeżytek podobnie jak brak sztywnej osi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez QR da się jeżdzić i robi tak wielu w tym ci co trochę więcej ważą. Jest to jakiś tam minus ale nie przeceniał bym go. 

 

Co do press fitu to błędne porównanie bo QR cokolwiek daje a to pierwsze zupełnie nic. Co mądrzejsi producenci zaczynają się z tego wadliwego rozwiązania wycofywać. Tak poza tym dzwięki "zadzwonienia" tarczy są niczym w porównaniu z dziwkami wydobywającymi się z mufy wciskanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nawet sztywna ośka nie gwarantuje całkowitej ciszy, a przynajmniej nie zawsze - u mnie tarcza 180 mm lubi czasem zabrzęczeć skubana ...

 

A jakie masz tarcze? Ja mam obie osie sztywne i na tarczach SLX faktycznie było je słychać na zakrętach, po zmianie na tarcze XT jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd to nie błąd i zawsze mogło być gorzej :002:

 

Co do samego dzwonienia to kwestia też tarczy. Te na pająku radzą sobie lepiej. Z moich obserwacji to nie jest do końca wina osi jako takiej ale temperatury tarczy po intensywnym hamowaniu. Przynajmniej u mnie tak jest zarówno w Rebie na 9mm jak i Pike'u z tarczą SLX'a. Przy obydwu tarczach ciepłych lub zimnych temat muśnięcia klocka występuje incydentalnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida w tej cenie z tym wyposażeniem jest bardzo dobrym wyborem.

 

Podoba mi się i jestem nią zainteresowany.Napisałem do nich email z propozycją aby wymienili amor na zbliżony do tego co jest obecnie np. 

 

ROCK SHOX Recon Gold RL Remote 27 15 Solo Air (100 mm) oś 15 mm, 1,5" tapered, powietrzny, blokada skoku na kierownicy .

 

i koło ze sztywną ośką.Jak przystaną na warunki to ją biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obecnie masz fajny rower z kołem 26

 

Został sprzedany w tamtym roku.

 

 

 

natomiast na 29 to już będzie różnica
 

 

Średnio się czuję na tym dużym kole mam tylko 177cm.


 

 

koło 27,5 nie będzie dużym przeskokiem, natomiast na 29 to już będzie różnica

 

Nawet nie ma jak wypróbować tego dużego koła bo sprzedawcy przy obecnej pogodzie trochę kręcą nosem kiedy się wspomni o jeździe próbnej.Tak jak powiedziałem wcześniej obejrzę tego Gianta i Superiora dla własnego spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisałem do nich email z propozycją aby wymienili amor na zbliżony do tego co jest obecnie np. ROCK SHOX Recon Gold RL Remote 27 15 Solo Air (100 mm) oś 15 mm, 1,5" tapered, powietrzny, blokada skoku na kierownicy .
Recon Gold to fajny amor ale od Sida jest 300 gram cięższy. Myślę że najlepiej byłoby wymienić go na Rebe Dual Air jak już. Kwestia jest tylko tego jak znaleźć klienta na Sida z QR który zapłaci za niego rozsądną kwotę... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...