Skocz do zawartości

[koła] obręcze korodują w kołach Crank Brothers Cobalt 3 ?!


jaro86

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś widział takie cuda?? Mam koła CB Cobalt 3 i obręcze w okolicach wentylka i nie tylko wyglądają jakby aluminium zaczęło się utleniać. Jak to możliwe?? Co jest grane?? Obręcz tylna przy wentylku jest taka miękka, że można ją wcisnąć palcem!!

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Koła mają przejechane kilka miesięcy od nowości. Kosztowały majątek, a że z Alledrogo to nie mam ani dowodu zakupu, ani gwary...porażka. Temat nie do naprawy, raczej obręcze można zezłomować...

Podejrzewam, że przy anodowaniu fabryka coś spier@#$$*ła  i pod warstwę anody wdarło się jakieś zanieczyszczenie, co wyżera obręcze...

Porażka roku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na korozje od mycia kerherem z chemią.....może się mylę.

Nie, to miejsca po wierceniu na wentyl i prawdopodobnie łączenia obręczy. To nie ma nic wspólnego z myciem, bo tam gdzie są naklejki nie ma dojścia z zewnątrz, także środki chemiczne odpadają.

 

 

 

Kupowałeś koła na allegro domniemam że nie od prywaciarza a ze sklepu oferującego produkty rowerowe i nie dali Ci żadnej gwarancji na koła na ponad trzy tysiaki ? :whistling:

Nie napisałem, że dałem za nie 3tyś+ bo wtedy nie kupiłbym przez Allegro tylko w sklepie. Wiadomo dobra oferta się trafi to i nie dostaniesz paragonu, choć w aukcji opisane jest, że "jesteśmy legalnie działajaca firmą...ble ble ble"

 

Ciekaw jestem dlaczego tak się dzieje, skoro "amelinium" nie powinno zachodzić w reakcję nawet z domestosem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to miejsca po wierceniu na wentyl i prawdopodobnie łączenia obręczy. To nie ma nic wspólnego z myciem, bo tam gdzie są naklejki nie ma dojścia z zewnątrz, także środki chemiczne odpadają.

 

 

 

Nie napisałem, że dałem za nie 3tyś+ bo wtedy nie kupiłbym przez Allegro tylko w sklepie. Wiadomo dobra oferta się trafi to i nie dostaniesz paragonu, choć w aukcji opisane jest, że "jesteśmy legalnie działajaca firmą...ble ble ble"

 

Ciekaw jestem dlaczego tak się dzieje, skoro "amelinium" nie powinno zachodzić w reakcję nawet z domestosem :/

albo skontaktuj się ze sprzedawcą czy nie ma jakiegoś kwitu na te koła i reklamować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeździłeś na dętkach czy na mleczku, a jeżeli na mleczku, to na jakim?

 

Kupiłem je jako nowe, z demontażu nowego roweru. Ja jeździłem na dętkach ale jak to wyglądało przed moim zakupem nie wiem. Śladów po mleczku nie ma żadnych.

Zresztą jakie to ma znaczenie skoro mleczko sprzedawane jest w plastikowej buteleczce i jakoś dziury nie wyżre, a tu mamy do czynienia z metalem.

 

Mam do czynienia z anodowanym aluminium w pracy, które stoi po kilka lat na hali, przez cały rok czy zima czy lato - nie koroduje, nawet kolor anody się nie zmienia...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że podczas anodowania wdarła się jakaś żrąca substancja typu kwas czy coś, może jakiś składnik mieszanki anodowniczej w niewłaściwych proporcjach, nie wiem.

 

btw...napisałem do 7anna na dwa różne adresy @ i nie raczyli nawet odpisać...może zapracowani w środku zimy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o mleczko dlatego, że na innym forum, nie pamiętam już mtbr czy pink bike spotkałem się z opiniami, że mleczka zawierające amoniak mogą wpływać na przyspieszenie utleniania aluminium i że stanowczo nie służą obręczom karbonowym. Dlatego z ostrożności używam mleczka Continental, bo nie zawiera amoniaku.

Ale w Twoim przypadku powód korozji jest zapewne inny, bo sam nie stosowałeś mleczka, a jak rozumiem kiedy kupiłeś koła nie było śladu korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak kupowałem były okej :/

7anna odpisali, że ten rozmiar jest w PL nie do zdobycia, ale spróbują załatwić z USA pomimo tego, że nie mam gwarancji co mnie mocno zaskoczyło. Wg nich sytuacja jest na tyle nietypowa, że są zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...