Skocz do zawartości

[Rower] propozycje ramy


Celir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po tym jak mój Unibike z 2009 roku dokonał żywota i nie ma sensu go naprawiać postanowiłem złożyć nowy rower. O ile jestem zdecydowany w kwestii napędu(2x10 deore/manetki xt), o tyle nie mam zielonego pojęcia jaką ramę mam wybrać. Rowerem śmigam główni do pracy i w czasie wolnym. Mam o tyle fajnie że większość trasy to park z licznymi zjazdami i podjazdami. W czasie wolnym jeżdze po lasach okalających 3-miasto. Prosze doświadczonych użytkowników o podsunięcie jakichś pomysłów co do ramy pasującej do mego profilu użytkowania. Dziękuje za pomoc i udział w dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co do kosztów to zawsze można kupić niektóre części używane co obniża koszt a i nie trzeba na raz wydawać całej wypłaty. To jak podsunie ktoś rame pasującą do XC której koszt zmieści się w 600-700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że rama koła i amortyzator z całą kierownicą wyniesie mnie 1,5k to zmieszczę sie w 3k zł. Za taką cenę chyba ciężko o rower 2x10

 

Za 1,5k będziesz miał atrapę amortyzatora tak jak jest w tym Focusie. O ile w ogóle będziesz miał bo za taką kwotę dostaniesz ramę i koła. Pospolita do bólu rama Accenta Peak to koszt 9 stów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar potrzebujesz?

 

mam 178cm wzrostu tak że pewnie L

Za 1,5k będziesz miał atrapę amortyzatora tak jak jest w tym Focusie. O ile w ogóle będziesz miał bo za taką kwotę dostaniesz ramę i koła. Pospolita do bólu rama Accenta Peak to koszt 9 stów. 

 

http://allegro.pl/rama-accent-peak-29-bialo-niebieska-19-14-i6666390458.html

O tej mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij na odwrót - tu masz przyzwoity rower za 3k (akurat  Unibike Flite) https://www.expertbike.pl/unibike-flite-29-czarnoniebieski-2016-p-886.html , policz wszystkie części tak jak jest w specyfikacji (ramę zastąp Peak'iem , wybrane elementy używkami) ,  zobacz co ci wyjdzie (wątpie czy na tym samym poziomie) i miej świadomość , że nie będziesz miał gwarancji na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racja tyle że dla mnie istotne są 2 kwestie:

1 to nie stać mnie na wydanie jednorazowo 3k na rower

2 nie wiem czy jest sens kupić rower żeby go potem przerabiać czy nie lepiej złożyć wedle własnych preferencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje idei składania ale takie opieranie się na chybił trafił w propozycjach jak te koła jest przynajmniej dla mnie nie do zaakceptowania. To jest dobre jak coś się stało u kogoś z kołami i musi się czymś ratować. Jesteś ze sporego miasta i wypadało by zapoznać się z ofertą jakiegoś porządnego serwisu. Chociażby w temacie poskładania dla siebie kół. Już pomijam taką kwestie jak zakup czegoś używanego gdzie będziesz to miał w ręce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...