Skocz do zawartości
Alpina

[Pedały] Force SPD

Rekomendowane odpowiedzi

Alpina
Napisano (edytowane)

Witam!

Ostatnimi czasy zakupiłem czerwone pedały SPD firmy Force (model Click?)

Pierwsze wrażenie było pozytywne, lekkie, dobrze wykonane i ładnie wykończone. Nie miałem do tego zastrzeżeń. Niestety po pierwszych 10 km z tymi pedałami, szanowny pieszy wszedł mi na ścieżkę rowerową i skończyło się to nie z mojej winy końcem jazdy dla mnie, szpitalem, szwami, sprawą na policji itd. W wolnym czasie pozwoliłem sobie rozkręcić jeden z pedałów. Producent pisze, że pedały są oparte na łożyskach maszynowych. UWAGA! Pedały te mają tylko po jednym łożysku maszynowym po zewnętrznej stronie  :sick: Od strony wewnętrznej jest tulejka ślizgowa (załączony obrazek). Moim zdaniem jest to za mało, szczególnie, że łożysko zewnętrzne nie jest jakiejś super jakości i ma znacznie większy luz niż C3  :thumbsup:. Będę tutaj opisywał co dalej będzie się działo z pedałami i dodam lepsze zdjęcia.

post-180643-0-79995500-1483286177_thumb.jpg

Edytowane przez Alpina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firefoks

O proszę, a zastanawiałem się nad zakupem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tobo

Konstrukcja ślizg+maszyna to standardowe rozwiązanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firefoks

Wolę jednak maszyna+maszyna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alpina
Napisano (edytowane)
O proszę, a zastanawiałem się nad zakupem...

Ja już dłuższy czas zastanawiałem sie nad nimi, aż w końcu zakupiłem bo moje M540 już ledwo co się kręciły...

Konstrukcja ślizg+maszyna to standardowe rozwiązanie. 

Możliwe, ale czy nie sądzisz, że zwrot który używa producent "- Wytrzymałe łożyska maszynowe" tyczy się więcej niż jednego łożyska maszynowego i nie ma w nim mowy o ślizgu?   :P 

Wolę jednak maszyna+maszyna.

Ja również  :thumbsup:

Edytowane przez Alpina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firefoks

Wszystko się zgadza: wytrzymałe łożyska maszynowe: prawe i lewe. O ślizgowych nie wspomina,że są wytrzymałe ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tobo

Możliwe, ale czy nie sądzisz, że zwrot który używa producent "- Wytrzymałe łożyska maszynowe" tyczy się więcej niż jednego łożyska maszynowego i nie ma w nim mowy o ślizgu?

Oczywiście, jeśli znalazłeś takie info na stronie producenta to jest to wałek. Mnie się strony tego producenta znaleźć nie udało, masz linka? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alpina

Wszystko się zgadza: wytrzymałe łożyska maszynowe: prawe i lewe. O ślizgowych nie wspomina,że są wytrzymałe
Swięte słowa! :thumbsup: 

Oczywiście, jeśli znalazłeś takie info na stronie producenta to jest to wałek. Mnie się strony tego producenta znaleźć nie udało, masz linka? 
 Proszę bardzo, już podaję. http://www.force-components.pl/index.php?p4170,kod-670495-force-pedaly-mtb-z-blokami-293-g-czerwone  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alpina

p5pb14284461.jpgp5pb14284460.jpgp5pb14284459.jpgp5pb14284457.jpgp5pb14284455.jpg

A teraz trochę ogólnych zdjęc...

p5pb14284454.jpgp5pb14284452.jpgp5pb14284451.jpgp5pb14284450.jpgp5pb14284449.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kalwi9

Witam.

Czy jest problem z wypinaniem tych pedałów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kalwi9

A jednak jest problem. Jazda na takich pedalach bedzie niebezpieczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firefoks

Niby czemu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

kupiłem je i żyję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kalwi9

Wyregulowałem kazda sprezyne równomiernie i przy wypieciu czasem blok haczy o pedal i istnieje ryzyko upadku. W drugim rowerze mam shimano m520 i nigdy mnie nie zawiodly. Moze jestem zbyt przewrazliwiony bo w m520 jest perfekcyjnie. Jezdziliscie wczesniej na inncyh ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

mam dokładnie te same odczucia, dotyczy jakby jednego pedała. Mam w butach bloki shimanowskie i myślę, że jak je zmienię na te od force to powinno być lepiej.

Ty masz ten problem z oryginalnymi blokami force?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kalwi9

Najgorzej jest z lewym pedałem. Problem jest z blokami od shimano i force. A tak w ogóle to bloki force sa identyczne jak shimano.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

no to nie dobrze, ja zrobiłem na nich 3 rundki na razie i sądziłem, że to kwestia bloków od shimano, jeśli taki efekt będzie z oryginalnymi blokami force to trzeba rozważyć zwrot.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alpina

Wyregulowałem kazda sprezyne równomiernie i przy wypieciu czasem blok haczy o pedal i istnieje ryzyko upadku. W drugim rowerze mam shimano m520 i nigdy mnie nie zawiodly. Moze jestem zbyt przewrazliwiony bo w m520 jest perfekcyjnie. Jezdziliscie wczesniej na inncyh ?
 A ja już miałem M520, M540 i teraz te, jak dla mnie te wpinają się ciut inaczej (jakby delikatniej), ale żadnych problemów z nimi nie mam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kosa1987

Po co kupować Chińczyka jak w tej cenie można mieć sprawdzone Shimano PD-M540? Ten Force cały to jeden wielki szmelc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alpina

Jakie chinczyki.. Force jest Czeski gdybys nie wiedział ;) I w cenie w jakiej kupiłem te Forcy miałbym conajwyzej M520, które waza sporo więcej od tych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RBTS

Jest czeski, ale bierze od chińczyka. Gdybyś wziął od Japończyka (via Malezja lub Chiny) byś nie narzekał, mimo że ciut cięższe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kosa1987

Force to tylko "marka", producent to Chinol z Aliexpress.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.